Latvijā
Izglītība

Studentu pilsētā Jelgavā jāslēdz vairākas kopmītnes: nav kas tur dzīvo 16


Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.
Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.
Foto-LETA

Studentu pilsētā Jelgavā Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir spiesta slēgt vairākas kopmītnes. Sarūkot studentu skaitam, arī dienesta viesnīcas tai kļuvušas liekas. Lai augstskola neciestu zaudējumus, pieņemts lēmums no vairāk nekā 700 gultas vietām atteikties, svētdien vēstīja raidījums „LNT Ziņas”.

LLU ir desmit dienesta viesnīcas ar vairāk nekā 2700 gultas vietām. Šajā mācību gadā augstskola no divām kopmītnēm ir spiesta atteikties, jo nav vairs studentu, kas tās piepilda. “Par cik studentu skaits pēdējo septiņu gadu laikā ir samazinājies, līdz ar to arī dzīvojošo studentu skaits dienesta viesnīcās samazinājies. Patlaban mēģinām nokomplektēt, lai šīs dienesta viesnīcas būtu aizpildītas. Un tos naudas līdzekļus, kurus ietaupīsim, mēs mēģināsim ieguldīt tālāk dienesta viesnīcu attīstībai, lai studentiem šie dzīves apstākļi būtu labāki,” saka LLU direktors Andrejs Garančs.

Tomēr augstskola nesūdzas – faktiski šajā studiju gadā uzņemts tāds pats studentu skaits kā pērn – vairāk nekā 1200. Viena no dienesta viesnīcām ir iekonservēta, gaidot labākus laikus. “Skatoties nākotnē, tomēr mēs prognozējam, ka studentu skaits varētu saglabātie vai pat palielināties, tai skaitā, uz ārvalstu studentu rēķina, jo arī šogad esam palielinājuši [studentu skaitu] uz ārvalstu studentu rēķina. Un tad jau varētu domāt par šīs te iekonservētās dienesta viesnīcas izmantošanu,” saka LLU komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Lāsma Līcīte.

Otru slēgto kopmītni, kas ir bijusi vissliktākā stāvoklī no visām pārējām dienesta viesnīcām, ir doma nodot VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Tur informēja, ka, ja valsts vajadzībām ēka nebūs vajadzīga, to, visticamāk, rīkojot izsoli, varētu pārdot.

LA.lv