×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. jūlijs, 2017
Drukāt

Sudraba atteiksies no atalgojuma “oligarhu sarunu” komisijā (14)

Saeimas deputāte Inguna Sudraba. Foto - LETASaeimas deputāte Inguna Sudraba. Foto - LETA

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) plāno atteikties no atalgojuma par šis komisijas vadīšanu, aģentūrai LETA apliecināja politiķe.

Savukārt priekšsēdētājas vietnieks Mārtiņš Šics (LRA) aģentūrai LETA sacīja, ka iecerējis ziedot vai izmantot labdarības mērķiem papildu atalgojumu.

Saeimas deputāti saņem piemaksas par atsevišķu pienākumu veikšanu, piemēram, par komisiju vai frakciju vadību, darbu parlamenta Prezidijā. Tās apmērs tiek noteikt līdzīgi kā deputāta alga – piemērojot noteiktu koeficientu vidējās darba samaksas apmēram noteiktā gadā. Šogad mēnešalgas daļa par parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu būtu 1137 eiro mēnesī, bet priekšsēdētāja biedra amatu – 286 eiro mēnesī.

No piemaksas var atteikties, vēršoties ar iesniegumu Saeimas Prezidijā.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Saeimu izvērtēt Sudrabas atbilstību “Rīdzenes sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā. “Oligarhu sarunās” tikusi pieminēta arī Sudraba.

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādā arī Andrejs Judins (V), Igors Pimenovs (S), Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) un Ainārs Mežulis (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. dāma atsakās no atalgojuma – viņai jau maksā darba devēji un ne mazo summu…ATALGOJUMS par šo darbu komisijā ir tāda rokas nauda…Skolotāji, it īpaši, un ārsti NEVAR ATĻAUTIES ATTEIKTIES NO ATALGOJUMA, JO dzīvo no rokas mutē un viņiem nav tādu sponsoru kā Sudrabai!?? Ne PAR kādu NAUDU neatbalstītu NSL, jo pirmo reizi redzot Sudrabu, KAUT KAS ATTURĒJA … LŪK ATBILDE…NOŽĒLOJAMS CILVĒKS! VAI KUNDZE NESAPRATĪS UN NEATTEIKSIES NO KOMISIJAS VADĪBAS BEZ ŠĪS AŽIOTĀŽAS??????

 2. Tauta nav tik stulba, ka neredz cauri šīs personāžas tēlojumam par likumību, “pierādījumu trūkumu” bla-bla, utt. Vai tiešām šajā Saeimā trūkst godīgu politiķu?

 3. Tulkotājam Jantarikam Atbildēt

  Protams, ka NA apvienība, virzot B.Broku Rīgā, izdarīja ļoti lielu kļūdu. Varbūt šī kļūda likusi padomāt par Latvijas politiku kopumā un, kas ar mums šobrīd notiek. Atjēgties nekad nav par vēlu. Beidzot NA rīcība par “Oligarhu sarunu komisiju” sāk viest cerību saprātam. Un Saskaņas “piegaršu” I.Sudrabas gadījumā nevar nepamanīt. I.Pimenovs ieteica, visa Saskaņa balsoja, J.Urbanovičs aizstāvēja… ZZS un Saskaņa rullē, nu gluži kā pēc Oligarhu sarunu plāna.

 4. Pareizi ! Aprejiet to Sudrabu ! Viņa ar savām VK smadzenēm mums nav vajadzīga. Mums koalīcijas draudzīgajam kolektīvam ar Saskaņas piegaršu, galvenais turpināt Rīdzenes rituālus. Bet manai partejai -galvenais neaiztieciet manu Maksātnespējas Aģentūru un Tiesu sistēmu ! Un, jefiņi, neaizmirstiet nobalsot par mani !

 5. No komisijas vadības lai atsakās, nevis atalgojuma. Ka Sudraba neatpazīst sevi kažokā video, vairs nebrīnāmies, tagad “bez atalgojuma upurēs sevi oligarhu sarunām”… Kad Sudrabas partija veidojās, topošie biedri jau ziņoja, ka tiek piesaistīta nezināmas izcelsmes nauda. Bija jau atrasti pensionāri, kas ziedoja partijai…

 6. Tas tikai apliecina, ka Sudrabai šis priekšnieka amats ir daudz svarīgāks par naudu. Viņai jau maksā tie, kas viņu tur iebīdīja. Tomēr šo to varēs pagrozīt, un ne jau sabiedrības interesēs. Jā, politiķu un oligarhu vēlmes lien kā īlens no maisa ārā, bet tauta lai pastāv pie ratiem.

 7. Tas tāds mudinājums? Skolotāji un ārsti arī varētu atteikties no naudas un valstij būtu viegli veidot budzētu. Vai arī negrasās nopietni strādāt? Tikai vaļasprieks?

 8. zemiski…… āzis par dārznieku !!!!

 9. Lembergs jau samaksā uh cik daudz!

 10. Maksās citi – AAA

 11. Un vel atalgojums – ja pats vari visu regulēt un sev par labu? Tik daudz mūsu Saeima dod kādam, kurš sevi neatpazīst foto ceļā uz lidmašinu, ceļā uz ”klusām” sarunām…

Draugiem Facebook Twitter Google+