Latvijā
Kriminālziņas

Studenti vēršas policijā par filmēšanu dušā: aicina atsaukties cietušos 16

18. novembra pēcpusdienā Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirknī ar iesniegumiem vērsās divas ārvalstu studentes un viens students, ziņojot, ka Rīgā, Pārdaugavā, augstskolas kopmītņu koplietošanas dušā viņus esot filmējis kāds jauns vīrietis. Studenti iesniegumos norādījuši, ka ap pulksten 12 dienā esot mazgājušies dušā un pamanījuši vīrieti, kurš slepus ar telefonu viņus filmē. Saprotot, ka ir pieķerts, filmētājs aizbēdzis.

Policisti ieradās mācību iestādes kopmītnēs, kur administratīvā kārtā aizturēja aizdomās turēto 20 gadus veco ārvalstu pilsoni, kurš arī mācās šajā augstskolā. Jaunietis tika nogādāts policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai. Paskaidrojumā viņš atzina, ka nofilmējis četrus video materiālus, kurus nevienam neesot sūtījis un nekur neesot publicējis. Tāpat puisis atzina, ka nevarot paskaidrot, kāpēc viņš to darījis, un izdarīto nožēlo.

Pārbaudot puiša telefonu, policisti pārliecinājās, ka tajā atrodas dušās uzņemts video, kurā redzami kaili cilvēki.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Policija atsaukties arī citus, kuri cietuši no līdzīgām huligāniskām darbībām, zvanot pa tālruņa numuru 67500700, 110 vai vēršoties ar iesniegumu Rīgas Zemgales iecirknī Alīses ielā 3a.

LA.lv