×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Sudraba sevi turpmāk vairs neredz valsts pārvaldē

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kontroliere Inguna Sudraba pēc amata termiņa beigām turpmāko nākotni nesaista ar darbu valsts pārvaldē. Sudraba intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pagaidām gan neatklāja konkrētus nākotnes plānus, atzīstot, ka par turpmāko karjeru nav domājusi.

“Es tiešām nezinu, ko darīšu tālāk. Cilvēkiem laikam vienkārši grūti tam ir noticēt… Es esmu satikusies ar dažādiem cilvēkiem, kas nāk ar savām idejām, ar savu redzējumu. Es to visu pat esmu atlikusi atsevišķā mapītē. Nevis ar domu, ka es gatavojos ar viņiem kaut ko darīt kopā, bet vienkārši mani liktenis ir savedis kopā ar cilvēkiem, kuriem ir interesanta dzīves pieredze vai neatkarīgs skatījums uz daudziem procesiem. Varbūt tur vēlāk var būt kādi vērtīgi kontakti vai izveidoties sadarbība,” teica Sudraba.

Viņa sacīja, ka par turpmākajiem plāniem nav domājusi, jo veltījusi sevi Valsts kontrolei. “Es atnāku uz darbu un esmu šajā darbā pilnībā.. Es nevaru iedomāties, ka es paralēli tagad sāku domāt par to, ko es darīšu tālāk. Sākt par to domāt, tas nozīmē, ka ļoti nopietni tajā jāsāk iedziļināties, analizēt. Mana profesionālā ētika neļauj man savu darba laiku veltīt šīm lietām,” atzina Sudraba.

Uz jautājumu, ar kādām jomām viņa savu nākotnes darbu varētu saistīt, Sudraba atbildēja, ka tā noteikti nebūs valsts pārvalde, kā arī pārdošana. “Ja mēs runājam par darba vidi un saturu, tad man ir svarīgs diezgan liela mēroga darbs, kuru es daru saskaņā ar sevi. Es nevaru darīt lietas, kas ir pret manu būtību. Piemēram, laiks, ko es pavadīju privātā komercbankā, bija vērtīgs ar to, ka es sapratu, ka es neesmu pārdošanas cilvēks. Es nevaru otram pārdot kaut ko, par spīti tam, ka es zinu – viņam to nevajag. Tā nav mana būtība,” pastāstīja Sudraba.

“Valsts pārvaldē arī – noteikti nē. Pildot šos amata pienākumus, es tiešāk vai netiešāk esmu bijusi saistīta ar visu valsts pārvaldi. Es vairs nevaru aiziet uz institūciju, ar kuru man ir bijušas šādas darba attiecības. Arī tādēļ, ka mērogs, no kāda es redzu valsts pārvaldi… Man pašai vairs nav interesanti aiziet un strādāt kādā šaurā un specifiskā jomā. Turklāt manā skatījumā fundamentāli ir jāmaina veids, kādā valsts pārvalde darbojas. Tādēļ es sevi nevaru pakļaut noteikumiem, kas man šķiet nepareizi, un veikt darbības, kas bieži vien šķiet bezjēdzīgas,” klāstīja kontroliere.

Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un pavadījusi tur maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+