Publicitātes foto

Studentiem jauns prezidents 0

Sestdien Latvijas Studentu apvienība aizvadīja gadskārtējo kongresu, pulcējot 184 studentu līderus no visas Latvijas, lai strīdētos par labojumiem statūtos, apstiprinātu budžetu un ievēlētu nākamo prezidentu – līdzšinējo LSA akadēmiskā virziena vadītāju Miku Dubicki.

Reklāma
Reklāma

 

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Lasīt citas ziņas

Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir biedrība, kas dibināta, lai politiskajos cīņu laukos pārstāvētu studentu intereses. Taču diskusiju vērts temats ir tās reālā ietekme uz valsts augstākās izglītības politiku, turklāt maz nav to, kas uzskata, ka apvienība nebūt nepārstāv visu Latvijas studentu viedokli. Tomēr tā ir nepieciešama, jo sniedz jauniešiem iespēju ievingrināt roku politikā un iepazīties ar birokrātisko mehānismu darbības principiem. Atsevišķās situācijās LSA ir izcīnījusi studentiem labvēlīgus kompromisus valstiskā līmenī.

Uz LSA prezidenta amatu šoreiz bija pieteikušies trīs pretendenti – Rīgas Tehniskās universitātes topošais maģistrs Mikus Dubickis, Latvijas Kultūras akadēmijas studente, pašreizējā LSA finanšu virziena vadītāja Undija Ancēna un Baltijas Starptautiskās akadēmijas students, ilggadējs LSA aktīvists Kristaps Laucis. Pirms kongresa rīkotajās debatēs par svarīgāko pārmaiņu LSA darbībā U. Ancēna un M. Dubickis norādīja nepieciešamību samazināt amatpersonu skaitu valdē, lai ietaupītu atvēlēto finansējumu. Savukārt K. Laucis pauda pārliecību, ka apvienībai būtu vairāk jāpārstāv privāto augstskolu studentu viedoklis. Turklāt, viņaprāt, cīņa par bezmaksas augstāko izglītību ir pretrunā ar privāto augstskolu un tajās studējošo studentu interesēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

LSA kongresa delegātu balsu vairākums izlēma, ka apvienību turpmāk vadīs Rīgas Tehniskās universitātes students Mikus Dubickis. Tuvākie darbi jaunajam LSA prezidentam gaidāmi aprīļa vidū, kad tiks ievēlēta jaunā LSA valde.

Iepriekšējais LSA prezidents Edvards Ratnieks, kurš apvienības vadībā nostrādāja divus gadus un četrus mēnešus un nu nolēmis vairs nekandidēt, bija pazīstams arī ar savu bezkompromisa opozīciju izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa rosinātajām reformām, ko pretrunīgi vērtēja arī paši LSA biedri.

“Neesmu noskaņots pret reformām kā tādām, taču Latvijas Studentu apvienība atbalsta valsts apmaksātu studiju modeli. Ja Izglītības un zinātnes ministrija centīsies ieviest personisko finansējumu un kreditēšanu kā vienīgo studiju apmaksas veidu, tad apvienība tam nepiekritīs. Pret Robertu Ķīli kā ministru nejūtu nekādas antipātijas vai simpātijas,” sarunā ar “LA” uzsvēra M. Dubickis. Jau iepriekš aģentūrai LETA viņš atzinis, ka ļoti daudzas Ķīļa idejas pēc būtības ir pat atbalstāmas, jautājums esot drīzāk par to, kā tās tiek īstenotas. Viena no tādām esot augstskolu resursu konsolidācija, ja tās redz un saprot, kā to saprātīgi īstenot. Katrā ziņā LSA rūpīgi sekošot līdzi studiju programmu akreditācijas procesiem, lai tomēr studenti varētu beidzot šajā studiju gadā saņemt valsts atzītus diplomus tajās programmās, kas ir kvalitatīvas un akreditējamas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.