Stupelis un Bakss PČ posmā Stelpē izcīna otro vietu 0

Latvijas kantētājs Kaspars Stupelis ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu svētdien Stelpē “Pīlādžu” mototrasē izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā desmitajā posmā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Abos braucienos uzvaras svinēja nīderlandietis Kūnss Hermanss, kurš posmā guva 50 punktus, Bakss ar Stupeli abos braucienos bija otrie, tikdami pie 44 punktiem, bet divas trešās vietas guva beļģis Marvins Vanlušens, kuram posmā 40 punkti.

Ja pirmajā braucienā Bakss ar Stupeli Hermansam zaudēja vairāk nekā 13 sekundes, tad otrajā braucienā nīderlandieša pārsvars bija teju divtik liels.

Tikmēr igauņu pilots Kerts Variks ar latvieti Lauri Daideru braucienos izcīnīja septīto un 11.vietu. Variks ar Daideru posmā iekrāja 24 punktus, kas viņiem deva devīto vietu.

Savukārt Didzis Gorbenko ar igauņu kantētāju Tanelu Koivu un Igaunijas braucējs Margo Sonns ar latviešu kantētāju Artūru Linteru pirmajā braucienā nefinišēja, bet otrajā neizgāja uz starta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien kvalifikācijā Stupelis ar Baksu izcīnīja uzvaru, bet viņiem sekoja Hermansa ekipāža, kamēr trešais bija beļģis Arne Dīrkenss.

Divus posmus pirms čempionāta beigām kopvērtējuma līderis ar 424 punktiem ir Vanlušens, otrais ar 368 punktiem ir Hermanss, kamēr trešo vietu ieņem Bakss un Stupelis, kuriem ir 341 punkts. Savukārt Variks ar Daideru guvuši 264 punktus, kas viņiem dod piekto vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas trešajā posmā latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks lauza muguras skriemeli un arī ribas, kā dēļ viņam noritēja garš rehabilitācijas process. Viņa pilots Valentēns Žiro no Francijas sezonas turpinājumā startē kopā ar savu tautieti Džoniju Badēru.

Iepriekšējā sezonā Mucenieks duetā ar Žiro kļuva par vicečempioniem, kamēr sestajā vietā meistarsacīkstes noslēdza latviešu ekipāža Jānis Daiders un Kaspars Stupelis. Par pasaules čempioniem blakusvāģiem kļuva nīderlandieša Etjēna Baksa un francūža Nikolā Musē ekipāža.

Pēc sezonas šķīrās Latvijas ekipāžas ceļi, trīskārtējam pasaules čempionam Stupelim atkal pievienojoties Baksa ekipāžai.

Stupelis divas reizes titulu izcīnījis ar leģendāro nīderlandieti Danielu Vilemsenu (2003. un 2004.gadā), bet 2015.gadā viņš triumfēja Baksa ekipāžas sastāvā. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Šosezon divi no 12 posmiem notiks Latvijā – septītais etaps norisinājās Cēsīs, bet šajā nedēļas nogalē ekipāžas spēkojas Stelpē. Sākotnēji kalendārā bija 13 posmi, bet septembra vidū vēl viens Vācijā paredzētais etaps tika atcelts, līdz ar to pasaules čempioni tiks noteikti 12 etapos.

Pērn Stelpes posmā Žiro ar Mucenieku bija otrie, piekāpdamies Baksam un Musē.