×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

Studentu vidū radītas bailes, ja tiks pieļauta RPIVA likvidācija, paziņo LSA (5)

Pie Ministru kabineta notiek Rîgas Pedagoìijas un izglîtîbas vadîbas akadçmijas studentu, darbinieku un atbalstîtâju pikets, kurâ pieprasa izglîtîbas un zinâtnes ministra Kârïa Ðadurska demisiju.. 28/02/2017 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas AvîzePie Ministru kabineta notiek Rîgas Pedagoìijas un izglîtîbas vadîbas akadçmijas studentu, darbinieku un atbalstîtâju pikets, kurâ pieprasa izglîtîbas un zinâtnes ministra Kârïa Ðadurska demisiju.. 28/02/2017 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Aptuveni 250 cilvēku iepretim Ministru kabinetam šodien prasa apturēt Rīga Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesu.

Kā šodien žurnālistiem norādīja RPIVA rektore Daina Voita, izvērtējot akadēmijas likvidēšanas procesu, esot skaidrs, ka notiek “labas pārvaldības principu pārkāpšana augstākajā mērā”. Arī šodien RPIVA neatkāpjas no pārliecības, ka tā ir labākā augstskola Latvijā pedagogu sagatavošanas ziņā. Voita pārmeta Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) lēmumu pieņemšanu “aiz muguras”, vienlaikus norādot uz to, ka jāsaprot, kas atbildēs par šādu lēmumu, kad “Šadurskis vairs nebūs ministrs”.

Taču vienlaikus Voita norādīja, ka pēdējās dienās esot radusies apziņa, ka Šadurskis tomēr gribot komunicēt ar RPIVA, lai konstruktīvāk risinātu akadēmijas likvidēšanas jautājumu. “Ja patiešām ir taisnība, ka Šadurskis gatavs iet uz sarunu, tad šodiena būs starta gājiens uz demisijas pieprasījumu. Ja nebūs diskusiju, tad pieprasīsim demisiju,” solīja Voita.

Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova uzsvēra, ka LSA ieskatā augstākās izglītības sektorā ir nepieciešamas izmaiņas, bet tām ir jābūt saskaņotām un pārdomātām. Viņa skaidroja, ka patlaban studentu vidū radītas bailes, ka, ja tiks pieļauta RPIVA likvidācija, tiks radīts precedents, ka nākotnē citām augstskolām varētu būt tāds pats liktenis.
LSA uzskata, ka saistībā ar RPIVA nav noticis konstruktīvs dialogs, kā arī uzsver nepieciešamību sākt diskusijas no jauna, izvērtējot katras izglītības iestādes kvalitāti, teica Belova.

īdz šim sagatavotie dokumenti ir nepilnīgi, nav arī konkrēta plāna par augstākās izglītības jomā nepieciešamajām reformām. Demokrātiskā valstī šāda reformu virzīšana nav atbalstāma, uzskata Belova. “IZM reforma, ja to tā var saukt, nav izanalizēta, nav skaidroti plusi, mīnusi ne studentiem, ne darbiniekiem. Ja mēs vērtētu reformu kā bakalaura darbu, tad IZM to pat nevarētu aizstāvēt,” pārliecināta Belova.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Jābaidās būtu visai sabiedrībai. Policijas akademijas likvidācijas sekas jau rada kaitējumu. Skaidrs, ka pašlaik Lu nevar nodrošināt kvalitatīvu un daudzpusīgu pedogogu izglītību. Loģiski būtu LU pedogpģidko fakultāti pievienot RPIVA. LU solījumi saglabāt filiāles ir labi zināmais -kā var nesolīt – variants. Lai izkultos no naudas grūtībam LU solīs ne yo vien. Taču īslaicīgs risinājums neatbilst valsts interesēm. Otrreiz kāp uz tā paša grābekļa kā Policijas akadēmijas likvidēšana nav pieļaujams. Tam ir smagas sekas, gan speciālistu trūkums, gan nelietderīgi tērēta nodokļu maksātāju nauda. Dīvaini, kāpēc trūkst informācijas par LU rektora algu, LU finansiālo stāvokli (šī slepenība situāciju padara vēl aizdomīgāku).

 2. Un tomēr RPIVA turpina emocionālo nevis racionālo pieeju. Neatkāpjas no uzskata, ka tā ir labākā pedagoģiskā augstskola. Vai šis uzskats ir balstīts faktos? Cik RPIVA beidzēju reāli strādā skolās? Vai labākā tīkai tāpēc, ka es tur mācos, strādāju utt.

 3. nu studentus var saprast,viņi naudu samaksājuši un domā ka diploms jau nopirkts, bet tagad nevar zināt, varbut ka būs jāmācās , vai ari otreiz jāmaksā…..
  ari vadību var saprast, liela, garantēta naudas plūsma, no kuras sev var mazliet nosmelt, draud tagad tecet citā virzienā. kurš brīvprātigi ļaus sev naudu atņemt?
  austskola kļuva par diplomu tirgotavu kad valsts pieprasija visiem izglitibā iesaistitajiem augstāko pedizglitibu. pedagogi ar stāžu , bet bez aybilstoša papīra kredītus ņēma lai nopirktu to katrona gabalu.

 4. Nepareizi un sāpīgi ir cirst sunim asti pa mazam gabaliņam. Kas jādara, jādara, un uzreiz. Tas haoss ir jālikvidē. Rīgā jāpaliek tikai dažām augstskolām, pārējās filiāles, un viss.

 5. Malači RPIVA, ka liela daļa studentu un mācībspēki esat piketā pie Ministru kabineta!
  Ejot garām, iesmaidīju par plakātu, kur ir Līdakas žests ar : “Turi muti! pret Šadurska foto …
  Ja esat iesākuši, ejat līdz galam! Un ja vēl ir filiāles Alūksnē, Bauskā, …kā redzēju uzrakstus uz plakātiem …

Draugiem Facebook Twitter Google+