×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Sudraba noliedz amata izmantošanu politiskās karjeras sākšanai

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts kontroliere Inguna Sudraba līdz šim ir noraidījusi visus piedāvājumus iesaistīties politikā, taču ir apņēmusies gada beigās atbildēt, ko darīs tālāk. Sudraba noraida pārmetumus, ka viņa jau ir izšķīrusies veidot savu politisko spēku un tagad izmanto amatu politiskās karjeras sākšanai.

Sarunā ar aģentūru LETA Sudraba skaidroja, ka līdz šim noraidījusi izteiktos piedāvājumus, jo ir uzņēmusies pildīt valsts kontrolieres pienākumus. Viņa uzskata, ka spēj pildīt savus pienākumus, tāpēc pagaidām nav nepieciešams darīt ko citu.

“Būtiskais apstāklis ir tas, ka partijas neinteresē izmantot manas zināšanas vai pieredzi, lai kaut ko mainītu pēc būtības. Tie teksti, kas man ir tieši teikti, ir – ir vajadzīga mana seja vai vajadzīgs mans vārds. Es ar tādiem noteikumiem nekad nepiedalos nekādos pasākumos,” teica Sudraba.

Domājot par to, ko darīs turpmāk, viņa apgalvoja, ka vēl nav paspējusi nolikt sev priekšā baltu lapu un salikt uz tās dažādu nodarbju plusus un mīnusus, lai sāktu domāt par to, kur ir viņas vieta. “Vēl kaut kāds laiciņš ir. Nāks gads uz beigām, tad es nolikšu sev to balto lapu priekšā un vilkšu visus plusus un mīnusus,” solīja ierēdne.

Sudraba uzsvēra, ka ir no tiem cilvēkiem, kas nespēj darīt tādus darbus, kas ir pretrunā ar viņas sirdsapziņu. Līdz ar to viņa nevar iesaistīties tādos pasākumos, kur jāpieņem lēmumi, kuriem viņa kardināli nepiekrīt. “Es nevaru iet pret savu sirdsapziņu, man tas ir neiespējami,” noteica Sudraba.

Komentējot Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) izteikumus, ka viņa izmanto administratīvos resursus, lai paustu konkrētas politiskās intereses, Sudraba šos pārmetumus noraidīja, uzsverot, ka nekad nevienam nav paudusi savas politiskās simpātijas vai antipātijas. “Es visu laiku daru darbu profesionāli. Tas nozīmē vienādu attieksmi pret visiem,” izteicās valsts kontroliere.

Tāpat valsts kontroliere noraida Āboltiņas pārmetumus, ka Sudraba tikai kritizē, taču ieteikumi kritikai nesekojot. Sudraba sarunā ar aģentūru LETA sacīja, ka nezina nevienu citu institūciju, kas tik intensīvi strādātu ar Saeimu un sniegtu rekomendācijas un priekšlikumus. Turklāt likumā ir noteiktas lietas, par kurām Valsts kontrolei ir obligāti jāinformē Saeima. Kā piemēru viņa minēja rezultātus par visām finanšu revīzijām.

“Pati fundamentālākā sadarbība ir ar Saeimas Publisko izdevumu revīzijas komisiju – šī sadarbība jau ir ilgus gadus, un tajā es pati piedalos,” teica Sudraba. Viņa skaidroja, ka katru nedēļu notiek komisijas sēdes, kurās Saeimas deputāti tiek informēti par veikto revīziju rezultātiem, tiek uzklausīti revidēto iestāžu pārstāvji. Tāpat arī pēc kāda laika komisijas sēdēs tiek uzklausīta informācija, vai revidētajā iestādē ir ņemti vērā valsts kontroles ieteikumi.

Valsts kontrole Saeimā ir arī iesniegusi likumdošanas iniciatīvu, tiesa gan, tālākas virzības nav bijis, stāstīja Sudraba.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+