×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Studiju programmu akreditāciju turpmāk veiks neatkarīga aģentūra ar lielāku ekspertu skaitu

studenti_leta

Studiju programmu licencēšanu un akreditāciju turpmāk veiks neatkarīga organizācija – Akadēmiskās informācijas centrs, otrdien apstiprināja Ministru kabinets.

Centra darbs tiks organizēts atbilstoši starptautiskiem standartiem, katrai novērtēšanai piesaistot arī neatkarīgus augsta līmeņa ārvalstu ekspertus, portālu “La.lv” informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sadarbībā ar nozari izstrādātie noteikumi paredz Akadēmiskās informācijas centram (AIC) kā Latvijas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas aģentūrai uzņemties jaunu funkciju, kas tiks īstenota atbilstoši starptautiskiem standartiem, līdz 2018. gadam panākot AIC iekļaušanu Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas reģistrā (The European Quality Assurance Register for Higher Education – EQAR).

Valdība otrdien uzdeva IZM sagatavot normatīvo aktu regulējumu, kas atļautu augstākās izglītības iestādēm akreditācijas procesā izvēlēties jebkuru no EQAR iekļautajām akreditācijas aģentūrām.

Noteiktas arī precīzākas un augstākas prasības ekspertu darbam. Noteikumi paredz lielāku piesaistāmo ekspertu skaitu un ekspertiem nepieciešamo laiku programmu un izglītības iestāžu izvērtēšanai. Daudz lielāks uzsvars likts arī uz iekšējās kvalitātes nodrošināšanu augstskolā un ekspertu uz ieteikumu ieviešanu. Savukārt novērtējuma procesā nodalīts atbilstības un kvalitātes vērtējums.

Valdība atbalstīja arī Akadēmiskās informācijas centra maksas pakalpojumu cenrādi, kurā noteiktas Latvijas akreditācijas aģentūras pakalpojumu izmaksas par augstskolu un koledžu, to studiju virzienu un studiju programmu novērtēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+