×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Studentu idejas – svaigas un reālas

Foto - Liena JaunbelzereFoto - Liena Jaunbelzere

LLU Meža fakultātes un Latvijas Kokrūpniecības federācijas rīkotajā biznesa ideju konkursā uzvarējis projekts, kas paredz ražot jauna dizaina apdares materiālus.

 

Pavisam inovatīvo biznesa ideju konkursam tika iesniegti trīsdesmit darbi, no kuriem septiņi iekļuva finālā. Visvairāk bija projektu, kas paredzēja jaunu koksnes produktu ražošanu un mežizstrādes racionalizēšanu.

Piemēram, Jānis Ķergalvis un Artūrs Dreimanis bija iesnieguši priekšlikumu kā harvestera galviņu aprīkot ar skaidu savācēju, bet Madars Bandenovičs bija domājis par to, kā nostiprināt zāģim tik garu sliedi, lai ar to varētu zāģēt ļoti resnus celmus, kas pagaidām paliek mežā neizmantoti. Projektu par meža īpašnieku izglītošanu ar situāciju spēles “Meža pavēlnieks” palīdzību bija sagatavojuši Linda Lasmane un Jānis Stalīdzāns.

Kaut arī pirmā vieta netika piešķirta nevienam konkursantam, par labāko žūrija atzina un ar 500 latu lielu prēmiju apbalvoja trešā kursa studentu Guntas Priedcēlājas un Jāņa Švirksta ideju ražot no koka tehnoloģiskās grīdas un jauna dizaina apdares paneļus, tādējādi veicinot koksnes izmantošanu interjeros.

Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis izteica gandarījumu par to, ka jaunieši jau studiju laikā domā, kā iegūtās zināšanas izmantot, lai veidotu savu uzņēmumu.

Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss: “Par svaigāko un reizē dzīvotspējīgāko, piešķirot otro vietu, atzinām jauna apdares materiāla ražošanu. Tas nav megaprojekts, taču reāls mazā pulciņā paveicams darbs. Arī intuīcija saka, ka šī ir ideja, kurai varētu būt nākotne.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+