×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Sudraba iesaistās biznesā, kas atbalstīs zinātniskos eksperimentus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba iesaistījusies uzņēmumā SIA “MISX”, kas saistīts ar zinātnisko eksperimentu atbalstīšanu fizikālās enerģētikas jomā.

Sudraba pastāstīja, ka tas ir kopuzņēmums, kas izveidots, sadarbojoties biznesa vides pārstāvjiem un Fizikālās enerģētikas institūtam. Šis uzņēmums vadīs zinātnisku projektu eksperimentālajā ražošanā, lai tā rezultātā varētu iesniegt pieteikumu patentam. Sudraba gan neatklāja, par kādu zinātnisko projektu ir runa un kādu patentu ir plānots iesniegt – to vēl esot pāragri izpaust.

Viņu iesaistīties uzņēmējdarbībā uzrunājuši gan zinātnieki, gan arī biznesa nozares pārstāvji, un viņa tam piekritusi, jo labi apzinās, kādā stāvoklī Latvijā ir zinātnes nozare. “Ir likvidēta visa eksperimentālā ražošana, zinātniekiem nav finansējuma, lai iegādātos tehnoloģijas,” skaidroja Sudraba.

Viņa gan to neuzskata kā biznesu, bet gan kā iespēju eksperimentālu ideju pārvērst ražošanā ar lielu pievienoto vērtību, tādējādi veicinot, lai Latvijā radītais netiktu par lētu naudu pārdots uz ārzemēm, bet gan paliktu šeit. Viņas uzdevums būs vadīt šo projektu, lai tas nonāktu līdz plānotajam rezultātam – patenta iesniegšanai. Patlaban mērķis esot šo patentu iesniegt līdz nākamā gada vidum, taču viss esot atkarīgs no tā, kā noritēs eksperimenti, – tas parādīšot, cik ātri var noformēt tehnoloģiju ražošanai.

Uzņēmums ir dibināts šā gada 1.novembrī. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Garkalnes novada Priedkalne, “Senču sils”, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Sudraba šajā uzņēmumā ir valdes priekšsēdētāja. Savukārt uzņēmuma dibinātāji ir Fizikālās enerģētikas institūts, kam pieder 49,95% daļu, un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa meita Maija Čerņavska, kurai pieder 50,05% daļu. Uzņēmums reģistrēts Krūmiņa īpašumā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. līdz šim zinātnieki izstrādāja tehnoloģijas, nu vajagot iegādaties viņiem tehnoloģijas!!

  2. Tas ir pareizākais, ko Inguna Sudraba dara. Politika partokrātijā ir strupceļš.
    Nopietni pievērsties brīvās enerģijas apguvei un reāli praktiski nekavējoties pašvaldībās un zinātniski tehniskajās iestādēs uzsākt eksperimentus elektrības iegūšanai lielos apmēros pēc Nikola Teslas jau 19.gadsimtā praktiski izstrādātajiem principiem ( rezonanses metode jaudas palielināšanai, augstfrekvences un augstsprieguma pielietošana, reaktīvās jaudas kompensēšana, ētera un Zemes elektromagnētiskā lauka svārstību izmantošana neierobežoti lielas brīvās enerģijas iegūšanai…) Valsts vadītāji! Kalpojiet Latvijai! Tagad pat ANO aicina pievērsties “zaļās enerģijas” ieguvei. Sekmīga šo resursu apguve izslēgtu atomelektrostacijas, padarītu Latviju energoneatkarīgu. Latvijas cilvēku prāti ir radoši, tie tikai jāorganizē šajā virzienā! Jāizkustina no pasivitātes Patentu valde! Augstskolām un Zinātņu Akadēmijai ar atbildību par Latviju jāvirza zinātnisko darbu izstrāde “zaļās enerģijas”iegūšanai!
    Latvija ir jāglābj! Un Latviju var glābt no atkarības un atpalicības!

Draugiem Facebook Twitter Google+