×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Studijām RSU pieteikušies teju 850 studētgribētāju (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.

Studijām Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pieteikumus iesnieguši vai sākuši aizpildīt jau vairāk nekā 850 studētgribētāju, aģentūrai LETA pastāstīja RSU pārstāvis Edijs Šauers.

Savus pieteikumus e-vidē universitātē iesnieguši vairāk nekā 460 cilvēki, bet savus pieteikumus vēl gatavo teju 400 studētgribētāju.

Šobrīd vislielākā interese ir par studijām medicīnā un tiesību zinātnē, kur universitāte attiecīgi ir saņēmusi 45 un 48 pieteikumus.

Tāpat topošie studenti piesakās studijām fizioterapijas, veselības sporta, multimediju komunikācijas jomā, kā arī uz starptautisko mārketingu un reklāmu, starptautiskajām attiecībām, veselības vadību, zobārstniecību, ergoterapiju un citām.

Šie pieteikumi saņemti gan pamatstudijām, gan maģistrantūras studijām.

Savukārt valsts un pašvaldību portālā “www.Latvija.lv”, kurā sākta vienotā pieteikšanās pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās, joprojām nav reģistrējies neviens studētgribētājs.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 25.jūnijā, RSU pieteikumus studijām jau ir aizpildījuši teju 700 studētgribētāju, aģentūru LETA informēja Šauers.

Viņš stāstīja, ka “ir sākusies ievērojama studētgribētāju aktivitāte, kas aug burtiski pa stundām”. Šobrīd 370 pieteikumi jau ir aizpildīti, bet 330 pieteikumu aizpildīšana ir sākta.

Šauers arī atzīmē, ka dokumentu reģistrācijas sistēmā “e-Uzņemšana” reģistrēties studijām var jau kopš 1.jūnija.

Kopumā RSU piedāvā 742 budžeta vietas gan pamatstudiju, gan maģistra un doktora studiju programmās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tik mazai valstij kā Latvijai Atbildēt

    tas ir groteski un birokrātiski alkatīgi, ka ir tik daudz neatkarīgas un neapvienotas augstskolas. Tas nedrīkst tā palikt jo tas noasińo līdzekłus nost no kvalitatīvas apmācības un zinātniskiem pētijumiem.

    • Piekrītu, bet jāsāk ir ar vājajām augstskolām Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī un Valmierā, kuras jāpārveido par LU un RTU filiālēm. Tāpat zem viena jumta jāapvieno mākslas akadēmija, kultūras akadēmija, kultūras koledža. RSU ir vislielākais ārvalstu studentu īpatsvars, kas norāda uz kvalitāti un konkurētspēju.

      • šis lielais ārvalstu studentu īpatsvars neko nenorāda – tie ir studenti, kuri netiek savas valsts augstskolās, bet šeit viņu ņem pretī…pēc tam viņi visi jau pēc 2. vai 3. kursa (pirms sākas klīniskās prakses) mūk atpakaļ uz savu valsti, un, tā kā, ES ietvaros izglītības tiek pielīdzinātas, tad viņus ir jāuzņem savas valsts augstskolā….lai iemācītos praktiskās iemaņas medicīnā (Tai skaitā – pacienta izmeklēšanu) – ir labi jārunā latviski (kā gan savādāk komunicēt ar pacientu?)….gribētu redzēt vācieti vai zviedru, kurš tāpēc cītīgi mācīsies latviešu valodu….

Draugiem Facebook Twitter Google+