×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Studenti kopā ar profesori Kursīti dosies ekspedīcijā uz Dundagu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieku un studentu grupa profesores Janīnas Kursītes vadībā 29. jūnijā dodas ekspedīcijā uz Dundagas novadu, lai nedēļas garumā pētītu vietējās tradīcijas teikām apvītajā novadā, liecina informācija portālā lu.lv.

Doktorantu, folkloras studentu un pētnieku grupa profesores Janīnas Kursītes vadībā Dundagas novadā pētīs vietu un māju nosaukumus, dažādas aizsargzīmes, kas saglabājušās uz ēkām, vietējos ticējumus, parunas, nostāstus, tautas dziedniecību, vāks materiālus par kurzemnieku raksturu, dundžiņu valodu, ārstniecības augiem, zīmīgiem sapņiem, par svētkiem un godiem, par agrāko laiku un mūsdienu ēdieniem un ēšanas paradumiem.

Ekspedīcijas laikā tiks uzklausīti un pierakstīti vecākās paaudzes dundadznieku dzīvesstāsti, kas papildinās Nacionālās mutvārdu vēstures projekta “Dzīvesstāsts” krājumu.

Šādas ekspedīcijas jau ir kļuvušas par tradīciju un ir notikušas dažādos Latvijas novados – Valkā, Saldū, Alsungā, Kārsavā, Vārkavā, Turlavā, Rucavā, Nīcā, Goliševā, arī Sunākstē, u.c. Iepriekšējo gados paveiktais rezultējies zinātnisko rakstu krājumos “Suitu identitāte”, “Vārkava. Tradicionālā kultūra un mūsdienas”, “Baltu un slāvu kultūrkontakti”, Latvijas mutvārdu vēstures izpētei veltītajos zinātnisko rakstu krājumos “Spogulis”, “Cilvēks. Dzīve. Stāstījums” un citās publikācijās.

Ekspedīcijas ir viena no nedaudzajām praktiskajām iespējām tieši, nepastarpināti saskarties ar tradīciju un apzināties tradīcijas nozīmīgumu un spēku. Tradīcijas zināšana ir kā labu pamatu ielikšana jaunceļamai mājai. Ekspedīciju pieredze sniedz arī tīri praktiskas zināšanas, kuras vajadzības gadījumā iespējams lieti izmantot. Tieši ekspedīcijas mūsdienās ir viena no nedaudzajām dzīvajām saiknēm starp pagātnes un tagadnes kolektīvajām zināšanām, kas vienlaikus palīdz orientēties tajā laikā, ko sauc par nākotni.

Ekspedīcija notiek ar Latvijas Universitātes un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Laipni lūgti Dundagā

Draugiem Facebook Twitter Google+