×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Studentu biznesa ideju spicē – oriģināli apavi “purva bridējiem” (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Projekts “Radām novadam” norisinās jau otro gadu. Šonedēļ norisinājās septiņu studentu komandu biznesa ideju prezentācija, kā arī piecu pērnā gada komandu padarītā izrādīšana un novērtēšana.

Īstenojamas ieceres

Septiņu komandu konkurencē 500 eiro veicināšanas balvu kategorijā “Labākā ideja” ieguva Madonas novadu pārstāvošā četru cilvēku komanda “Purvu bridēji” no Latvijas Universitātes. Idejas prezentācijā piedalījās divi komandas pārstāvji, pārliecinot četru cilvēku žūriju, ka viņu ideja – Latvijas purvos organizēt aktīvi izglītojošus pārgājienus ar speciāliem apaviem – ir vislabākā. Lielie, speciāli purvu brišanai veidotie apavi ir līdzīgi visiem zināmajiem “sniega apaviem”, tomēr Madonas novada komanda izgatavos paši savus – vienkāršotus un izturīgākus pārvietošanās palīglīdzekļus, kas palīdzēs grupām pārvarēt Latvijas purvus. “Purvu bridēji”, veicot urbumus purvos, piedāvās par Latvijas purvu uzbūvi, sastāvu un purvu veidošanās nosacījumiem izglītot gan bērnus, gan skolēnus, gan arī pieaugušos. Šī iecere jau ir izmēģināta, un iegūtā veicināšanas balva dos iespēju komandai sākt 10 – 15 cilvēku lielu interesentu grupu uzņemšanu.

Puiši apgalvoja, ka sākumā mērķis ir apgūt Madonas novada apkaimi, vēlāk pievēršoties arī visas Latvijas bagātīgajam apskatāmo purvu piedāvājumam. Žūrijas pārstāvis, pasniedzot balvu, mudināja nevienu no komandām neapstāties, jo nākamajā gadā jebkurai komandai būs iespēja iegūt lielo balvu. Viņš norādīja, ka šā gada uzvarētājs galvenās balvas ieskaitē 2014. gadā neieguva 500 eiro lielo veicināšanas balvu.

Šogad veicināšanas balvu neieguva, bet nākotnē par to noteikti cīnīsies vēl sešas Latvijas novadu komandas. Tukuma novadu pārstāvēja komanda ar nosaukumu “Re’n’essence”, kuras ideja vispirms bija sadarboties ar Tukuma šuvējiem, rokdarbu veicējiem un citiem amatniekiem, to radītos darbus iepērkot un vēlāk pārdodot gan Latvijā, gan interneta portālā etsy.com, kas būtu speciāli veidots citu valstu pircējiem. Siguldas novadu pārstāvēja “Zaļā republika”.

Komandas plāns bija izveidot veikparku Siguldas apkārtnē, kur cilvēki varētu aktīvi atpūsties un nobaudīt pašu audzētus dārzeņus un augļus. Interesanti, ka Siguldas novada komanda ir iecerējusi veselīgo pārtiku audzēt dobēs un siltumnīcās turpat veikparka tuvumā kādā no Siguldas novada domes piešķirtajiem zemesgabaliem. Komanda “Medus piliens” no Saldus novada iecerējusi izveidot unikālu Ziedoņa taku Saldus novadā pēc slavenā dzejnieka grāmatas “Leišmalīte” motīviem, takas apskates objektos iekļaujot vairākas apkārtnes muižas. Komanda iecerējusi arī izveidot mobilo lietotni, kurā varētu apskatīt attēlus un aprakstus par šīm muižām.

Rēzeknes novada komandas “KomandRA” biznesa ideja bija sākt personālo datoru individuālu modificēšanu. Ar visapjomīgāko un dārgāko ideju izcēlās “SolarUp” komanda no Ķeguma novada, kas par izpildāmu biznesa modeli uzskata saules bateriju uzstādīšanu Ķeguma novadā, pēcāk izplešoties visā Latvijā un sadarbībā ar “Latv­energo” radot no citu valstu enerģijas piegādēm neatkarīgu Latviju. Viņuprāt, saules enerģijai ir potenciāls aizpildīt Latvijā nepietiekamo elektroenerģijas daudzumu, kas jāpērk citās valstīs. Komandas pārstāvji apgalvoja, ka Latvijā būtu pieprasījums pēc šādas elektroenerģijas ieguves un uzņēmums atpelnītu ieguldījumus pēc 10 gadiem. Visbeidzot, Jaunjelgavas novadu pārstāvošie “Ideju arhitekti” prezentēja četras atsevišķas idejas, no kurām galda spēle “Cargomaster” jau ir nopērkama Latvijas veikalos. Otrā ideja bija universālo velosipēdu ražošana. Līdzīgus velosipēdus ražo vien ASV, tomēr komandas pārstāvji vēlas uzlabot tā dizainu. Trešā ideja bija dažādu apģērbu izgatavošana un apdruka, visbeidzot, pēdējā ideja bija komandu sporta spēles futneta popularizēšana Jaunjelgavā un Latvijā, kas komandai gan nedotu nekādu finansiālo labumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Jāmācās lasīt Atbildēt

  Eu, tu Taisnība!

  Rakstu izlasīji? Otrajā lapā taču minēti Mazsalacas jaunieši ar savu uzvaru.

  Ka tik uzriet. Šādi tu Vidzemes augstskolai godu nenes…

 2. “Purva kurpju” ideja ir vismaz 500 gadus veca. Nav nekas jauns un oriģināls. Vairākos tūrisma un militāro preču veikalos šādas “purva kurpes” par ~60 eiro var nopirkt. Interesanti – cik maksās šīs it kā Latvijā ražotās un it kā no vietējās plastmasas ražotās kurpes? 300? 400 eiro?

 3. Lauku avīze pilnā savā žurnālistikas nekompetences paraugstundā! Apraksta notikumu, izceļot tos, kuri nemaz neuzvarēja, bet ieguva kaut kādu mazo kreiso balviņu, bet par uzvarētājiem VIDZEMES AUGSTSKOLAS komandu- rakstā vispār nekas nav pieminēts!!!

  Jautājums- apzināta kaitniecība vai klaja nekompetence? Lai gan, jebkurā gadījumā, šo “žurnālistu” jālaiž projām, ja jau nespēj būt objektīvs savā reportāžā. Redaktoram būtu tam jāpievērš uzmanība, tāpat kā pseido LA “Augstskolu reitingiem”. Kauns!

 4. par latviešiem piemītošo pižonismu šajā kontekstā jau izteicos 😉

 5. Neredzu neko ģeniālu, vien plastmasas parafrāze par ziemeļu tautu sniega zābakiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+