×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Studiju un studējošo kredītus 2016. gadā izsniegs SEB banka

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

SEB banka atzīta par uzvarētāju Finanšu ministrijas rīkotajā izsolē par tiesībām 2016. gadā izsniegt studiju un studējošā kredītus ar valsts vārdā sniegto galvojumu. Kopējais finansēšanas apjoms, ko SEB banka šogad ir gatava piešķirt kā studiju vai studējošā kredītus, pārsniedz 35 miljonus eiro. Savukārt procentu likme noteikta sešu mēnešu EURIBOR likme plus 2,5%, informē bankā.

Izsoles noteikumi tika apstiprināti ar Finanšu ministrijas rīkojumu. Izsoles komisijas sastāvā darbojās Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valsts kases pārstāvji.

“Augstākā izglītība ir viena no vislabākajām investīcijām, jo tās vērtība nav atņemama un tās ienesīgums ir neierobežots. Tādēļ esam gandarīti par iespēju arī turpmāk atbalstīt Latvijas jauniešus augstākās izglītības iegūšanas procesā!” sacīja SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

Līdz ar uzvaru konkursā tiek uzsākta līguma parakstīšana starp SEB banku un Latvijas valsti. Tiklīdz līguma parakstīšanas process būs noslēdzies, tā studējošie jaunieši varēs pieteikties studējošā kredītam, kas paredzēts ikdienas tēriņu segšanai un studiju kredītam, kas sniedz iespēju studentiem saņemt finansējumu studijām, kas uzsāktas 2016. gada pavasara semestrī. Informācija par pieteikšanās sākumu tiks publicēta SEB bankas mājaslapā.

Lai saņemtu valsts galvotos studiju un studējošā kredītus, studentam sākumā jāvēršas savā augstskolā, kur tiek izvērtēts pieteikums. Pēc pozitīvas atbildes saņemšanas, kopā ar galvotāju jānāk uz jebkuru SEB bankas filiāli, līdzi ņemot pasi. Detalizēta informācija par kredītu pieteikšanās kārtību lasāma SEB bankas mājaslapā.

Līgumu par kredītu ar valsts vārdā sniegto galvojumu par pavasara semestra mācību maksas segšanu filiālēs var noslēgt līdz šī gada 31. maijam, bet rudens semestra mācību maksas segšanai kredīta līgums būs jānoslēdz līdz šī gada 1. decembrim.

Kopumā 2015. gada laikā SEB banka studentiem ir piešķīrusi 1818 kredītus par kopumā 8,5 miljoniem eiro, no kuriem 80% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 20% – studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Vidējā kredīta summa pērn veidoja 4 700 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+