Kultūra
Māksla

Studēt aicina Mākslas akadēmija 16

Foto – Andrejs Baburovs/LETA

No 10. līdz 25. maijam notiks Latvijas Māk­slas akadēmijas (LMA) dienas. Vispirms –  10. maijā plkst. 14 – durvis vērs LMA studentu darbu izstāde, kas būs apskatāma līdz 25. maijam, un plkst. 16 notiks prezentācija, kurā par Latvijas Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursiem pastāstīs vadītāja Dagmāra Villeruša, bet citi pedagogi iepazīstinās ar iestājpārbaudījumiem zīmēšanā un gleznošanā.

11. maijā sāksies arī īpašās Mākslas akadēmijas ekskursijas, kuru gaitā apakšnozaru pārstāvji sīkāk informēs par studiju programmām un iestājpārbaudījumiem, ļaus ielūkoties studiju procesā un studentu dzīvē.

Savukārt izstādē katru LMA apakšnozari pārstāvēs labāko darbu izlase – vairāk nekā 100 topošo mākslinieku, dizaineru un mākslas zinātnieku darbi. Pārstāvēti būs visi studiju virzieni – glezniecība, grafika, tekstilmāksla, tēlniecība, stikla māksla, keramika, funkcionālais dizains, vides māksla, metāla dizains, modes māksla, vizuālā komunikācija, multimediālā māksla, scenogrāfija, restaurācija un vizuālās mākslas vēsture un teorija.

Izstādes un ekskursiju mērķis ir sniegt visaptverošu ieskatu studiju iespējām LMA, iepazīstinot ar katru no studiju virzieniem, nodaļām un apakšnozarēm, kā arī ārpusstudiju piedāvājumu.

Pieteikšanās ekskursijām notiek līdz 9. maijam, aizpildot pieteikuma anketu http://ej.uz/34z1.

LA.lv