LETA

Kāpēc nolēmāt reģistrēties par bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju?
 0

Anna Stapulone Priekuļu novadā:
 “Manam mazbērniņam ir pusotra gada, māmiņa atgriezās darbā, bet, kaut rindā iestājās kopš dzimšanas, vietas dārziņā vēl arvien nav. Patlaban esmu pensionāre. Līdz šim strādāju veikalā par pārdevēju uz pusslodzi, bet, tā kā mazo nebija kam pieskatīt, pametu darbu un pievērsos viņas auklēšanai. Turklāt, ja ir iespēja par to saņemt 100 latu pabalstu, domāju būtu muļķīgi to neizmantot. Pieskatīšu mazo, kamēr beidzot atbrīvosies vieta bērnudārzā. Gribas ticēt, ka tas notiks līdz nākamajam mācību gadam. Tūlīt beigšu arī nepieciešamās apmācības – nākamnedēļ gaidāms eksāmens. Viegli jau nav, mazulis prasa daudz uzmanības un enerģijas, taču tagad varu dzīvot pa māju.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Janīna Čekša Olaines novadā:
 “Ilgus gadus nostrādāju bērnudārzā par saimniecības daļas vadītāju, tāpēc arī bērnu kompānijā uzturējos diezgan daudz. Tagad jau otro gadu esmu pensijā. Redzēju televīzijā par šādu iespēju pastrādāt un nolēmu – kāpēc ne? Nekur citur mani vairs nepieņems. Ar bērniņu padzīvoties taču es varu. Man bērni patīk, arī pašai ir četri mazbērni, taču tie sen vairs nav auklējami. Pieskatīt pusotra gada veco mazulīti mani uzaicināja pazīstams pāris. Zinu, protams, par nepieciešamo izglītību. Patlaban Rēzeknē eju uz apmācībām. Domāju, varbūt maksāšu sociālās iemaksas no pabalsta, lai man par kādu latiņu sanāktu palielināt pensiju.”

Artūrs Juška Rīgā:
 “Būtībā auklēju nepilnus divus gadus veco mazbērnu. Esmu pensijā trešo gadu un pieskatīju mazo arī, pirms piereģistrējos kā oficiāls uzraudzītājs. Protams, pats galvenais iemesls, kāpēc reģistrējos, ir vēlme saņemt kādu papildu naudiņu. Bērnudārza rindā mazais pierakstīts, taču patlaban rādās, ka ir vienkārši neiespējami sagaidīt savu kārtu. Man ir mūzikas pedagoga izglītība, pirms pensijas bērnu un jaunatnes kultūras centrā vadīju bērnu un pusaudžu ansamblīšus, tāpēc darbā ar bērniem man ir pieredze. Pedagoģiskā izglītība mani arī atbrīvo no nepieciešamības iziet apmācību. Ja reiz valsts piešķir par bērnu uzraudzīšanu simts latus, tad, uzskatu, būtu pilnīgi stulbi tos nesaņemt. Kā mēdz teikt – labāk zīle rokā nekā mednis kokā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Elīna Avenīte Jelgavā:
 “Šogad pabeidzu vidusskolu. Radinieku bērnam vēl aizvien nav atbrīvojusies vieta bērnudārzā, tāpēc viņu jau kādu laiku pieskatu. Darba man līdz šim nav bijis, tāpēc, reģistrējoties oficiāli, nekas daudz nemainās. Ja vien neskaita to, ka man par to būs iespēja kaut ko nopelnīt. Jā, finansiālais aspekts ir galvenais iemesls, kāpēc tagad skaitos oficiāla bērna pieskatītāja. Zinu par īpašām apmācībām, bet sākusi mācīties gan vēl neesmu, arī interesējusies par izglītības iestādēm ne. Vēl nav pilnīgas pārliecības, vai šie kursi man būs nepieciešami. Tuvākajā laikā mazajam vieta valsts dārziņā izskatās nereāla, tāpēc viņu plāno sūtīt privātajā dārziņā, un tad diez vai manus pakalpojumus vairs vajadzēs.”

Diāna Gile Rīgā:
 “Šis darbs mani ļoti interesē, un vēlos sadarboties ar konkrētu ģimeni, kas mani uzrunāja. Man šķiet, šis ir veids, kā nodrošināt labus apstākļus gan bērniem un viņu vecākiem, gan man kā auklītei. Saņemšu papildu naudiņu. Esmu lasījusi ļoti daudz literatūras par bērnu audzināšanu, šobrīd mācību centrā apgūstu speciālus kursus. Lai arī izdevumi par tiem ir lieli, ceru, ka pūles ar laiku atmaksāsies. Simts latu pabalsts, kas pienākas reģistrētām auklēm, noteikti daudziem atvieglos dzīvi. Protams, arī man. Pirms tam strādāju veikalā par kasieri, arī kafejnīcā. Pazīstams pāris man piedāvāja pieskatīt divus savus bērniņus, jo drīz pasaulē nāks viņu trešais mazulis. Māmiņai nebūs tik daudz laika veltīt abiem pārējiem bērniem, tāpēc arī nolēmuši, ka būs vajadzīga mana palīdzība. Patlaban jau eju pie mazajiem un ar viņiem pamazām sapazīstos, sadraudzējos, lai mēs visi viens pie otra pierastu un mums turpmāk būtu labas attiecības.”

Fakti


Kopš septembra sākuma fiziskās un juridiskās personas var reģistrēties IKVD, lai iegūtu tiesības sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumus.

Apgūstot 40 stundu apmācību, ikviens, kas nav izdarījis Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktus pārkāpumus vai noziedzīgus nodarījumus, var reģistrēties par aukli un pieskatīt bērnus, saņemot 100 latu atlīdzību no valsts.

Ja bērnu uzraudzības pakalpojumu plānots sniegt arī 2014. gadā, personai līdz šā gada beigām ir jāapgūst izglītības programma, lai netiktu izslēgta no aukļu reģistra.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.