Latvijā
Izglītība

Studentu apvienību turpinās vadīt Maira Belova 16


Teju visas RPIVA Cēsu filiāles 4. kursa studentes, kuras grib iegūt pirmsskolas un sākumskolas pedagoga kvalifikāciju, jau strādā skolā vai bērnudārzā.
Teju visas RPIVA Cēsu filiāles 4. kursa studentes, kuras grib iegūt pirmsskolas un sākumskolas pedagoga kvalifikāciju, jau strādā skolā vai bērnudārzā.
Foto – Karīna Miezāja

Latvijas Studentu apvienība (LSA) šodien kongresā organizācijas prezidenta amatā pārvēlēja Mairu Belovu.
Belova tika ievēlēta ar 136 balsīm. Par viņu nebalsoja desmit studenti, savukārt četri biļeteni bija nederīgi.

Belova bija vienīgā kandidāte uz LSA prezidenta amatu, un viņu izvirzīja Latvijas Universitātes Studentu padome.

Galvenās darbības prioritātes, tāpat kā iepriekšējā gadā, Belovai būs studentu interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana augstākās izglītības politikā un studentu vienotība un kustība stiprināšana. Līdzšinējās prezidentes plānā ir turpināt mērķtiecīgi nostabilizēt LSA ietekmi ne tikai Izglītības un zinātnes ministrijā, bet ar pārējās ministrijās, kuru pārraudzībā ir kāda augstākās izglītības iestādes vai arī kura strādā pie jautājumiem, kas skar studējošos. Nākamajā termiņā tiek plānots sākt plašākas diskusijas par problēmjautājumiem un izaicinājumiem augstākajā izglītībā.

Kā vienu no galvenajām prioritātēm viņa min LSA iekšējās vides stiprināšanu un studējošo pašpārvalžu kapacitātes celšanu, tādējādi veicinot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos, vienlīdzību un demokrātiju studējošo pārstāvniecībā visos tās līmeņos.

Pirms LSA prezidenta amata ieņemšanas Belova bija LSA Sociālā virziena vadītāja un LSA pārstāve Augstākās izglītības padomē.

LSA Prezidents pārstāv Latvijas studējošos intereses nacionālā līmenī, iesaistās augstākās izglītības politikas veidošanas procesos, aizstāv studējošo viedokli, ikdienā vadot LSA.

Šodien kongresā LSA apstiprināja arī apvienības, kā arī sabiedriskā labuma pārskatu.

LA.lv