×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Studiju maksa lielākoties paliks iepriekšējā gada līmenī

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Latvijas Universitātē (LU) un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) lielākoties studiju maksas palikušas iepriekšējā gada līmenī, savukārt Vidzemes Augstskolā sagaidāms studiju maksas pieaugums par 4%, jo tā studiju maksai pierēķinājusi inflāciju, uzzināja aģentūra BNS, aptaujājot lielākās Latvijas augstskolas.

LU pārstāve Kitija Balcere aģentūrai BNS pastāstīja, ka LU lielu izmaiņu studiju maksās 2012./2013.akadēmiskajam gadam, salīdzinot ar iepriekšējo, nav. Nelielās izmaiņas ir vērstas uz studiju maksas izlīdzināšanu viena studiju līmeņa ietvaros. Piemēram, bakalaura studiju programmu līmenī studiju maksa lielākajā daļā Latvijas Universitātes studiju programmu pilna laika klātienē ir 1200 latu pirmajā studiju gadā, tāpēc dažām atsevišķām programmām studiju maksa tika nedaudz samazināta, citām – nedaudz paaugstināta.

Balcere norādīja, ka zemākā studiju maksa – 1050 latu – pirmajā studiju gadā pamatstudijās pilna laika klātienē ir četrās studiju programmās – bakalaura studiju programmā “Pedagoģija”, profesionālā bakalaura studiju programmā “Skolotājs”, profesionālā bakalaura studiju programmā “Sociālais pedagogs”, kā arī profesionālā bakalaura studiju programmā “Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģijas skolotājs”.

Augstākā studiju maksa LU – 1800 latu – pirmajā studiju gadā pamatstudijās pilna laika klātienē ir divās studiju programmās – LU Ekonomikas un vadības fakultātē realizētajai bakalaura studiju programmai “Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija” un LU Medicīnas fakultātes profesionālajā studiju programmā “Ārstniecība”, šīm divām pamatstudiju programmām ar studiju maksu 1500 latu pirmajā gadā seko LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesionālā studiju programma “Māksla”.

Arī RSU lielākoties studiju maksa paliks nemainīga. RSU pārstāve Zane Ozola aģentūru BNS informēja, ka, salīdzinot ar 2011./2012.akadēmisko gadu, maksa ir samazinājusies studiju programmai “Ergoterapija” par 18%, “Fizioterapija” – pilna laika klātiene – par 18%, “Sociālais darbs” – par 11% un “Veselības sporta speciālists” – par 10%.

Bet programmā “Farmācija” studiju maksas pieaugums ir par 5%, “Fizioterapija” – nepilna laika klātienē par 14%, “Medicīna” – maksas pieaugums ir 1%,  studiju programmā “Uzturs” studiju maksa pieaugusi par 28%, bet programmā “Zobu higiēnists” maksa palielinājusies par 17%.

Kopumā medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju gada maksa RSU ir pieaugusi par nepilniem 0,5%, toties RSU piedāvātajās sociālo zinātņu studiju programmās palikusi nemainīga.

Vislētāk par saviem finanšu līdzekļiem RSU ir studēt nepilna laika klātienes profesionālā bakalaura studiju programmā “Tiesību zinātne”, savukārt visdārgāk – “Zobārstniecību”.

Savukārt Vidzemes Augstskolā visās septiņās bakalaura studiju programmās ir vienāda studiju maksa, taču tā būs par 4% lielāka nekā pērn, jo augstskola studiju maksā ierēķinājusi inflāciju. Šogad studentiem par vienu studiju gadu būs jāmaksā 1095 lati līdzšinējo 1050 latu vietā, aģentūrai BNS pastāstīja Vidzemes augstskolas pārstāve Zane Leimane.

Bet RTU pārstāvis Kristaps Ozols aģentūrai BNS sacīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, studiju maksas RTU piedāvātajām programmām ir saglabājušās iepriekšējo gadu līmenī, taču pieaugusi maksa programmai “Arhitektūra” – šogad pilna laika studijas šajās programmā maksās 2290 latu salīdzinājumā ar 2150 latiem pērn.

Ozols norādīja – lai gan programmas “Arhitektūra” gada maksa šogad ir teju trīs tūkstoši latu, liela daļa RTU piedāvāto studiju programmu ir lētākās – apmēram 990 latu par vienu mācību gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+