×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Stupelim trešā, Muceniekam ceturtā vieta pirmajā posmā

foto: Nico Martinfoto: Nico Martin

Pasaules čempionāta pirmajā posmā motokrosā ekipāžām Frauenfeldas trasē trešo vietu izcīnīja holandieša Etjēna Baksa un Kaspars Stupeļa ekipāža, ceturto beļģis Jans Hendriks kopā ar Elviju Mucenieku.

Pasaules čempionāta pirmo posmu Frauenfeldes trasē bija iecerēts sākt Lielajā piektdienā ar kvalifikācijas braucieniem, taču pielijušās trases dēļ tie tika pārcelti uz pirmdienas rītu pirms finālbraucieniem, kad sportistus sildīja pavasara saulīte un sezonas pirmajām sacensībām bija lieliski laika apstākļi.

Par sezonas pirmā brauciena uzvarētājiem kļuva pēdējo divu sezonu pasaules čempioni Bens Adriansens un Bens van den Bogārts. Arī šosezon viņi ir starp galvgenajiem favorītiem un par sportiskajiem mērķiem viss ir saprotams – trešais čempionu tituls. Otrajā braucienā čempioni atzina francūžu Valentīna Žiro un Nikolā Musē (vēl vieni medaļu pretendenti!) pārākumu, tomēr Šveices posmā tik un tā sanāca pirmā vieta. Otrie Žiro/Musē.

Abos braucienos un posmā trešo vietu izcīnīja vēl vieni titula pretendenti, pēdējo divu sezonu vicečempioni Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis. Abi par šāda pirmā posma iznākumu bija gandarīti – pirmajā braucienā Bakss guvis pamatīgu sasitumu, otrajā pēc apstāšanās starta līkumā braucienu nācās sākt no 25. vietas. Varena pakaļdzīšanās!

Starp medaļu un titula pretendentiem sevi pieteica arī Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks. Pirmajā braucienā otrā vieta, otrajā atkāpšanās uz ceturto vietu gan braucienā, gan posmā. Tāpat starp favorītiem jāmin desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens ar Robiju Baksu motociklā – viņiem šoreiz piektās vietas abos braucienos un posmā.

Igaunijas braucēju Keita Varika un Tanela Rēsnas ekipāžās kā kantētāji pieteikti attiecīgi Haralds Kurpnieks un Ivars Skultāns. Frauenfeldes trasē abas ekipāžas nespēja tikt pāri kvalifikācijas braucienu barjerai – savā grupā Variks/Kurpnieks 16. vietā, Rēsna/Skultāns 21. vietā. Finālbraucieniem no katras grupas kvalificējās 15 ekipāžas, pavisam Šveicē bija ieradušās 46 ekipāžas.

Diemžēl arī šajā sezonā pasaules čempionāta visos posmos neredzēsim nevienu Latvijas sportista pilotētu ekipāžu. Ja Kristeram Serģim radās sekotāji – Māris Rupeiks, brāļi Daideri, brāļi Sīļi -, tad dažādu iemeslu dēļ nestartējot šiem vīriem, aiz muguras ir liels tukšums. Divkārt sāpīgi, jo šosezon pasaules čempionāts divas reizes būs skatāms arī Latvijā – jūnija sākumā Stelpē, augustā Ķegumā.

Ekipāžu krosa motoru rūkoņa pasaules čempionāta ietvaros nākamajās divās nedēļās dosies arvien tālāk Eiropas dienvidrietumos – šonedēļ sacīkste notiks Kastelno de Luī trasē Francijā, 19. aprīlī Malpartidas trasē Spānijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+