×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Studenti nosaukuši “Gada ķezas” kandidātus (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Studentu apvienības (LSA) ikgadējās Gada balvas nominācijai “Gada ķeza” pieteikta Kārļa Šadurska (V) apstiprināšana izglītības un zinātnes ministra amatā, kā arī bijušā veselības ministra Gunta Belēviča virzītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par rezidentu sadali un rezidentūras finansēšanu.

Belēviča iekļaušanu šajā nominācijā LSA motivē, skaidrojot, ka Ministru kabineta sēdē, kurā piedalījās arī LSA un kurā tika skatīts noteikumu projekts par rezidentu sadali un rezidentūras finansēšanu. LSA toreiz pauda savu nostāju, ieteikumus un iebildumus pret šī brīža grozījumiem, bet, šķiet, ka viss jau bija izlemts pirms sēdes ministru starpā un studentu viedoklis netika ņemts vērā, uzsvēra LSA.

Tobrīd bija palikuši divi mēneši līdz uzņemšanai rezidentūrā un nevienam studentam nebija saprotams, kas ar viņu notiks pēc tam. LSA uzskatīja, ka noteikumu izmaiņām ir jābūt zināmām vismaz trīs gadus iepriekš. Ministri bez diskusijām savā starpā atbalstīja Belēviča lūgumu iekļaut grozījumu projekta apstiprināšanu nākamās dienas Ministru kabineta sēdē. Šāda Veselības ministrijas un Ministru kabineta darbība lika apšaubīt jautājuma pārdomātību, kā arī demokrātijas principu ievērošanu, uzsver studenti.

“Šķita, ka no ierēdniecības puses tiek imitētas darbības, ka problēma tiek risināta, neiedziļinoties jautājuma būtībā, un ka notiek cīnīšanās ar sekām, nevis izprasti un risināti cēloņi. Aplams bija ierēdniecības uzskats, ka visi jaunie ārsti nevēlas braukt strādāt uz reģioniem un ka rezidenti grib palikt tikai Rīgā,” teikts nominācijā, kuru iesniedza piecu studentu grupa.

Savukārt Šadurska iecelšana ministra amatā vērtējama kā gada ķeza, jo tas “iesāka kārtējo melno joslu augstākajā izglītībā,” pausts nominācijā.

Uzsvērts, ka politiķa nespēja rīkoties konstruktīvi ir novedusi pie tā, ka studentiem nācās iziet ielās, lai aizstāvētu budžeta vietas. Tāpat neesot noslēpums, ka šajā brīdī studenti tika manipulatīvi izmantoti, lai nozares ministrija spētu iegūt papildu līdzekļus, nepieliekot nekādas pūles, teikts pieteikumā.

“Visbeidzot, studentu reģistra virzīšana, kas ir ļoti apsveicama ideja un sen gaidīta no studentu puses. Pat šeit ministrijai iznāca strādāt pēc principa – sākumā ieviešam, pēc tam jau domāsim, kā tas viss strādās,” neapmierināti studenti.

“Līdz šim 2016.gadā Šadurska paveiktais – dažādu jautājumu virzīšana pa kluso, lai nevajadzētu tos skaņot ar nozares partneriem, kas rezultējās ar nekvalitatīvi, nepilnīgi izstrādātiem dokumentiem un lēmumprojektiem, turpinot stagnēt visai nozarei,” nomināciju motivēja studenti.
Šai nominācijai pieteikta arī LSA valdes nenokomplektēšanās un izbraukums uz Ventspils Augstskolu.

LSA Gada balvas tiks pasniegtas rīt plkst.19 Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē. Šogad apbalvojumi kopumā tiks pasniegti 13 nominācijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ko jūs esiet iedomājušies, reformēt”Tas taču grauj mūs, nomenklatūras pamatus, Vaijūs ministri neziniet kas mēs esam – valsts stabulitātes un stagnācijas garants, jo esam satbili iekārtojušies un tas mūs apmierina. Kustināsiet pamatus, kritīsiet no saviem amatiem. Kas pārvalda valstui? Mēs, nomenklatūra, taisam likumus un ko, tos jūs piemeidzot acis, parakstiet. Nesadusmojiet mūs.

 2. Ko jūs, ministri, gribiet tracināt mūs – nomenklatūru, oligarhijas balstgu, neziniet “kas mēs esam? Mēs asam valsts garants un “būvakmeņi” – mēssam vareni, mēs esam stipri – grausi mūs, kritīsi no paša augstuma, tāpat kā Zatlers, ka visi kritušie ministri un nepaklausīgie ….

 3. kas tad tur šadurskim par ķezu> mēģina RAvēt un ravē aizaugušu nozari, kam slikti rezultāti. Kā TIK REFORMAS, TĀ ķeza un veicēju nost. TāPĒC JAU VISUR ATPALIEKAM!

 4. Kā tad, tos, kuri dara, pirmām kārtām nomelno nomenklatūra un tie, kuri labi iesildījušies, nevēlas satricinājumu, naudiņas, kas jau sarūpētas var pazaudēt. Katrai reformai ir tik spēcīga pretestība, ka bail padomāt. Robertu Ķīļi ministru noēda, Jāni Bordānu – noēda, Ingrīdu Circeni noēda, Valdi Zatleru pataisīja par lielāko ienaidnieku vai pat korumpantu, kad nebija tik, cik zem naga melns pārkāpumu (ak pateicības? Visi ārsti saņem, ko ta?), tagad darītājus Gunti Beleviču un Kārli Šdurski nomelno un aprej.

  Valsti pārvalda augstākā ranga NOMENKLATŪRA un viņiem pietuvotie naudas maisi, čemodāni. Tas ir Latvijas “Ķīnas mūris”, vieni raksta vai pasūta likumu, nomenklatūra virza ministriem un viņus pagrūž zem lāsta, jo ministri uzticas nomeklatūrai, , jo tā apvārdo ministrusun/ vai valsts sekretārus.
  Un padomājiet , kuru reformu, kuru Valsts kontroles revīzijas aktu, kuru personību Latvijā, kura kaut ko dara, rūpējas par valsti vai nolemj iet politkiā palīdzēt valstij, nenobradā? Visus no vietas VK pat izsmej nereti, bet prokuratūra pieteikumus noliek zem tepiķa un klusums.

 5. Studentiem taisniba attiecibā uz šadurski, jo kad redzēju viņa sutkas kukumu aboltiņas klatbutnē(filma,, Purva bridējs..) tad bija skaidrs uz ko viņš ir spējīgs.

 6. Studenti nosaukuši “Gada ķezas” kandidātu – Kārļa Šadurska … Un Pašvaldību vēlēšanas 2017 atkal par “Vienotību”?????

  • Tāpat nomelnoto vidū iekļauta Vienotība, kau pat pamaskolnieks saprot, ka Vienotība nevienu svarīgu lēmumu, par ko uztraucās Valda Dombrovska alikā, nevarēja pieņem bez komunista Brigmaņa un Lemberga, bez TB/LNNK/NA, nu nevienu. Dombrovskis atteicās no Eiroparlamenta algas un devās palīgā glābt valsti, jā iniciators, bet – viens pats neko nelēma. Un tu rej pret Vienotību, kura kopā izturēja pārbaudi, ka valsts nesabruka.

   To nejēgas negrib saprast, kaut tas elementāri.
   Bet ne par to.

   Nejēgas nesaprot, ka Vienotību nomelno un aplej ar dubļiem Latvijas valsts nīdēji, kapeiku “troļļi”, iekšējie un ārējie, lai stiprinātu un popularizētu oligarhiju, ZZS, kas iet kopā ar SaSkaņu – jo liktāk, jo labāk. .

   Un kā izskatās komentārā kaut kur teiktais, ka LU aulā, konferencē Baiba Broka apskāvusies un bučojusies ar Emīlu Jakrinu. Vai viņi kopā arī nenomelno Vienotību?

   • Vienotību sistēmiski, visu laiku nomelno Pietiek com ar saviem rakstiem, par katru satricinājumu, kaut Vienotībai nav manīts neviens krimināls par korupciju, bet citām visām partijām – vairāk vai mazāk, arī skandaļi. Vienotību, nav brīnums grāva iekšējie skandāli, kurus “pietiek” visur smērēja, kad visās citās partijās skandālu ne mazāk. Vai neliekas, ka Vienotībai radīja “piecīti” ar vecu rokrakstu Zatlera partijā, kādreiz LSDSP – tātad oligarhijas rokraksts.

    Padomāsim, kas un par ko gruj VIENOTĪBU. Pat Vaira VĪķe teica – Vienotības graušana ir valsts graušana vai tml.

Draugiem Facebook Twitter Google+