×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Studijas “Rota” jubilejas izstādē atklās tautu meitas pūra bagātības

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 4. līdz 31. maijam Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē būs apskatāma Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” 50 darba gadu jubilejas izstāde “Latvietes pūrs”, LA.lv pastāstīja centra pārstāve Evija Zernevica.

Ideja par izstādes tēmu radās jau pirms četriem gadiem, kad tika uzsākta etnogrāfisko materiālu atlase no visiem Latvijas novadiem. Studijas dalībnieces izpētīja Kuldīgas novada muzeja, Piebalgas Novadpētniecības muzeja, Rīgas vēstures un Kuģniecības muzeja etnogrāfiskos fondus, kā arī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja fondus no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta sākumam. Tajos atklājās brīnumaina latviešu etnogrāfiskā bagātība.

Studijas dalībnieču pēdējos četros gados tapušie darbi, kas būs novērtējami izstādē, būs tradicionālais pūra saturs – segas, lakati, galdauti, dvieļi, cimdi. Lai uzsvērtu katra novada būtību un smalko niansi, izstādes izkārtojums veidots ģeogrāfiski. Šobrīd studijas darbi ir atraduši savas “mājas” un tiks eksponēti kopā ar Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja restaurētajām koka lādēm, stāsta Zernevica.

Izstādes atklāšanas sarīkojumā 4. maijā plkst. 12 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē uzstāsies folkloras kopa”“Grodi” un ģimeņu folkloras studija “Garataka” ar muzikālu uzvedumu. Izstāde tapusi, sadarbojoties Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, Rīgas Izglītība,s kultūras un posrta departamentam, kā arī Kultūras un tautas mākslas centram “Ritums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+