Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Sudānas prezidents netiek aizturēts

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sudānas prezidents Omars al Baširs

Sudānas prezidents Omars al Baširs (attēlā) vakar atstājis Dienvidāfriku, kur tiesa spriež par to, vai viņš ir jāaiztur un jāizdod Starptautiskajai krimināltiesai (SKT), kas viņu apsūdz kara noziegumos un genocīdā.

Baširs bija ieradies uz Āfrikas Savienības samitu, kas notika Dienvidāfrikas pilsētā Johannesburgā. Par viņa iespējamu aizturēšanu un izdošanu sprieda Pretorijas Augstā tiesa, kas svētdien lēma, ka Dienvidāfrikas varas iestādes nedrīkst ļaut Baširam atstāt valsti, kamēr tiesa nav izskatījusi SKT izdošanas prasību. Baširs samitā fotografējās kopā ar tā dalībniekiem, tostarp Dienvidāfrikas prezidentu Džeikobu Zumu un Zimbabves prezidentu Robertu Mugabi, kurš pašlaik prezidē ĀS. SKT izvirzījusi Sudānas prezidentam Baširam apsūdzības par genocīda īstenošanu un citiem noziegumiem Darfūras apgabalā un izsludinājusi viņu starptautiskā meklēšanā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+