×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Stūra mājas ekspozīcijai “10 lietu stāsti par cilvēku un varu” trešā starptautiskā balva

Foto: Ansis StarksFoto: Ansis Starks

Dizaina biroja H2E veidotā ekspozīcija “10 lietu stāsti par cilvēku un varu” Stūra mājā ieguvusi SEGD Merit Award 2015 kategorijā Ekspozīciju dizains, portālam LA.lv pastāstīja “H2E” pārstāve Madara Jansone.

Sestdien, 6. jūnijā apbalvošanas ceremonijā Čikāgā, apbalvojumus saņēma 33 dizaineru apvienības no dažādām pasaules valstīm. Žūrija šogad izvērtēja 336 pieteikumus sešās kategorijās, no kuriem seši ieguva augstāko apbalvojumu (Honor award) un 27 – balvu par nopelniem (Merit award).

Šis ir jau trešais ekspozīcijai piešķirtais starptautiskais apbalvojums. Šī gada martā ekspozīcija ieguva arī prestižo iF DESIGN AWARD 2015 kategorijā Ekspozīcijas/ izstādes, savukārt aprīlī – A’ Design Award 2014 – 2015 sudraba godalgu kategorijā Interjera un ekspozīciju dizains, atgādina Jansone.

SEGD Global Design Award (ASV) ir ikgadējs konkurss, kas godina pasaules mērogā labākos grafikas dizainā. Konkurss tika izveidots 1987. gadā, ik gadu žūrija izvērtē simtiem pieteikumu sešās kategorijās.

Apbalvotā ekspozīcija atklāj attiecības starp cilvēku un varu vēsturiski nozīmīgā 20. gadsimta kontekstā. Galvenie “stāstnieki” ir desmit autentiski muzeja priekšmeti, kuri mijiedarbībā ar desmit telpām un desmit stāstiem rada emocionāli piesātinātu ceļojumu pagātnē. Katras telpas individuālā dramaturģija – autentiski priekšmeti, video, audio un apgaismojums – rada vienotu emocionālā stāsta līniju.

“Galvenais radošais izaicinājums bija – kādus izpausmes līdzekļus izmantot, lai pastāstītu stāstu emocionālā, bet vienlaikus viegli uztveramā veidā,” stāstā projekta vadītājs, dizaineris Holgers Elers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+