Tehnoloģijas

Studentu aptauja: Datu regulas prasības ir pārspīlētas1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/REUTER

Vispārīgās datu aizsardzības regula, kas stājās spēkā šā gada 25.maijā,  ievieš jaunu pieeju personas datu aizsardzības jautājumos. 32% studentu uzskata, ka regulas prasības ir pārspīlētas, 16% studentu atbalsta viedokli, ka šāds regulējums jau sen bija nepieciešams, savukārt 17% respondentu atzīst, ka jaunā datu aizsardzības regula ir revolūcija datu aizsardzības jomā, liecina Biznesa augstskolas “Turība” veiktā aptauja, tā portālu “La.lv” informēja Biznesa augstskola Turība .

“Jebkurš jauns regulējums rada iespējas jaunām interpretācijām, un līdz ar to arī neskaidrības sākuma periodā. Pašlaik izskatās, ka augstās soda sankcijas, ko paredz regula, ir iemesls tam, ka datu apstrāde brīžiem tiek novesta līdz absurdam. Tomēr jāatceras, ka datu apstrādei jābūt tiesiskam pamatam, kas ir jaunā regulējuma pamatā,” regulas ieviešanu komentē Eiropas personas datu aizsardzības speciālists (CIPP/E), Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas dibinātājs un valdes loceklis, Biznesa augstskolas “Turība” docētājs Ivo Krievs.

Ivo Krievs uzskata, ka Latvija nav gatava jaunās regulas ieviešanai, un lielākā daļa organizāciju sagatavošanos uzsākušas tikai pēdējo mēnešu laikā. Eksperts mierina, ka to uzņēmumu un organizāciju, kas līdz šim ievērojuši fizisko personu datu aizsardzības prasības, ikdienā kardināli nekas nemainīsies. I.Krievs atzīst, ka ir nianses, kas jāpārskata, tomēr līdz ar jauno regulējumu datu apstrādes principi nemainīsies.

Ņemot vērā jaunā regulējuma ietekmi uz ikvienu jomu, tostarp uzņēmējdarbību, aptaujā, kas norisinājās no 17. maija līdz 23. maijam piedalījās uzņēmējdarbības vadības studenti.

Saistītie raksti
LA.lv