×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Šūberta mūzika Rundāles pilī

Foto - LETAFoto - LETA

Aicina apmeklēt koncertu “Šūbertam un Mūzikai” 5.maijā plkst. 14:00 Rundāles pils Baltajā zālē. Koncertā pirmoreiz kopmuzicēšanā satikušies divi jaunie mūziķi: Eduards Vācietis (baritons) un Artūrs Cingujevs (klavieres).

Eduards Vācietis izglītību guvis Oslo Mūzikas akadēmijā pie prof. B.Marklundes, bet Artūrs Cingujevs – Maskavā pie prof. E.Virsaladzes. Abus vieno neatlaidība mūzikas satura meklējumos, vēlme profesionāli pilnveidoties un mīlestība uz kamermūzikas smalkumu. Dzīves un daiļrades periods, kurā austriešu komponists Francis Šūberts uzrakstījis koncertprogrammā iekļautos vokālās kamermūzikas un klavieru skaņdarbus, abiem jaunajiem māksliniekiem ir īpaši tuvs – šīs mūzikas radīšanas laikā komponists bija vienā vecumā ar abiem izpildītājmāksliniekiem.
Koncertprogrammā, kuru jaunie mūziķi veltījuši Šūbertam un Mūzikai, un kura būs dzirdama 5.maijā Rundāles pilī, iekļautas īpaši izvēlētas dziesmas no Šūberta dziesmu krājuma un dziesmu cikliem, kā arī skaņdarbi klavierēm. Koncerts zināmā mērā atsauks atmiņā Šūberta laikā radīto tradīciju par mākslas dailes kopšanu radošā gaisotnē.
Koncerta apmeklējums – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+