×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Sudraba nedomā, ka VK būtu jārevidē arī Saeimas budžets

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kontroliere Inguna Sudraba nedomā, ka būtu pareizi Valsts kontrolei (VK) revidēt Saeimas budžetu, jo parlaments apstiprina amatos VK padomes locekļus.

“Es domāju, ka likuma norma, ka VK revidē visu valsts un pašvaldību sektoru, bet ne Saeimu, ir pareiza. Saeima apstiprina amatos VK padomes locekļus. Kādam no šiem cilvēkiem pēc tam iet uz Saeimu un pārbaudīt, cik tā efektīvi izlieto līdzekļus, – tas tomēr var traucēt profesionālai pienākumu izpildei un radīt konfliktsituāciju pirmām kārtām jau ētikas līmenī,” intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Sudraba.

Vienlaikus viņa norādīja, ka Saeimai vajadzētu būt kā paraugam, kā pareizi organizēt darbu. “Mana nostāja ir, ka VK ir jābūt paraugam visiem, kā ir jāvada resursi, jāorganizē darbs, un tikai tad mums ir morālas tiesības iet un pārbaudīt citus. Arī augstākajai likumdevēju varai valstī ir jābūt paraugam visiem, kā pareizi organizēt darbu, lai nevienam par to nerastos nekādas šaubas. Viņiem ir jāspēj to sabiedrībai demonstrēt un dot šādu pārliecību. Ja ir jācīnās par to, ka kādam ir jāpārbauda, kā Saeima rīkojas ar saviem resursiem, tad tas liecina tikai par mazo uzticību likumdevējam. Tā nedrīkstētu būt,” sacīja valsts kontroliere.

Jau ziņots, ka pašlaik pilsoniskās iniciatīvas platformā “manabalss.lv” ievietots priekšlikums par publisku revīziju Saeimas budžetam, kas gadā ir aptuveni 12 miljonu latu liels. Ierosināti divi risinājumi – Saeimas budžeta revīziju varētu uzticēt Valsts kontrolei vai Saeimas budžeta izlietojumu varētu auditēt atklātā konkursā izvēlēta auditorkompānija.

Pašlaik Saeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību, likumību un gada pārskatus pārbauda Saeimas Publisko izdevumu revīzijas komisija. Katra pārskata gada beigās tiek veikta Saeimas finanšu pārskata revīzija, ko veic neatkarīgs Saeimas revīzijas komisijas izraudzīts revidents. Tādējādi patlaban Saeimas izdevumu lietderību vērtē deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+