Latvijā
Izglītība

Studentu vidū radītas bailes, ja tiks pieļauta RPIVA likvidācija, paziņo LSA 5

Pie Ministru kabineta notiek Rîgas Pedagoìijas un izglîtîbas vadîbas akadçmijas studentu, darbinieku un atbalstîtâju pikets, kurâ pieprasa izglîtîbas un zinâtnes ministra Kârïa Ðadurska demisiju.. 28/02/2017 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Aptuveni 250 cilvēku iepretim Ministru kabinetam šodien prasa apturēt Rīga Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesu.

Kā šodien žurnālistiem norādīja RPIVA rektore Daina Voita, izvērtējot akadēmijas likvidēšanas procesu, esot skaidrs, ka notiek “labas pārvaldības principu pārkāpšana augstākajā mērā”. Arī šodien RPIVA neatkāpjas no pārliecības, ka tā ir labākā augstskola Latvijā pedagogu sagatavošanas ziņā. Voita pārmeta Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) lēmumu pieņemšanu “aiz muguras”, vienlaikus norādot uz to, ka jāsaprot, kas atbildēs par šādu lēmumu, kad “Šadurskis vairs nebūs ministrs”.

Taču vienlaikus Voita norādīja, ka pēdējās dienās esot radusies apziņa, ka Šadurskis tomēr gribot komunicēt ar RPIVA, lai konstruktīvāk risinātu akadēmijas likvidēšanas jautājumu. “Ja patiešām ir taisnība, ka Šadurskis gatavs iet uz sarunu, tad šodiena būs starta gājiens uz demisijas pieprasījumu. Ja nebūs diskusiju, tad pieprasīsim demisiju,” solīja Voita.

Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova uzsvēra, ka LSA ieskatā augstākās izglītības sektorā ir nepieciešamas izmaiņas, bet tām ir jābūt saskaņotām un pārdomātām. Viņa skaidroja, ka patlaban studentu vidū radītas bailes, ka, ja tiks pieļauta RPIVA likvidācija, tiks radīts precedents, ka nākotnē citām augstskolām varētu būt tāds pats liktenis.
LSA uzskata, ka saistībā ar RPIVA nav noticis konstruktīvs dialogs, kā arī uzsver nepieciešamību sākt diskusijas no jauna, izvērtējot katras izglītības iestādes kvalitāti, teica Belova.

īdz šim sagatavotie dokumenti ir nepilnīgi, nav arī konkrēta plāna par augstākās izglītības jomā nepieciešamajām reformām. Demokrātiskā valstī šāda reformu virzīšana nav atbalstāma, uzskata Belova. “IZM reforma, ja to tā var saukt, nav izanalizēta, nav skaidroti plusi, mīnusi ne studentiem, ne darbiniekiem. Ja mēs vērtētu reformu kā bakalaura darbu, tad IZM to pat nevarētu aizstāvēt,” pārliecināta Belova.

Galerijas nosaukums
LA.lv