×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2012
Drukāt

Students ar hakeru programmas palīdzību vērojis sievietes dušā

Kāds amerikāņu datorzinātnes students saņēmis sodu kā seksuāls maniaks pēc tam, kad ar viltu, izmantojot internetu, piemānījis vairākas sievietes, kuras ienesušas savus ar kameru aprīkotos portatīvos datorus dušu telpās. Tā students panācis iespēju attālināti novērot savus kailos upurus, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls “The Register”.

Trevors Timotijs Hartvels saņēmis gada cietumsodu un piecu gadu uzraudzības termiņu, jo sešām sievietēm ar viltu uzlicis hakeru programmu, kas ļauj pārņemt portatīvā datora kameru savā varā. Hartvelam arī būs jāpiedalās seksuālu noviržu ārstēšanas programmā.

Portāls raksta, ka šāds noziegums nav nekas jauns, jo jau ilgāku laiku ir bijis iespējams nemanot uzlauzt datoros iebūvētas kameras, taču ieguvums parasti bijis nekas cits kā iespēja vērot “upura” ikdienas darbības un tikai retu reizi redzēt kādas sievietes izģērbšanos, ja tas nejauši noticis kameras redzes lokā.

Hartvels pielietojis papildu metodi, upuriem nosūtot viltus brīdinājumu, ka viņu datorā ir bojāts “sensors”, taču to varot salabot, vairākas minūtes turot datoru tuvu “tvaikiem, lai sensoru attīrītu”. “The Register” raksta, ka, lai cik nejēdzīgs šāds padoms liktos, sešas sievietes ienesušas datoru vannas istabā un to tur atstājušas, kamēr dušojušās.

Kā raksta portāls, Hartvels, kurš studiju laikā piepelnījies kā datoru remonta tehniķis ar specializāciju “Macintosh” modeļos, piekļuvis savu upuru datoriem, piedāvājot atbalsta pakalpojumus. Ar jaunām sievietēm viņš iepazinies “caur draugiem un baznīcā”.

Hartvela darbība pamanīta, jo viņš “apstrādājis” datoru, kas piederējis divām māsām, un viena pamanījusi kameras lampiņas neparastu mirgošanu. “Apple” “Macbook” modeļos iebūvētai kamerai iedegas maza zaļa lampiņa, ja tā ir ieslēgta, taču “kameru hakeru” programmatūra parasti cenšas kameru darbības lampiņas izslēgt.

Māsas aiznesušas datoru kādam citam tehniķim, kurš atklājis, ka dators uzlauzts. Ierodoties policijai ar kratīšanas orderi, Hartvela datora atmiņas diskā atrasti slepus uzņemti viņu upuru dušošanās video ieraksti un fotogrāfijas.

“TheRegister” ir IT portāls ar galveno redakciju Lielbritānijā, kurš paralēli nopietnām nozares ziņām pūlas visā pasaulē atrast neparastus un smieklīgus notikumus, kas ir tieši vai netieši saistīt ar IT, tehnoloģijām un zinātni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+