×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Stupelis augšup, brāļi Daideri krīt

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Motokrosa ekipāžu pasaules čempionāta devītajā posmā igauņu trasē Kivioli uzvarēja holandietis Etjēns Bakss un piebaldzēns Kaspars Stupelis (attēlā), bet divām Latvijas ekipāžām sacīkstes beidzās ar kritieniem.


 

Bakss un Stupelis bija ātrākie abos fināla braucienos un čempionāta kopvērtējumā no ceturtās vietas pakāpās uz otro. Abas reizes otrie finišēja sezonas līderi Bens Adriansens un Bens van den Bogārts, tuvojoties čempionu titulam, trešo vietu Kivioli izcīnīja Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks. Piektie un ceturtie braucienos bija Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks, kuri turpina cīņu par vietu kopvērtējuma sešniekā.

Turpretī divām mūsu ekipāžām nācās lūgt mediķu palīdzību. Jānis un Lauris Daideri apņēmīgi metās cīņā par vietu uz goda pjedestāla, pirmā brauciena pusē izvirzījās trešajā vietā, taču pamatīgā kritiena dēļ netika līdz finišam. Jāņa savainotās galvas dēļ viņi otrajā braucienā nestartēja, un vēl nav zināms, vai šonedēļ piedalīsies Latvijas “Grand Prix” izcīņā Ķegumā. Kopvērtējumā Daideri no otrās vietas atkāpušies uz ceturto.

Arnolds un Gints Sīļi smagu kritienu piedzīvoja jau sestdien treniņā. Arnoldu bezsamaņā aizveda uz slimnīcu Tartu, taču ārsti teic, ka viņa veselības stāvoklis esot stabils.

Kivioli 21. vietu un pirmos trīs punktus kopvērtējumam ieguva Modris Štelle un Artūrs Linters, 23. vietu un divus punktus – igauņa Tanela Rēsnas un latvieša Ilvara Skultāna duets.

Solo motokrosa pasaules čempionāta 14. posmā Loketā (Čehija) MX1 klasē bija tikai 20 dalībnieki, tādēļ pie punktiem tika visi. Matīss Karro abus braucienus pabeidza 12. vietā un to ieņēma arī posmā, bet čempionāta kopvērtējumā ar 138 punktiem pakāpās uz 17. vietu. Augustam Justam braucienos 15. un 14. vieta, sezonā (72 punkti) – 19. Loketā uzvarēja beļģis Klemāns Desaijs un kopvērtējumā (553) ir otrais aiz itāļa Antonio Kairoli (643). MX2 klasē 18 gadus vecais holandietis Džefrijs Herlings trīs sacensības pirms sezonas beigām nodrošināja sev otro pasaules čempiona titulu, bet Roberts Justs izstājās abu braucienu sākumā un kopvērtējumā ar 14 punktiem ir 30. vietā.

MOTOKROSS

EKIPĀŽU PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

1. B. Adriansens/B. van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 402, 2. E. Bakss/K. Stupelis (Nīderlande/Latvija) 301, 3. J. Hendriks/E. Mucenieks (Beļģija/Latvija) 290, 4. J. un L. Daideri (Latvija) 271, 5. V. un M. Rozehnāli (Čehija) 232, 6. M. Rupeiks/H. Kurpnieks (Latvija) 231.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+