×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
22. oktobris, 2016
Drukāt

Studenti gatavi protestiem (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Studentu apvienība (LSA) gatava rīkot demonstrācijas un citas protesta akcijas, lai panāktu, ka netiek samazināts valsts apmaksāto studiju vietu skaits, informēja LSA prezidente Maira Belova.

Šodien LSA domes sēdē izskanēja pozitīvs vērtējums lēmumam palielināt atalgojumu augstākās izglītības mācībspēkiem, taču to nedrīkstot nodrošināt samazinot valsts apmaksātās studiju vietas.

Kā skaidroja Belova, domes sēdē pieņemts lēmums rīkot protesta akcijas, lai šāds solis netiktu sperts. Turklāt, izskanēja viedoklis, ka Latvijai ir pēdējais brīdis virzīties uz valsts dotētu augstāko izglītību, līdzīgi kā tas esot Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Čehijā un citviet.

LSA turpinās darbu pie konkrētāka rīcības plāna izstrādes.

Kā ziņots, LSA vērsusies Saeimā, pieprasot rast iespēju nākamā gada budžetā palielināt finansējumu augstākajai izglītībai, lai nebūtu jāsamazina valsts finansēto studiju vietu skaits.

LSA nosūtījusi vēstuli Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Jānim Vucānam (ZZS) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājai Ilzei Viņķelei (V).

Iepazīstoties ar valdības atbalstīto 2017.gada valsts budžeta paketes likumprojektu “Par valsts budžetu 2017.gadam” un tā paskaidrojumiem, LSA neatbalsta sagatavoto piedāvājumu, kas skar augstāko izglītību.

LSA ieskatā nav atbalstāms piedāvātais variants – Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošajās augstskolās 2017.gadā samazināt valsts finansētās studiju vietas par 3559 un līdz 2019.gadam (ieskaitot) – par 5457.

Veicot aprēķinus, LSA secināja, ka piedāvājums ir samazināt valsts finansētās studiju vietas tuvākajos trīs gados kopā par 5457, kas esot saistīts ar noteikumiem par pedagogu darba samaksu, kas paredz darba samaksas palielinājumu arī augstskolu akadēmiskajam personālam, bet, lai to nodrošinātu, nepieciešams papildu finansējums.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Piekrītu komentētājiem, ka studentiem, kuri ieguvuši augstskolas diplomus, mācoties budžeta grupās, noteikts gadu skaits jānostrādā savā valstī, kura vņiem devusi iespēju mācīties par velti. Turklāt neviens neliedz jaunajiem censoņiem ņemt studiju kredītus, kā to dara simtiem jauniešu, kuri noteikti ir tikpat talantīgi kā iepriekš minētie, lai iegūtu sev vēlamo profesiju.

  2. Pilnīgi pareizi, jo tagad daudzi izstudē par valsts (nodokļu maksātāju) naudu un sveiki – aizlaižas uz ārzemēm pelnīt lielo naudu. Šajā gadījumā studiju nauda būtu jāatmaksā, vai valstī jānostrādā zināms laiks. Vēl jau neko valstij nav devuši, tikai ņēmuši, bet redz: uz streikošanu varen naski! Liekas, ka izglītības sistēmā notiek kūdīšana, jo vēl nav beigusies jezga ap skolotāju algām, kad jau studentu spices darboņi piesaka jaunas pretenzijas. Kāds ir ļoti ieinteresēts uzturēt pastāvīgu spriedzi valstī.

  3. pareizi vien ir savādāk izmācās par valsts un nodokļu maksātāju naudu, bet pēc tam profesijā vao valstij neastrādā, lai zin kā ir mācīties par savu naudu un v\el domāt vai būs darbs

Draugiem Facebook Twitter Google+