Uncategorized

Sudraba: jāmaina domāšana attiecībā uz valsts līdzekļu tērēšanu 16

Foto – LETA

Latvijā valsts pārvaldē ir jāmaina domāšana attiecībā uz valsts līdzekļu tērēšanu, pirmdien LNT atzina valsts kontroliere Inguna Sudraba.

“Kamēr valsts pārvalde neizmainīsies ar domāšanu, ka katrs atbild ar konkrētu darba rezultātu, būs šāda pieeja – kamēr ir resursi, mēs tos vienkārši tērējam,” teica Sudraba un norādīja, ka valsts pārvaldē ir jādomā par to, kas valstij kopumā ir jāsasniedz, un jāsaprot, ka tā ir katra individuālā atbildība.

Runājot par straujo algu palielinājumu lielo valsts uzņēmumu vadītājiem, Sudraba  atzina, ka vairākkārt palielinātas algas nav adekvātas.  Viņa uzsvēra, ka arī šajā gadījumā vispirms ir jādefinē rezultāti, tie  jāsasniedz un pēc tam jārunā par to, kas par šiem rezultātiem pienākas, jo pretējā gadījumā šāds algu kāpums raisa sabiedrībā neapmierinātību, kas ir pamatota.

Sudrabas pilnvaru termiņš Valsts kontroles vadītājas amatā beidzas pirmdien. Viņa valsts kontrolieres amatā ir maksimālo pieļaujamo laiku – divus termiņus jeb astoņus gadus. Saeima 17.janvārī valsts kontroliera amatā ievēlēja pašreizējo Valsts kontroles padomes locekli Elitu Krūmiņu.

LA.lv