×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Sudraba atbalsta Krūmiņas kandidatūru valsts kontrolieres amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējā valsts kontroliere Inguna Sudraba no divām izvirzītajām kandidātēm atbalsta Valsts kontroles padomes locekles Elitas Krūmiņas iecelšanu par savu pēcteci.

Kā aģentūrai LETA sacīja Sudraba, viņa Krūmiņu divas reizes ir virzījusi Saeimai apstiprināšanai Valsts kontroles padomes locekles amatam. Krūmiņa sevi pierādījusi kā profesionālu cilvēku gan pildot Valsts kontroles padomes locekles, gan revīzijas departamenta direktores pienākumus.

“Elitas Krūmiņas uzkrātā darba pieredze publiskajā sektorā, tajā skaitā arī Valsts kontrolē, liecina par izpratni un redzējumu par iestādes turpmāko attīstību, tāpēc atbalstu viņas kandidatūru arī valsts kontroliera amatam,” pauž Sudraba.

Sudraba atgādina, ka gan Valsts kontroles, gan arī viņas pašas personīgais uzstādījums vienmēr ir bijis profesionāli un godīgi strādāt valsts un sabiedrības interešu labā. “Mūsu pienākums ir atklāt sabiedrībai, vai rīcība ar publiskā sektora līdzekļiem ir tiesiska un efektīva, un norādīt uz konstatētajām nepilnībām. Tādēļ valsts kontrolierim kā iestādes vadītājam ir jābūt profesionālim savā jomā, ar nevainojamu reputāciju, augstiem ētikas standartiem, ievērojamu vadītāja pieredzi, ar savu redzējumu par iestādes turpmāko attīstību,” norādīja valsts kontroliere.

Sudraba uzsver, ka plašais pārbaudāmo jautājumu loks, kas aptver visu valsts līdzekļu izlietojuma kontroli, izvirza prasību, ka valsts kontrolierim ir būtiska un nepieciešama izpratne par valsts sektorā notiekošajiem procesiem, kas pilnībā var veidoties tikai, balstoties uz attiecīgu darba pieredzi.

Komentārus par otras kandidātes – zvērinātas revidentes Ivetas Rutkovskas – piemērotību šim amatam Sudraba nesniedza.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka koalīcija nevienojās par vienu pretendentu valsts kontroliera amatam, Saeimā šim amatam pieteiktas divas kandidātes – “Vienotības” virzītā zvērinātā revidente Iveta Rutkovska un Reformu partijas un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK virzītā Valsts kontroles padomes locekle Elita Krūmiņa.

“Vienotības” virzītā kandidāte Rutkovska no 2010.gada ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA “Larssen Donoway Inkens”, savukārt kopš 1995.gada viņa ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA “I.Rutkovskas birojs”. Iepriekš viņa strādājusi par vecāko iekšējo auditori Centrālajā un Austrumeiropā uzņēmumā “Balta”, tāpat no 2001. līdz 2009.gadam bija valdes locekle uzņēmumā “Rodl&Partner”. Rutkovska bija arī pasniedzēja-konsultante SIA “Komercizglītības centrs” no 1996. līdz 2011.gadam, kā arī strādāja par revīziju vadītāju “KPMG Latvia” no 1998. līdz 1999.gadam. No 1993. līdz 1996.gadam Rutkovska strādāja par revidenta palīdzi Valsts kontrolē.

Savukārt Reformu partija un nacionālās apvienības virzītā Krūmiņa 2005.gadā tika iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un trešā revīzijas departamenta direktori, bet 2009.gadā Krūmiņa atkārtoti ievēlēta par Valsts kontroles padomes locekli. No 2004. līdz 2005.gadam Krūmiņa strādāja “Parex bankā” par projektu vadītāju un reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju, savukārt no 1998. līdz 2004.gadam strādāja Finanšu ministrijā. Pirms tam no 1995. līdz 1998.gadam Krūmiņa bija SIA “Zemgales nafta” revidente, no 1991. līdz 1995.gadam – uzņēmuma “Straume” galvenā grāmatveža vietniece, bet no 1988. līdz 1990.gadam – “Latvijas keramikas” ekonomiste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+