×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Sudraba no partijas izstumj Tamužu (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Vakar no Ingunas Sudrabas vadītās partijas “No sirds Latvijai” izslēgts viens no partijas līderiem – uzņēmējs Viesturs Tamužs.

V. Tamužs, būdams partijas valdes loceklis, pirms vakar paredzētās sēdes visai valdei esot nosūtījis pieprasījumu, lai viņam izskaidrojot, kas tie par 110 tūkstošiem eiro, ko vienas nedēļas laikā ziedojumos saņēmusi partija. Bet valdes sēdē I. Sudraba ierosinājusi jautājumu par Tamuža izslēgšanu, par ko valde arī nobalsojusi.

V. Tamužs: “Skaidrs, ka šī nauda nav saņemta no nejaušiem ziedotājiem, kā Inguna mēģina tagad stāstīt. Partijas vadītāja skaidroja, ka naudas devēji esot partijas patiesie atbalstītāji. Atliek vien secināt, ka valdes locekļi tiek uzskatīti par muļķiem. Uzdodot šo jautājumu, es esot neētiski rīkojies, tā uzskata partijas priekšsēdētāja. Taču pilnīgi skaidrs, ka tik liela naudas summa nenokrīt nejauši. Īpaši – redzot, kādi cilvēki nāk pie Sudrabas uz sarunām. Arī par šīm sarunām nekāda informācija valdei netiek sniegta. Acīmredzot esmu ienācis politikā ar pārāk lieliem ideāliem. Jau kādu brīdi pirms izslēgšanas no partijas diskutēju ar Ingunu par deputātu kandidātu saraksta veidošanu 12. Saeimas vēlēšanām. Partijas vadītāja man lūdza, lai atsaucu savu kandidatūru, bet man nebija nekāda iemesla, lai es to darītu. Taču sarakstā tik un tā netiku iekļauts, kaut arī uzrakstīju partijas programmu. Iemesls man tā arī netika pateikts. Visu cieņu Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniekam Romānam Mežeckim, bet kāpēc viņš Rīgas apgabala deputātu kandidātu sarakstā ielikts ar trešo numuru? Šajā jaunajā, tīrajā politiskajā spēkā? Kad to vaicāju valdes sēdē, atbildi tā arī nesaņēmu. Romāns organizēja Eiropas Parlamenta deputātes Ivetas Grigules reklāmas kampaņu, un, skatoties uz Ingunas Sudrabas attēlu tagad izliktajās reklāmās, jūtams līdzīgs rokraksts – kaut kāda līdzība ar Sandru Kalnieti, kaut kas no Vairas Vīķes-Freibergas… Sudraba izvairās runāt par to, kāda būs reklāmas kampaņa, kādā veidā notiks vēlētāju uzrunāšana. Mums neviens atklāti nav pateicis, kas organizē partijas kampaņu. Saviem partijas biedriem, kas ar godīgiem ideāliem un valstiskiem nākotnes centieniem vēl atrodas Ingunas Sudrabas partijas rindās, vēlu veiksmi politiskajā darbībā un iespējami drīz izprast patiesos šī politiskā veidojuma spēles noteikumus.”

Savukārt partija vakar izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka Tamužs esot izvirzījis partijas valdei prasības, kuru izpildi mēģināja panākt, ar “nepieņemamām metodēm, pārkāpjot ētikas kodeksu”. Tamužs esot izvirzījis prasības iekļaut viņu Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ar pirmo numuru, kā arī speciāli izveidot partijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, kuru tad viņš arī ieņemtu.

Mediji nesen vēstīja, ka īsā laikā strauji auguši partijas “No sirds Latvijai” ienākumi, un ziedotāji kopumā jau atvēlējuši aptuveni 118 318 eiro. I. Sudraba vakar izplatīja paziņojumu, kurā raksta, ka neesot iemesla apšaubīt, ka partijai “No sirds Latvijai!” ziedotā nauda ir pelnīta godīgā ceļā un veidā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tamužam piešķirt 1. vietu kādas partijas sarakstā un viss būs kārtībā.

 2. Stūmējai Sudrabai varbūt nav iemesla apšaubīt, ka partijai “No sirds Latvijai!” nedēļas laika saziedotā nauda ir “pelnīta” godīgā veidā, bet daudziem citiem gan ir iemesla to apšaubīt.

 3. Vai Eiropā citviet vēl ir kāda partija ar tik stulbu nosaukumu?
  Bet varbūt mēs, vēlētāji, esam tik aprobežoti, ka šādu mīkstmiesīgu
  partijas nosaukumu ņemam nopietni?
  “No sirds Mongolijai”? Mēs esam smieklīgi lumpeņi patiešām…

 4. Arī I.Sudrabas partijā iefiltrēsies nodevēji un konkurentu aģenti, kā tas notika Zatlera partijā. Viņai jābūt ļoti uzmanīgai, gudrai, bet nodevēji būs tāpat. Tāda ir mūsu jaunākās politiskās kultūras pagātne un tāda būs arī nākotne. Kāpēc tā? Tauta ir iecietīga pret nodevējiem, korumpantiem un dažādiem neliešiem.

  • Tur nav ko filtrēties un nav ko uzmanīties, tā no tādiem ir veidota. It kā kāds var iedomāties ka Sudraba nākusi no sirds veidot Latviju. Vajadzētu vel pajautāt, par kādu Latviju ir domāts.

 5. Cik atpazīstama situācija… šai ziņā politikā nekas nav mainījies… Praktiski visās partijās spēli nosaka 1-2-3 cilvēki ar viņiem vien zinamiem mērķiem un uzdevumiem. Pat valdes locekļa statuss tev nenodrošina pielaidi ” partijas (valsts) noslēpumam”. Tāda, diemžēl, ir realitāte. Un ja tu tai nepiekrīti, tad tevi vienkārši izgrūž laukā lai kādā statusā partijā atrastos un lai cik, kā pašam liekas, nopelniem bagāts tu būtu. Vai nu klusē un piekrīti vai nu turoties pie saviem principiem aizej pats vai tevi izgrūž.

 6. dēļ sūda 100 000 j€vriekiem?

 7. SUDRABU atceros viesojoties Maskavas namaa ,kas atrodas Kalninja ielaa krievu CHEKISTA pRIMAKOVA VIZIITES LAIKAA.

Draugiem Facebook Twitter Google+