×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Stūrē uz Eirāzijas līgu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas telpu futbola čempionāta fināla sērijā “Nikars” pieveica “Rabu” ar 3:2 un sesto gadu pēc kārtas saņēma zelta medaļas. Divos mačos uzvarētāji kļuva zināmi pēcspēles sitienos, divos – papildlaikā, bet vienā spēlē uzvaras vārti tika gūti pamatlaika pēdējā minūtē. 


 

Divas haizivis

“Nikars” un “Raba” jau ilgi nosaka toni Latvijas telpu futbolā. Abas komandas piesaistījušas interesantus leģionārus no futbola zemēm Brazīlijas un Portugāles un plāno nākamajā sezonā piedalīties Krievijas organizētajā Eirāzijas futzāla līgā, kur pirmajā gadā spēlēs arī komandas no Kazahstānas, Azerbaidžānas un Ukrainas, nākotnē, iespējams, vēl no citām valstīm.

“No tāda piedāvājuma atteikties būtu muļķīgi, jo paši uz priekšu netiksim. Igauņi un lietuvieši klubu līmenī ir zem mums, baltkrievi pie sevis neaicina,” stāsta komandas “Nikars” prezidents Raimonds Valts. Pirms iepriekšējās sezonas viņš nolēma atvest uz Latviju pirmos futzāla leģionārus, taču nevis lai pārspētu “Rabu”, bet gan sekmīgi spēlētu UEFA kausa izcīņā. “Tur visās komandās bija ārzemnieki, kas deva savus plusus, un arī mēs gribējām pamēģināt. Pirmie secinājumi nebija pozitīvi, jo zaudējām, un leģionāri neko pārdabisku neparādīja,” atceras Valts. No pirmajiem diviem komandā palika brazīlietis Veve, kurš pērn Latvijas čempionātā kļuva par labāko snaiperi un vērtīgāko spēlētāju. Valtam izdevās nocopēt arī Portugāles izlases kapteini Arnaldo, kura valsts futzāla pasaules rangā ieņem piekto vietu. Latvija – 53.

 

Nopelna vairāk 
nekā dzimtenē

“Raba” nepalika atbildi parādā un aicināja talkā arī ārzemniekus. “Kad starp pretiniekiem parādās tik spēcīgs spēlētājs kā Arnaldo, tad skaidrs – mums ar saviem spēkiem būs grūti cīnīties, arī psiholoģiskā ziņā,” skaidro “Rabas” un Latvijas telpu futbola izlases galvenais treneris Artūrs Šketovs.

Šīs sezonas laikā cauri komandai “Nikars” izgājuši astoņi viesstrādnieki, “Rabai” – pieci. Finālā “Nikaru” balstīja tieši leģionāri, piecās spēlēs gūstot 11 no 18 vārtiem. “Rabas” ārzemnieki – tikai divus no 17.

Klubu apetīti ierobežot apņēmusies Latvijas Futbola federācija, nākamajai sezonai nosakot limitu – ne vairāk kā četri ārzemnieki komandā. “Latvijā ir ļoti laba līmeņa leģionāri,” uzskata Šketovs, kā piemēru minot Arnaldo, no kura var mācīties visi pārējie. 33 gadus vecais portugālis iepriekšējā sezonā spēlēja “Nikars”, bet šajā vienojās ar “Raba”. “Mums beidzās līgums, “Nikars” negribēja piedāvāt labus nosacījumus, bet “Raba” bija tiem gatava, un es noticēju,” skaidro Arnaldo. Pēc neoficiālas informācijas, viņš saņem piecus tūkstošus eiro mēnesī un ir dārgākais futzāla spēlētājs Latvijā. Pats konkrētu summu nenosauc, bet norāda, ka šeit nopelnot vairāk, nekā varētu pelnīt dzimtenē. Viņš atzīts par vērtīgāko spēlētāju fināla sērijā.

Runājot par savu nokļūšanu Latvijā, Arnaldo ir atklāts: “Spēlēju komandā “Benfica”, kas trenējās ļoti daudz. 33 gadu vecumā vairs negribēju tik smagi strādāt un, pateicoties kopējiem draugiem, radās iespēja spēlēt “Nikars”. Ar sievu nolēmām doties uz Latviju. Te čempionāts nav tik stiprs, bet gana labs. Varu vairāk atpūsties un pavadīt laiku ar ģimeni. Divas komandas ir ļoti spēcīgas, fināli – ārkārtīgi emocionāli. Spēles pret citām komandām izmantojam, lai iemācītos kaut ko jaunu – stūra izspēli, autu. Arī viņu līmenis aug. Pirmajā gadā uzvarējām ar 12 vai 13 vārtiem, tagad – ar septiņiem astoņiem.”

Par spīti saudzīgākam treniņu režīmam, Arnaldo joprojām tiek aicināts uz Portugāles izlasi un ir tās kapteinis. Viņš plāno savu dzimteni pārstāvēt vēl vismaz vienā lielajā turnīrā – Eiropas čempionātā nākamgad.

 

Treneris portugālis

Savu budžetu neviena komanda nevēlas atklāt. “Nikara” organizācija ir nopietna – četri treneri, administrators, fizioterapeits, masieris, tulks. Komandas galvenais treneris portugālis Orlando Duarte savulaik vadījis arī Portugāles izlasi. “Mēs jau pirms pusotra gada iedomājāmies, ka vajag treneri no ārzemēm, jo cik var mīņāties uz vietas? Leģionāri neko nemainīja, bijām turpat, kur iepriekš. Gribējām paskatīties, kas mainīsies ar treneri. Vai bija vērts viņu ņemt? Jā, visi ir ieguvēji, redzot, kā strādā šāds treneris,” uzskata Raimonds Valts. Iepriekšējā sezonā “Nikars” uz desmit dienām uzaicināja kādu treneri no Spānijas, kurš pavērojis treniņus no malas un atzinis – lielos vilcienos viss esot kārtībā, taču Latvijas telpu futbolisti saknē ir vāji. “Pie mums viņi telpā sāk spēlēt no 20 gadu vecuma. Par vēlu, jo lielvalstīs viss sākas agrāk,” teic “Nikara” prezidents. Līdz ar Duartes ierašanos komanda kļuva profesionāla – visi ārzemnieki un arī vietējie futbolisti sāka trenēties divas reizes dienā. Iegulda daudz lielāku darbu, skatās video. Latvieši nav raduši tā strādāt.

“Labā klubā tā jābūt. Šajā ziņā “Nikars” mums ir priekšā,” secina Artūrs Šketovs, kura vadītās “Rabas” personāls ir diezgan pieticīgs – viens treneris, ārsts un komercdirektors. “Esam amatieru komanda, visi vietējie spēlētāji strādā, trenējas tikai pa vakariem, tomēr varam konkurēt. Tas ir visas komandas nopelns.” Latvijas izlasē apmēram puse spēlētāju ir no “Rabas”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+