×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Stupelis trešo gadu pēc kārtas kļūst par pasaules vicečempionu

Foto-Juris KalniņšFoto-Juris Kalniņš

Nīderlandes braucēja Etjēna Baksa un latviešu kantētāja Kaspara Stupeļa ekipāža svētdien trešo gadu pēc kārtas izcīnīja pasaules vicečempionu titulu.

Sezonas noslēdzošajā – divpadsmitajā – posmā, kas norisinājās Vācijā, pirmajā braucienā Bakss un Stupelis uzvarēja, bet viņiem sekoja brita Stjuarta Brauna ekipāža. Savukārt pasaules čempionāta līdera Bena Adriansena no Beļģijas ekipāža finišēja vien sestā, kas ļāva viņiem pietuvoties par desmit punktiem.

Tikmēr beļģu braucēja Jana Hendriksa un latviešu kantētāja Elvija Mucenieka ekipāža pirmajā braucienā ierindojās 14.vietā.

Tomēr pirmais brauciens nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ tika apturēts priekšlaicīgi, bet vēlāk tika paziņots par otrā brauciena atcelšanu, kas Andriasenam otro gadu pēc kārtas ļāva kļūt par pasaules čempionu.

Kā ziņots, Koens Dekors no Beļģijas ar latviešu kantētāju Haraldu Kurpnieku sestdien nespēja kvalificēties sacensībām.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā Adriansena ekipāža tika pie 420 punktiem, bet Baksa un Stupelis viņiem sekoja ar 402 punktiem.

Līdz ar to 2003. un 2004.gada pasaules čempions Stupelis par vicečempionu kļuvis jau piekto reizi karjerā.

Savukārt Hendrikss/Mucenieks pēdējā posmā ar 315 punktiem atkrita uz ceturto vietu kopvērtējumā, vien par diviem punktiem piekāpjoties Braunam.

Šī sezona aizritēja bez līdz šim labākajiem Latvijas pilotiem. Kā ziņots, Māris Rupeiks pagājušās sezonas izskaņā notikušajā Nāciju kausā pēc kritiena guva ļoti smagas traumas un pagaidām par atgriešanos sportā vēl nedomā, bet brāļu Jāņa un Laura Daideru ekipāža izjuka, kad kantētājs Lauris tika pieķerts dopinga lietošanā.

Tāpat ļoti smagu galvas traumu pagājušās sezonas vidū guva Latvijas pilots Arnolds Sīlis, kurš sacensībās brauca ar savu brāli Gintu. Pēc negadījuma Arnolds Sīlis divus mēnešus pavadīja komas stāvoklī un arī šobrīd turpina rehabilitāciju.

Nākamās sezonas čempionātā Latvija pēc ilga pārtraukuma gatavojas uzņemt divus pasaules čempionāta posmus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+