×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

“Stulbums, kas pazemo cilvēkus!” No veikala patriec klientus ar maziem bērniem (61)

Kadrs no videoKadrs no video

Bērnu vecāki un citi tirdzniecības centra “Domina” apmeklētāji ir šokēti par veikala “Sportsdirect” darbinieku attieksmi, kuri nelaiž savās telpās klientus ar iepirkumu ratiem, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Redakcijā saņemtas vairākas sūdzības par tirdzniecības centra “Domina” veikalu “Sportsdirect”.

“Ar ģimeni devāmies iepirkties uz lielveikalu “Domina”. Sākumā iepirkāmies veikalā “Maxima”, tad devāmies uz veikalu “Sportsdirect”. Kamēr vīrs ar vecāko bērnu meklēja sev apavus, es ar diviem jaunākajiem bērniem apskatīju pārējos veikala piedāvājumus.Te pēkšņi pie manis pienāk veikala darbinieks un paziņo, ka viņu veikalā nedrīkst iebraukt ar “Maxima” veikala ratiņiem. Tā nu es, grūtniece devītajā mēnesī, ar diviem maziem bērniem tiku padzīta no veikala. Ejot ārā no šā veikala, pie ieejas stāv vēl viena ģimene, kuriem mazulītis autokrēsliņā uzlikts uz “Maxima” ratiņiem, arī viņus neielaida,” raidījumam raksta Sintija.

Eksperimentā arī Bez Tabu, pieaicinot sievieti ar mazu bērnu, pārliecinās – māte ar bērnu, kurš uzsēdināts uz pārtikas veikala iepirkumu ratiem, “Sportsdirect” veikalā nav gaidīti. Taujāta par padzīšanas iemesliem, darbiniece nespēj tos paskaidrot, vien norāda, ka par šādu aizliegumu informē neliela uzlīme skatlogā, kā arī teic, ka “es to neizdomāju, priekšniecība to izdomāja”. Konkrētas atbildes nesniedz un aiziet prom.

Skaidrojums tiek lūgts konkrētā veikala vadībai. “Sportsdirect” pārstāvis aizliegumu skaidro ar šaurību telpās:“Veikals nav paredzēts, lai pārvietotos ar lieliem ratiem. Ir dažas vietas, kur reāli nevar izbraukt cauri. Daudzi klienti ir neapmierināti, [ka šeit brauc ar ratiem], jo nevar tikt garām. Klientu plūsma šajā veikalā ir nenormāli liela katru dienu. Pārāk šauras ejas. Iebrauks, kaut ko apgāzīs.”

Citi “Sportsdirect” apmeklētāji gan Bez Tabu stāsta, ka sieviete ar ratiem, kuros ievietots bērns, viņiem netraucē.

Tiesībsarga biroja pārstāve Madlēna Vehere atgādina, ka “komersantam jānodrošina, lai jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no veselības stāvokļa, dzimuma un citiem kritērijiem, komersanta piedāvātās iespējas būtu pieejamas”. Tāpat viņa norāda, ka komersants savās telpās nedrīkstētu aizliegt cilvēku ar invaliditāti riteņkrēslus un klasiskus bērnu ratus. Tiesa, likumdevējs nav noteicis bērnu ratu izmērus.

Pievienot komentāru

Komentāri (61)

 1. Bērnu rati tomēr nav Maximas rati

 2. Mazi bērni nav jāvazā pa veikaliem un nav jāsēdina ratos, kur citi cilvēki ievieto pārtiku.
  Citi jau izdarās vēl trakāk – ratos sēdina suņus.

 3. Nevajag tik daudz bērnus taisīt

 4. Izskatās, ka problēma ir paši ratiņi, nevis mammas ar bērniem. Ierīkojot veikalu, vajadzētu tomēr domāt par to, lai iepirkties var arī cilvēki, kuriem līdzi ir tie bērnu ratiņi un tie, kuri sēž ratiņkrēslos. Nebūtu slikti vispār nodrošināt iespēju droši atstāt ratiņus un pirkumus (slēdzami skapīši pirkumiem, norobežota ratiņu novietne), kā arī vietu, kur vajadzības gadījumā pasēdēt. Arī pašiem pircējiem jāsaprot, ka veikali domāti preču iegādei, tie nepilda rotaļlaukuma vai izklaides parka funkciju. Ir arī jārēķinās ar katra veikala specifiskajiem noteikumiem un jāievēro. Pašiem veikaliem informācija par šādiem aizliegumiem noteikti ir jāizvieto pircējiem labi redzamā vietā pie ieejas.
  Kas attiecas uz neaudzinātajiem bērniem, kas gāž preces – jā, tādi arī ir, un tas nav forši. Bet tā jau ir pircēju atbildība – mācēt uzvesties veikalā un izvērtēt, vai drīkst savu bērnu uz turieni ņemt līdzi. Bet tas nenozīmē, ka jāaizliedz veikalos ienākt arī citām mammām ar saviem bērniem. Ne jau visi ir vienādi, eksistē arī labi audzināti bērni un inteliģentas mammas.

  • Un kas attiecas uz pavisam cita veikala iepirkuma ratiem – ar tādiem braukt iekšā gan ir stulbums. Katram veikalam ir savi rati vai pirkumu groziņi, un no veikala nav jāiznes tā inventārs.

 5. nevienā veikalā nevar uzvesties kā kādam iepatīkas! Sevišķi jābūt uzmanīgiem, ja līdz ir mazi bērni. Bērni parasti grābstās visur, kur acis raugās un bieži tiešām sagāž preces. Jaunās māmiņas, it īpaši tās, kuras vasarās atbraukušas ciemoties pie saviem radiem, dzīvojošiem pie jūras, UZVEDAS PRETĪGI! Patīkami, ka vietējie dod pretsparu un neliekas traucēties! Tiešām STULBUMS, KAS PAZEMO CILVĒKUS!!! DOMĀJU, KA UZ VEIKALU NAV JĀIET, LAI SABIEDRĪBAI NODEMONSTRĒTU SAVU IZLAISTO, NEAUDZINĀTO BĒRNU IZDARĪBAS! BĒRNS NAV JĀGATAVO KONFLIKTIEM AR SVEŠIEM CILVĒKIEM. Pārdevējas ir darbā nevis policijas iecirknī! ĻOTI PAREIZI – ŠĀDI PIRCĒJI NAV NEPIECIEŠAMI!

 6. NESAPROTU, KĀPĒC AR Maxima veikala ratiem jābrauc uz Sport Direct veikalu????????? Jaunās māmiņas BIEŽI BŪDAMAS STĀVOKLĪ, IR ĻOTI NETAKTISKAS UN PAT BRUTĀLAS! Savus 3 bērnus NEKAD neesmu UZBĀZUSI citiem pircējiem veikalā! Bez tam NAV BĒRNIEM JĀGRĀBSTĀS VISUR AR ROKĀM UN TĪŠI JĀSAGĀŽ PRECES!!!!!!!!!! Par izdarībām un nodarītiem postījumiem TAČU KĀDAM IR JĀMAKSĀ!!!!! Maksātājas parasti ir pārdevējas???? Mēs, vietējie, par jauno māmiņu izdarībām pārliecināmies vasarā, kad pie mums sabrauc visādas varzas no pilsētām un tad uzvedas kā ziloņi trauku veikalā! Personīgi viņus neliekos ievēŗot. Lecas arī ievērojami cilvēki, piem. reiz no veikala Maxima ar lielu pompu uz galvenā ceļa Roja – Talsi izgrieza Margarita Vilcāne. Ja mēs abas būtu tūlīt izkāpušas no saviem auto , tad Margaritai būtu sadevusi pa acīm……….

 7. Oiii cik daudz klientus zaudēs.

 8. veikalam pilnīga taisnība. kas tā par dīvainu ideju vazāties pa veikalu ar cita veikala lielgabarīta ratiem? tam cilvēciņam neliekas, ka citiem varētu traucēt?

 9. Mani vispar pasutina tris majas talak tad kad paprasiju sporta apaviem 39 izmeru

 10. Pilnīgi pareiza veikala darbinieku rīcība – reāli traucē šie ģimeņu “pārgājieni” pa veikaliem – tā vietā, lai grūtniece ar diviem bērniem pastaigātos svaigā gaisā (neaizmirstiet – 9.grūtniecības mēnesī!), viņa izlemj “izklaidēties” tirdzniecības centrā – paskatīties, tas saucas!

 11. ko lai saka, ja RIMI var iepirkumu groziņā sēdināt savu superminiSUNĪTI un pēc tam to likt uz slīdošās lentes pie kases? Mierīgi. Tas nekas, ka cilvēkiem tur novietoti pārtikas produkti. Vb Rimi var pārējiem pircējiem par velti izsniegt prettārpu līdzekļus?

 12. TAS nav stulbums, pareizi dara. Šīs māmiņas iedomājas braukt ar ratiem pa veikalu,smērējot ar ratu riteņiem drēbes uz pakaramajiem, bērni rauj , ar saldējumu netīriem pirkstiem knibina apģērbus, šūpojas uz pakaramajām stangām……TAS ir normāli?Ja aizrādām- tad no māmiņām ko TĀDU dzirdam, ka visa diena sabojāta!!!
  Māmiņas ar ratiem un bērniem, lūdzu cienīet arī mūs!Jūsu lielā ES dēļ ciešam mēs, mūsu ģimenes,mums saimnieki liek maksāt par sabojātajām precēm!
  Varbūt nāksiet pie mums pastrādāt?

  • Savācies muļķu vārnu bars. Kurām ir neaudzināti bērni. Skatos , ka visus komentārus raksta vecmeitas vai alkoholiķes… Jo neviena nav izlasījusi rakstu. Rakstīts, ka nāca iepirkties nevis pastaigāties… Bērni neko negāza un rati neko neplēsa un nesmērēja. Tāpat nestrēga šaurās ejās. Lielveikali ir domāti , lai iepirktos. Visi iepirktos , nevis tikai bezbērnu ģimenes. Esmu šokā, ka aizstāv veikalu nevis pircēju. Novēlu veikalam izputēt ar šādu attieksmi pret pircējiem…

 13. Lielveikali nav izklaides parks, diemžēl vecāki par to ir aizmirsuši. Bez tabu tieši šadu apsurdu un vēl citu stulbumu dēļ pārtraucu skatīties, nu nav man nekāds paraugs, toleranci pieprasošas klukstes kuras netaisās būt tolerantas pret citiem.

 14. Tiesam Stulbums, ka pazemo Sport Direct veikala pardevejus par normalu paskaidrojumu veikala ar Maksimas iepirkuma ratiem Neiebraukt ! Tad jau ieejiet Kafejnica, Poliklinika – panemiet kreslu lidzi , jo , varbut jusu berni pa celam piekusis un gribes pasedet ! Un Sport Direct tirgo normalas Preces – kam nepatik, lai neperk.

 15. Jaunajām māmiņām jāpadomā par citiem pircējiem! Varētu padomāt,ka tikai viņām ir bērni un citiem jāiet malā.Izaudzina tādus,kas prot tikai pieprasīt.

 16. Pilnīgi piekrītu veikala administracijai.Bērni bieži vien kaut ko norauj vai saplēš, skaļi uzvedas, bet ja bērns preci sabojā, vecākiem bieži vien atrodas tūkstošiem argumentu lai par šo preci nesamaksātu- it kā šauras ejas veikalos utt.,tikai viņu atvases nekad nav vainīgas!!! Bet par sabojāto preci jāmaksā pārdevējām, kurām noskaita no algas!!! Bet varbūt arī tai pašai pārdevējai mājās ir bērni, kam citu bērnu neaudzinatības dēļ jācieš…Vecākiem pašiem vajadzētu apzināties, kad var ņemt bērnus līdzi, bet kad labāk atstāt mājās, nevis “kačāt pravas”.

 17. Šim veikalam nav pretenzijas pret ratiem, bet pret neaudzinātiem bērniem. Un arī pārejiem pircējiem, es domāju tos, kuri veikalus apmeklē bez bērniem, sava dzīve nav japakārto kaut kādiem bērniem. Un vēl piedevām, iebraukt šajā veikalā ar MAXIMA ratiem ir no vecāku puses stulbuma kalngals. Uz kurieni mēs ejam, ja tupi (debīli) vecāki, kādi tad tie bērni.

 18. Gribu pasūdzēties es ar bērniem un slimu sievasmāti gribēju iebraukt veikalā ar mersi , man arī neļāva.Kur man sūdzēties?

 19. veikals nav izklaide

 20. Atbalstu šo uzņēmēju nostāju,kas neļauj pa savu veikalu vizināties ar piekrautām ”tačkām”.Ieteikums ir vienkāršs-uzstādiet tādas barjeras,ka ļauj ienākt tikai cilvēkam,papildus atveramu eju priekš BĒRNU UN INVALĪDU ratiem.Nebūs ne jāskraida pakaļ,ne jāskaidro.

 21. No konteksta izrauta frāze virsrakstā,kas vispār maina problēmas būtību!Pilnībā ATBALSTUuzņēmēja nostāju,kas neļauj vizināties ar cita veikala PREČU IEPIRKUMU RATIEM!Runa ir tieši par šo un nevis bērnu sporta ratiem vai invalīdu.Pircēju augstākā mēra augstprātības demonstrēšana,savu ērtību un tiesību piesaukšana,bet īstenībā pilnīgs kultūras trūkums!Izcils citāts no komentiem-”mūs no RESTORĀNA arī izdzina ar šiem iepirkumu ratiem”.Perfekta attieksme cilvēkam un nejūt tak,ka ir pilnīgs stulbenis.

 22. un šitiem mūsu nacionāļi grib izsist tos lielos pabalstus!! Bērni tiek padarīti par argumentu, lai diskriminētu pārējo sabiedrību, proti, man ir bērns un jūs pārējie vācieties……

 23. Nepieciešama konkurence Atbildēt

  Būs vēl lielāka izvēle,lētākas cenas,pieklājīgāka izturēšanās pret pircējiem!

 24. Es gan ar tur biju ar zīdaini ratos un mani ar trieca prom. Atbildi gan parādā nepaliku, bet vairs uz šo veikalu neeju un nevienam neiesaku.

 25. Tās ir prastas ģimenes , vazājas apkart !

 26. tie aptaujātie klienti, kas neibilda, vienkārši negribēja atbildēt tā, kā patiešām domā, jo tas jau būs nesmuki un nepolitkorekti. Es pati esmu 3 bērnu mamma, bet esmu pilnīgi veikala īpašnieku pusē. Tie skraidošie un klaigājošie bērneļu bari un ģimenes ar ratiem, kas aizņem pusveikalu REĀLI TRAUCĒ. Vai vispār ir iespējams mierīgi un ērti iepirkties bez to klātbūtnes? Vai tiešām ir jātaisa sporta vai pārtikas preču veikals 18+ un jāizlīmē gar sienām pliku meiteņu bildes tikai tāpēc, lai varētu legāli aizliegt tur ieeju ar mazgadīgajiem?

 27. Piekrītu, nav ko vazāties ar Maxima ratiem pa citiem veikaliem,ja bērni izlaisti kā… un paši nevar viņus savākt tad nav ko līst uz veikaliem

 28. Pārdevēju atieksme veikalā, tāda vari arī nepirkt, mums vienalga!!!

 29. Pilnīgi piekrītu veikalam – mazos, šauros veikaliņos nav jābāžās ar iepirkšanās ratiņiem, tas traucē citiem pat ja cilvēki pie mums pārāk toleranti, lai skaļi ko teiktu. Reizēm tāda sajūta, ka dažiem vecākiem ir sakāpis galvā, ka viņi ir radījuši bērnus, tāpēc viņi sāk uzvesties kā pasaules nabas un zaudē jebkādu veselo saprātu un cieņu pret citiem.

  • Pilnīgi piekrītu veikala vadībai. Ar svešiem lieliem ratiem nav jābrauc mazā veikaliņā. Un bērni ir tik neaudzināti un jaunie vecāki tik augstprātīgi, ka labāk lai iet iepirkties bez bērniem.

 30. iemāciet saviem bērniem uzvesties sabiedrībā nevis sabiedrībai jāpakļaujas bērniem

 31. Kā var ienākt prātā paņemt viena veikala ratus un ar tiem iet citā veikalā ?

 32. Grūtniecei 9. mēnesī ar tik daudz bērniem nevajadzētu pa veikaliem vazāties – nav veselīgi. Sportdirect ir internetveikals, bet Maxima preces pat ar bezmaksas piegādi uz mājām atved. Ja grib kašķēties, tad tā arī vajag pateikt! BezTabu – fuu cik prasti tādi sižeti!

 33. DRAUSMĪGA DRAUSMĪGA DRAUSMĪGA PROBLĒMA

 34. Nesaprotu par ko sudzeties! Tas vnk ir vecaku slinkums pieskatit savus bernus, tak vieglak ir vinus iesedinat Maxima ratos, lai nevajadzetu vinus pieskatit! Kadel nevar izmanotot bernu ratinus, un problemas nebus. Ejot iepirkties uz tc es viss pirms nopirktu sev botes vai bikses un tad tikai ietu uz partikas veikalu, lai man nevajadzetu ar smagiem iepirkumu maisiniem iet drebju veikala vai pirkt smarzas.Man ir kauns par musu latviesu tautu. Atbalstu Sportsdirect veikalu.

 35. Normāls latvietis Maksimā neiepirksies!!! Sportsdirect respekts!

  • Tev ar galvu viss kārtībā, antiņ? Izskaidro plašāk, par ko Sports Direct pienākas “respekts”? Laikam pats strādā tajā šķūnī…

   • Neesmu antiņš, bet respect pilnībā par korektu reakciju uz slimu cilvēku murgainām iegribām. Veikals tikai rūpējas par savām telpām un precēm, un normālu cilvēku tiesībām arī atrasties šai veikalā starp visādu dīvaiņu atvilktajiem ratiem.

    • Atvaino, betm ja nezini normatīvo aktu regulējumu un prasības, kādas veikaliem jāizpilda, tad labāk paklusēt. Turklāt SportsDirect tirgo pēdējos mēslus, kurus it kā par lētu naudu cenšas notirgot vientiešiem.

  • Normāls latvietis ari sportsdirect neiepērkas

 36. Cik gan stulbam jābūt, lai vienā veikalā vizinātos ar cita lielgabarīta ratiem un tad vēl apelētu pie savām tiesībām! Nu nav redzēts civilizētu zemju lielveikalos, tsk SportsDirectā, ka kāds sadomazohists sprauktos gar plauktiem ar kaimiņveikala ķerrām. Absolūti nevainoju SportsDirect personālu, kam nnav atbildes absurdajam
  uzbraucienam. Arī reportieri, šķiet, apmaldījušies, pēkšņi no maximas ratiem metoties aizstāvēt māmuķus ar bērnu ratiem. Cieniet sevi un citus, un nebūs problēmu.

  • Runa bija, vai ar MAXiMA veikala ratiem būtu jāiebrauc Sportsdirect veikala telpās. Normālam pircējam būtu skaidrs, ka MAXIMA rati ir domāti iepirkties MAXIMA veikalā, te acīmredzami nav darīšana ar normāliem cilvēkiem. Bet latviešiem jau tas raksturīgi, izrādīt visur savu stulbumu.

 37. Man arī tā bode nepatika,tiešām šauras un,visas ejas piekrāmētas ar precēm,tā kā pie bada būtu!Nemanīju nevienu zīmi uz skatlogiem,ka tur ar ratiņiem nedrīkst iebraukt!

 38. Maximas iepirkumu ratiņi ir domāti lai veiktu iepirkumus Maxima veikalā. Nav jāložānā pa citiem veikaliem ar tiem pašiem ratiņiem. Kāpēc nepajautā, ko domā Maxima par šādiem gājieniem. Tad jau es ar varu paņemt ratiņus Stocmanā un iet uz Kino Citadele – tak viena un tā pati ēka. Un par to vēl sūdzās televīzijā – smiekli nāk. Bez Tabu jau sen zaudējis savu vērtību.

  • Trāpīji kā naglai pa galvu!

  • Veikala MAXIMA ratiņi ir domāti iepirkties MAXIMA veikalā. Kāds sakars “Sportsdirect”veikalam? Tāda tumsonība…

  • Kādi vēl vajadzīgi uzraksti vai informācija par ratiem? Normāli domājošam tāpat viss skaidrs, ja šauras ejas kas piekrāmētas ar precēm, kādi var būt rati? Tas tāpat, kā datoru izmazgāt veļas mašīnā, tur arī būs vajadzīga norāde, kad nedrīkst? Nu vienkārši ĀRPRĀTS!!!

 39. "Klientu plūsma šajā veikalā ir nenormali liela katru dienu/" Atbildēt

  Pateikts taču ir skaidrāk par skaidru! Lai veikalos klientu plūsma nebūtu pārāk liela,ir jāpalielina konkurenci starp veikaliem! Tātad,viennozīmīgi: ar LIDL vien nepietiks! Nebūs vairs šaurība un mainīsies arī veikalu vadības attieksme pret klientiem!!!

 40. Arī mamma, tikai ne tik nekaunīga Atbildēt

  Ja godīgi, traucē gan. Un kaitina, ka lien, kur vien var iespraukties.

  • Pilnigi piekritu! Domaju, ka ja maate buutu ar parastajiem beerna ratiem, tas nenotiktu viss. Vnk, gruuzhot tos ratus nejeegaaa, tiek bojaati gan prechu stendi, gan arii preces. PILNIIGI PAREIZS LEEMUMS!

Draugiem Facebook Twitter Google+