Stupelis augšup, Daideri lejup 0

Pasaules čempionāta 9. posmā motokrosā ekipāžam Kivioli (Igaunija) dubultuzvaru svinēja holandietis Etjēns Bakss un piebaldzēns Kaspars Stupelis, tikmēr divām citām Latvijas ekipāžām sacīkste beidzās ar smagiem kritieniem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Par Igaunijas “Grand Prix” uzvarētājiem ar dubultuzvaru kļuva Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, kopvērtējumā no ceturtās vietas pakāpjoties uz otro. Abos braucienos otrie palika kopvērtējuma līderi Bens Adriansens un Bens van den Bogārts, kas pagaidām stabili brauc pretī čempionu titulam – viņu pārsvars pār Baksa ekipāžu ir 101 punkti. Trešie posmā Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks. Stabili un veiksmīgi – piektie un ceturtie – Kivioli brauca Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks, turpinot cīņu par vietu kopvērtējuma sešniekā.

Tikmēr divām citām uz augstām vietām pretendējušām mūsu ekipāžām Igaunijas sacīkste beigusies pie mediķiem. Jānis un Lauris Daideri apņēmīgi metās cīņā par vietu uz goda pjedestāla, pirmā brauciena vidū bija trešie, kad pamatīgs kritiens pārvilka svītru plānotajam. Netika pabeigts ne tikai pirmais brauciens, Jānim galvas sasituma dēļ nācās palikt malā arī otrajā un tikai nedēļas nogalē būs zināms, vai Daideri šonedēļ varēs piedalīties Ķeguma posmā. Arī kopvērtējumā sāpīga atkāpšanās no otrās uz ceturto vietu.

Arnolds un Gints Sīļi smagu kritienu piedzīvoja sestdienas treniņos, Arnolds bez samaņas tika nogādāts slimnīcā Tartu. Mediķi mierina, ka sportista veselības stāvoklis esot stabils. Posmā 21.vietu izcīnīja un pirmos trīs kopvērtējuma punktus ieguva Modris Štelle un Artūrs Linters, divas vietas zemāk ierindojās igauņa Tanela Rēsnas un latviešu kantētāja Ilvara Skultāna duets, nopelnot divus kopvērtējuma punktus.

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS EKIPĀŽĀM PIRMS LATVIJAS “GRAND PRIX”