×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Stupelis pasaules čempionāta galvgalī

Pasaules čempionātā kopvērtējuma līdera godā atkal ir latvietis. Divkārtējais pasaules čempions Stupelis holandieša Baksa motocikla blakusvāģī uzvaras saldumu baudīja trešā posma sacensībās Reitlingenes trasē Vācijā. Viegli negāja – Kasparam joprojām sevi liek manīt kājas savainojums, bet sestdien kvalifikācijā sadursmē ar konkurentiem pamatīgi cieta arī Baksa kāja. 


“Abi esam tādi pamīcīti, bet izskatās, ka braukt varēsim,” sestdienas vakarā sprieda Kaspars Stupelis. Ja nav lauzts, tad nav savainojums – apmēram tā var teikt par šiem dzelzs vīriem. Bakss un Stupelis to pierādīja arī trasē. Uzvara pirmajā braucienā, otrā vieta aiz Daniela Vilemsena un Kenija van Gālena otrajā, bet pats svarīgākais – līderi kopvērtējumā.

 

Mūsējiem neveicas

Abām Latvijas ekipāžām klājās sliktāk. Jānis un Lauris Daideri krita gan kvalifikācijas brauciena startā, gan arī trasē. Pie starta barjeras iznāca vieta tikai otrajā rindā, tādēļ atrast savu braukšanas ritmu līdz galam neizdevās. Astotā un vienpadsmitā vieta braucienos, astotā arī posmā. Punkti ir, bet cerēts bija vairāk. To pašu var teikt par Māri Rupeiku un Elviju Mucenieku. Reitlingenē abi cīnījās gan ar tehnikas pro­blēmām, gan paši ar sevi, rezultāts – 18. un 12. vieta. Pasaules čempionāts turpināsies 10. jūnijā Kramolinā (Čehijā).

Reitlingenē notika arī Eiropas čempionāta posms kvadriciklu klasē, kur uzvarēja Edgars Meņģelis.

 

Karro dubļu vannā

Solo motokrosa meistari pasaules čempionāta piektajā posmā MX1 un MX2 klasē baudīja eksotiku Brazīlijas dienvidu daļā. Betokarero trase līdz pat sestdienas treniņiem atgādināja ko superkrosam līdzīgu un vizuāli iederējās kopējā ainā ar amerikāņu kalniņiem tuvējā izklaides parkā. Bija gaidāmas vienas no sezonas efektīgākajām sacīkstēm, taču tās sabojāja lietus. Svētdien finālbraucieni pārvērtās par izdzīvošanu purvā un slidināšanos pa dubļiem. Matīss Karro, vienīgais Latvijas motobraucējs viņpus Atlantijas okeānam, ar to tika galā itin veiksmīgi – 10. un 14. vieta braucienos, 13. vieta posmā un 18 punkti kopvērtējumam. Pirmajā braucienā un posmā uzvarēja francūzis Kristofs Pursēls, otrajā cauri dubļiem visātrāk tika viņa tautietis Ksavjē Bugs. Kopvērtējumā līderis joprojām itālietis Antonio Kairoli (203 punkti), Matīss Karro (7) ieņem 14. vietu, Augusts Justs (1) – 40. MX2 klasē abos braucienos uzvarēja anglis Tomijs Sērle un no kopvērtējuma līdera holandieša Džefrija Herlinga (223) atpaliek tikai 20 punktus. Roberts Justs (9) ir 26. vietā, Dāvis Ivanovs (1) – 45. Nākamais posms pēc divām nedēļām būs Francijā.

 

MOTOKROSS

EKIPĀŽU 
PASAULES ČEMPIONĀTS

Pēc trim posmiem: 1. E. Bakss/K. Stupelis (Nīderlande/Latvija) 126, 2. Jans Hendrikss/T. Smeininks (Beļģija) 121, 3. B. Adriansens/S. Verbrige (Belģija) 100, 5. Joris Hendrikss/K. Liepiņš (Beļģija/Latvija) 96, 7. J. un L. Daideri (Latvija) 83, 11. M. Rupeiks/E. Mucenieks (Latvija) 50.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+