Latvijā
Sabiedrība

“Stulbums, kas pazemo cilvēkus!” No veikala patriec klientus ar maziem bērniem 16

Kadrs no video

Bērnu vecāki un citi tirdzniecības centra “Domina” apmeklētāji ir šokēti par veikala “Sportsdirect” darbinieku attieksmi, kuri nelaiž savās telpās klientus ar iepirkumu ratiem, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Redakcijā saņemtas vairākas sūdzības par tirdzniecības centra “Domina” veikalu “Sportsdirect”.

“Ar ģimeni devāmies iepirkties uz lielveikalu “Domina”. Sākumā iepirkāmies veikalā “Maxima”, tad devāmies uz veikalu “Sportsdirect”. Kamēr vīrs ar vecāko bērnu meklēja sev apavus, es ar diviem jaunākajiem bērniem apskatīju pārējos veikala piedāvājumus.Te pēkšņi pie manis pienāk veikala darbinieks un paziņo, ka viņu veikalā nedrīkst iebraukt ar “Maxima” veikala ratiņiem. Tā nu es, grūtniece devītajā mēnesī, ar diviem maziem bērniem tiku padzīta no veikala. Ejot ārā no šā veikala, pie ieejas stāv vēl viena ģimene, kuriem mazulītis autokrēsliņā uzlikts uz “Maxima” ratiņiem, arī viņus neielaida,” raidījumam raksta Sintija.

Eksperimentā arī Bez Tabu, pieaicinot sievieti ar mazu bērnu, pārliecinās – māte ar bērnu, kurš uzsēdināts uz pārtikas veikala iepirkumu ratiem, “Sportsdirect” veikalā nav gaidīti. Taujāta par padzīšanas iemesliem, darbiniece nespēj tos paskaidrot, vien norāda, ka par šādu aizliegumu informē neliela uzlīme skatlogā, kā arī teic, ka “es to neizdomāju, priekšniecība to izdomāja”. Konkrētas atbildes nesniedz un aiziet prom.

Skaidrojums tiek lūgts konkrētā veikala vadībai. “Sportsdirect” pārstāvis aizliegumu skaidro ar šaurību telpās:“Veikals nav paredzēts, lai pārvietotos ar lieliem ratiem. Ir dažas vietas, kur reāli nevar izbraukt cauri. Daudzi klienti ir neapmierināti, [ka šeit brauc ar ratiem], jo nevar tikt garām. Klientu plūsma šajā veikalā ir nenormāli liela katru dienu. Pārāk šauras ejas. Iebrauks, kaut ko apgāzīs.”

Citi “Sportsdirect” apmeklētāji gan Bez Tabu stāsta, ka sieviete ar ratiem, kuros ievietots bērns, viņiem netraucē.

Tiesībsarga biroja pārstāve Madlēna Vehere atgādina, ka “komersantam jānodrošina, lai jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no veselības stāvokļa, dzimuma un citiem kritērijiem, komersanta piedāvātās iespējas būtu pieejamas”. Tāpat viņa norāda, ka komersants savās telpās nedrīkstētu aizliegt cilvēku ar invaliditāti riteņkrēslus un klasiskus bērnu ratus. Tiesa, likumdevējs nav noteicis bērnu ratu izmērus.

LA.lv