×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Sudraba paziņo par tautas kustības veidošanu (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī Valsts Kontroles vadītāja Inguna Sudraba piedalās žurnālistes Līgas Blauas grāmatas "Dzīves stāsti" atvēršanas svētkos.

Bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba ir gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus “ceļā uz laimīgu Latviju”.

Sudraba šodien speciāli sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka šādu lēmumu pieņēmusi, jo vēlas, lai tiktu celta pavisam cita Latvija, lai katrs cilvēks tajā būtu laimīgs un katrs rastu savu piepildījumu.

Kustībai patlaban nav nosaukuma. Pašai Sudrabai šis nosaukums esot “Latvija – manas mājas”.

Viņa norādīja, ka līdz šim esošie modeļi un sistēma ir novedusi pie kārtības, ka vara tiek veidota atsevišķiem cilvēkiem tikai varas pēc. Taču viņa aicināja apzināties, ka vara ir tautai un tā ir kustība, kurā tauta atmostas. “Cilvēki negrib dzīvot, kā dzīvoja līdz šim. Es esmu izdarījusi savu izvēli – es gribu būt kopā ar tautu, es esmu gatava vienot tautu,” sacīja Sudraba.

Vienlaikus Sudraba noliedza, ka grasās iesaistīties politikā, jo viņu neapmierina līdzšinējā varas sistēma valstī. Tāpat arī viņai neesot mērķis nopelnīt, jo tā pasauli nevar izmainīt. “Tā nav partija, es nedibinu partiju un negatavojos būt par kādas partijas vadītāju,” pauda Sudraba.

Viņa aicināja izjust katru kā brīvu cilvēku, saprast, kas ir katra aicinājums.

Viņa nevarēja pateikt, kā konkrēti kustība darbosies, jo tam neesot uzrakstītu priekšrakstu. Viņasprāt, pārmaiņām un atmodai ir jābūt katrā cilvēkā. “Es jūtu, ka tā būs liela kustība ar ideāliem, kā mainīt Latviju,” viņa sacīja.

Pagaidām gan neesot izveidots neviens birojs un adrese, kur cilvēkiem vērsties, lai vienotos kustībā, bet laiks savedīšot kopā šādus cilvēkus.

Bijusī valsts kontroliere atsaucās uz pagājušās nedēļas traģiskajiem notikumiem Zolitūdē, pēc kā daudziem cilvēkiem atvērušās acis par notiekošo valstī. Arī viņa aizdomājusies, kāpēc tauta Latvijā nedzīvo kā savās mājās, – kas ir tas svešais un nepareizais, ko iedzīvotāji šeit dara. “Gribas, lai atveras acis un mēs redzam, ka dzīvojam pēc pasaules uzspiestās gribas,” sacīja Sudraba. Viņasprāt, veikala “Maxima” sabrukšana parādīja Latvijas sabiedrībai ceļu, kā iziet no vides, kādā patlaban tā atrodas.

Vaicāta par konkrētām darbībām tautas kustības organizēšanā, Sudraba gan nesniedza konkrētas atbildes par to, kas veidos tautas kustību, kā tā rīkosies. Viņa vien norādīja, ka patlaban jau ir redzama atsevišķu mazāku sabiedrības grupu rosīšanās, kas var pāraugt lielā tautas kustībā. Tāpēc viņa uzskata, ka viss jau ir sācies un, viņasprāt, cilvēki sāks pieslēgties kustībai, lai gan tam būs nepieciešami vismaz pāris mēneši, lai tāda izveidotos. “Nevajag meklēt kontaktus ar mani. Katrs cilvēks vai vairāki cilvēki kopā var veidot kustības iedīgli,” teica Sudraba, uzsverot, ka nav arī sev izvirzījusi tādu mērķi – būt par vadoni. Viņa kā savu misiju redz uzrunāt cilvēkus. Bijusī valsts kontroliere uzskata, ka tautai pašai ir jānāk ar savu spēku, pārliecību un redzējumu.

Nākamais solis tautas kustības virzienā būšot pēc tam, kad jau būs daudz vairāk cilvēku pieslēgušies, aktivizējušies, lai sanāktu uz kopīgu sarunu. Viņa gan pagaidām atteicās prognozēt, par ko tālāk varētu pāraugt tautas kustība, taču svarīgākais esot, ka vara Latvijā piederēs tautai, nevis politiķiem.

Jau ziņots, ka Sudraba ir iesaistījusies uzņēmējdarbībā – viņa darbojas kā valdes priekšsēdētaja uzņēmumā SIA “MISX”, kas saistīts ar zinātnisko eksperimentu atbalstīšanu fizikālās enerģētikas jomā. Šis uzņēmums vadīs zinātnisku projektu eksperimentālajā ražošanā, lai tā rezultātā varētu iesniegt pieteikumu patentam. Sudraba gan neatklāja, par kādu zinātnisko projektu ir runa un kādu patentu ir plānots iesniegt, – to vēl esot pāragri izpaust.

Uzņēmums ir dibināts šā gada 1.novembrī. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Garkalnes novada Priedkalne, “Senču sils”, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu. Sudraba šajā uzņēmumā ir valdes priekšsēdētāja. Savukārt uzņēmuma dibinātāji ir Fizikālās enerģētikas institūts, kam pieder 49,95% daļu, un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa meita Maija Čerņavska, kurai pieder 50,05% daļu. Uzņēmums reģistrēts Krūmiņa īpašumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. No KURIENES, GRANTIŅA KUNGS, JUMS TĀDA INFORMĀCIJA??? NO KURIENES!!! KUR PĀRĒJIE??? NEVAR BŪT, KA SUDRABAS KUNDZE TĀDĀ GADĪJUMĀ IR VIENĪGĀ!?? BEZ TAM” STIKLA KALNĀ ” mūs jau pacentās uzvest daudz iespaidīgāki bāleliņi… LABI, ka rāpjamies lēnītēm ārā, ja vien Repšes kungs un pārējie NEIESLIDINĀS atpakaļ… Laikam kraukļi “saoduši” vēl kaut kādu barību un TO garām laist nevar…

 2. Un atnāca Saulvedis, jāja Stikla kalnā, šļūca lejā un atkal rāpās augšā un cēla Latviju saulītē jau 20 gadus.

 3. Nu pēc pašas Sudrabas “kustības”- piezemēšanās to pasākumu citādi būtu grēks dēvēt !

 4. NU KĀDĒĻ JŪS TIK LĒTI ATDEVĀTIES ,SUDRABAS KUNDZE ?!

 5. *** un noģībst no nekā. Kad pie Zilupes piebrauks krievu tanks, ir divi varianti: šī skries uz Saktu pēc puķēm vai arī kritīs komā. Izredzes politikā viņai ir – zero. Pirmās preses konferences atklāmes to garantē.

 6. Izgāzās kā veca sēta- aiz priekiem par Dombrovska atkāpšanos?
  Kāda tautas kustība? Viņa nejēdz, ka cilvēkiem jāļauj apbedīt savus tuviniekus un tad jānāk “glābt valsti”!

 7. lai nenāktu ģībiens, vajag atlaist pārāk cieši savilkto korseti….

 8. Žēl mūs…, tomēr Sudrabai varētu ticēt un VK šo to noveda līdz galam, tikai mums atmiņa īsa. Gudra viņa ir, pateiks priekšā kur birokrātu lamatas saliktas. Bet tas “Senču sils”…Vai tiešām kontroliere ir bijusi tik aizņemta lai nezinātu ko tas apzīmē!?
  Žēl mūsu bērnu nākotni, …ja komentētāji tiešām ir nealgoti provokatori.

 9. Inguna, esi sapinusies Krievijas tīklos, mēs tev neticam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Kārtīga kustība! Atbildēt

  Nu gan! Institūts ielika bankas kontā 1000 Ls., čoms 1000Ls. un “krūmu Verandā”, Sēru skaņām skanot, kamēr Domrovski Bērziņš padzina, in “līķīši vēl silti”, izveidoja “ivanišvilli dubultnieku” -‘latvijas sapni”, kuram pievienosies repšēns, Sc, un laikkopju partija! Jāatgādina vien Puķkinam, lai atsūta apsveikumu “draudzīgajai latvijas guberņai”.

 11. Zinot ka Repše kādreiz bija saistīts ar ZA navar izslēgt ka abi darbosies vienā virzienā.

 12. Vien biedros ar diženās Krievzemes tautu
  Mēs kļuvam par spēku, kas pretvaru veic!
  (no LPSR himnas)

 13. Vēl viens sprungulis Latvijas vienotības riteņos. Lai tik tā kļača mocās un netiek uz priekšu. Kurš skaistāku devīzi izgudros – Repše, Mirskis vai Sudraba? Vēl jau var pieteikties ne viens vien labdaris.

 14. Nu pie ***! Padomju okupantu centram būs jauns sabiedrotais…

 15. Sudraba ir vistiešākā Maskavas interešu pārstāve Latvijā. Viņa arī tiek bīdīta no pagrīdes KGBistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+