×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Stupelis – ārstē kāju, brauc ar riteni un atkal bauda vasaru

foto: sportlandmagazine.comfoto: sportlandmagazine.com

Motokrosa blakusvāģu kantētājs Kaspars Stupelis šobrīd atlabst no smagas ceļgala traumas un, kamēr uz moča kāpt nevar, piedalās riteņbraukšanas sacensībās.

Kaspars Stupelis ir trīskārtējs pasaules čempions, vēl sešas sezonas viņš kopvērtējumā bijis labāko trijniekā. Šī sezona gan pa tukšo – marta izskaņā 34 gadus vecais sportists sarāva ceļgala krusteniskās saites un traumēja menisku. Rehabilitācija kopā prasīs apmēram sešus mēnešus, taču šobrīd tā jau ir tādā stadijā, ka var kāpt uz riteņa un pat braukt sacensībās. Jūnija nogalē viņš startēja VIVUS MTB posmā Talsos un “Sportland Bottecchia” komandai palīdzēja izcīnīt otro vietu, individuāli ierindojoties 13. pozīcijā.

“Ir patīkami, ka “Sportland” veikals un arī velokomanda ir uzņēmusi mani sava saimē, to ļoti novērtēju un no savas puses cenšos dot atpakaļ visu, ko varu,” sportlandmagazine.com citēts Stupelis. “Par līderi gan sevi neuzskatu, jo pagaidām reāli minos ap desmito vietu, bet zinu, ka varu labāk, un uz to arī atlikušo vasaru mēģināšu pastrādāt. Jāatzīst, ka tomēr cenšos ceļgala rehabilitāciju likt pirmajā vietā un arī šobrīd ar 1000 nomītajiem kilometriem baigi lielais cīnītājs vēl neesmu un katrās sacensībās arī jāuzmana ceļgals, jo otrreiz to labot negribētos. Domāju, ka vairāk darbojos uz savas ziema ieliktās fiziskās bāzes un apjoma.”

Posmā Talsos bija ļoti karsts, taču Stupelim tas lielas grūtības nesagādāja: “Motokross ir pasmags sporta veids, tur fiziskajai slodzei vēl nāk klāt tas faktors, ka esi sapakots pilnā ekipējumā un, ja ir liels karstums, tiešām reizēm viegli nav. Tomēr gadu gaitā esmu sapratis, kādi treniņi jāveic, lai šādu karstumu varētu pārvarēt un galvai nepazustu loģiskā domāšana. Piemēram, pirts apmeklējumi, Bikramjogas treniņi, kurus izmantoju, lai arī ziemas mēnešos neatradinātos no karstuma. Un, protams, pareizi un sapratīgi fiziskie treniņi cauru gadu.”

“Talsu posmā uz pjedestāla kāpām kā pirmie zaudētāji, tādēļ turpmāk jācenšas vēl vairāk, lai varam uzvarēt. Pats neesmu baigi stratēģiskais braucējs, tādēļ minu, cik varu un beigās, kad nevaru, mēģinu izdzīvot. Gāja, protams, ļoti smagi, bet domāju, ka nebiju vienīgais, kam bija grūti. Turklāt jāņem vērā arī tas, ka neesmu īpaši viegls velobraukšanas sportam, tādēļ jāmēģina arī pievērst uzmanība tam. Kā organizatori smejas – biju labākais no smagsvariem. Protams, arī Jāņu svinības nenāca mačiem par labu, jo cenšos pēc 15 gadu startiem pasaules čempionātā pabaudīt mazliet vasaru un dzīvi ieraudzīt no citas puses.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+