×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
3. septembris, 2017
Drukāt

Sudraba restorānā tiekas ar “oligarhu sarunās” pieminēto (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba (NSL) šonedēļ restorānā Rīgā tikusies ar “oligarhu sarunās” pieminēto Edgaru Jansonu, “lai pārliecinātos, ka viss ir pilnīgi pretējs tam, kā tiek uzrādīts sarunās”, 3.septembrī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Kā ziņo raidījums, tikšanās esot saistīta ar sarunu epizodi, kurā Ventspils mērs Aivars Lembergs, tolaik vēl politiķis Ainars Šlesers un Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) 2010.gada oktobrī apsprieduši notikumus Rīgas brīvostā.

Lembergs esot sūdzējies, ka brīvostas pārvaldniekam Loginovam dots 300 000 kukulis, lai Lemberga bērniem pastarpināti piederošs uzņēmums varētu īrēt velkoņus un strādāt ostā. Lembergs esot stāstījis, ka darījums nav nesis peļņu, bet osta tagad no uzņēmuma prasot pusmiljonu. Ameriks solījis jautājumu sakārtot, sarunas atreferēja raidījums.

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā par Rīgas brīvostas pārvaldes darbu minēts, ka konkurences padomes lieguma dēļ brīvosta pati nedrīkst izmantot ienesīgos sev piederošos velkoņus “Santa” un “Stella”. Toreizējais ostas pārvaldes vadītājs Leonīds Loginovs bez iepirkuma uz trim mēnešiem velkoņus nodevis nomā Lemberga bērniem piederošā uzņēmuma “LSF holdings” izveidotajam SIA “Amberholdings Liepāja”. Līgums noslēgts par dārgu nomas maksu, lai ostā neielaistu konkurējošas kompānijas, taču “Amberholdings” darbus ostā veicis, bet nomas maksu neesot maksājis. Lembergs “Rīdzenes sarunās” esot atklājis, ka parādu bērni negrib atzīt, jo jau iepriekš Loginovam samaksāts kukulis.

Ameriks sarunā esot skaidrojis, ka nekāds kukulis beigās nav samaksāts, bijusi vienkārša vienošanās. Savukārt Lembergs teicis, ka pašam intereses tur neesot, bet lūdzis Amerikam palīdzību jautājuma nokārtošanā, jo bērniem tagad jāmaksā ostai iespaidīgs parāds.

Vairāk nekā 700 000 eiro parādu brīvosta nav atguvusi, jo “Amberholdings” pieteica maksātnespēju un šā gada martā uzņēmums likvidēts.

Kā vēsta raidījums, par šo “oligarhu sarunu” epizodi esot sācies uztraukums, tāpēc “LSF holdinga” tā laika valdes priekšsēdētājs Jansons restorānā ticies ar Sudrabu.

Sudraba tikšanos atzinusi, apgalvojot, ka šī neformālā, neprotokolētā saruna viņai bijusi vajadzīga, lai labāk saprastu “oligarhu sarunās” runāto. “Tā [saruna] notika pēc manas iniciatīvas. Man ieteica Edgaru Jansonu kā cilvēku, kurš ir ļoti godīgs un vienmēr iestājies pret korupciju. Un viņš noraida, ka it kā kompānijas vārdā būtu devis kukuli. Man ieteica ar viņu satikties, lai pārliecinātos, ka viss ir pilnīgi pretējs tam, kā tiek uzrādīts sarunās,” teikusi Sudraba.

Sudraba apgalvojusi, ka “LSF holdinga” kādreizējam vadītājam nav atklājusi nekādu informāciju, kas viņai tapusi zināma kā šīs izmeklēšanas komisijas vadītājai. Sudrabai gan pagaidām nav izsniegta pielaide valsts noslēpumu saturošai informācijai.

Raidījums atgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2009.gada februārī sāka viesnīcas “Rīdzene” Prezidenta numuriņā runāto ierakstīt. Tam atļauju devusi Augstākās tiesas tiesneši, bet jau nedēļu vēlāk no KNAB noplūdusi informācija un Šlesers uzzinājis par tiesībsargu plāniem.

Tas gan neesot atturējis Šleseru arī turpmāk kārtot darījumus viesnīcā. Lai arī drošībai numuriņi tikuši mainīti, tomēr KNAB izdevies turpināt operatīvā ceļā ierakstīt Šlesera un viņa sarunu biedru runāto.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Nav vārdu nekaunīgās un zemiskās sievietes Sudrabas rīcībai!??? Viņa taču PILNĪGI ATKLĀTI DEMONSTRĒ ŠĪS KOMISIJAS ŅIRDZĪGO ATTIEKSMI PRET VĒLMI LATVIJU PASARGĀT NO IZNĪCĪBAS, NOSTĀJOTIES OLIGARHU PUSĒ, PADAROT PAR MUĻĶIEM UN NEKOMPETENTIEM ŽURNĀLISTUS UN ŽURNĀLA ”IR” REDAKCIJU!!!!! VIŅA SĒJ ĻAUNUMU SABIEDRĪBĀ !!! VIŅA – OLIGARHU AIZSTĀVE , KORUMPĒTA NELIETE UN NEKAUŅA – SMEJAS PAR SABIEDRĪBU, KURA NOTICĒJUSI ŽURNĀLA ”IR” PUBLIKĀCIJĀM!!!? VIŅA GRIB IZNĪCINĀT PRESI UN NEKAUNAS NOSTĀTIES PRET TIK PATIESU ŽURNĀLISTI KĀDA IR ĻOČMELE!!! VIŅA SABIEDRĪBU NEINFORMĒS PAR KOMISIJAS DARBA REZULTĀTIEM PĒC BŪTĪBAS, BET PAZIŅOS, KA TUR NAV NEKĀ PRETVALSTISKA UN DZIRDĒTAIS BIJIS TIKAI KĀRTĒJAIS ŽURNĀLISTU PUFELIS! VISI 3 A BŪS PAŠI NEVAINĪGĀKIE KADRI ŠAJĀ PROCESĀ…. VĒL SABIEDRĪBAI BŪS JĀATVAINOJAS VALSTS IZLAUPĪTĀJU PRIEKŠĀ……. TĀDIEM ĻAUDĪM KĀ KOMISIJA SUDRABAS VADĪBĀ ARĪ NEPIECIEŠAMA VENTSPILNIEKA NAUDA…………

 2. Cilvēki dzīvē sastopas ar dažādiem cilvēciskā saprāta konstatēšanas un vērtēšanas kritērijiem. Kritēriju atsevišķu grupu veido zinātniskie kritēriji: psihiatrijas, psiholoģijas kritēriji. Kritēriju atsevišķu grupu veido kritēriji, kurus var dēvēt par kognitīvi un loģiski triviālajiem kritērijiem. Šīs grupas kritēriji balstās uz ikdienišķi aksiomātiskām zināšanām un elementāri loģiskiem spriedumiem. Tie ir kritēriji, kuri atsaucas uz vienkāršām, parastām aksiomātiskajām atziņām. Atsaucas uz aksiomām, par kurām nav vajadzīgas diskusijas un kuras bez speciāliem pierādījumiem pieņem par patiesību. Piemēram, cilvēciskā saprāta konstatēšanas un vērtēšanas kritērijs kognitīvi un loģiski triviālo kritēriju grupā var būt attiecīgā cilvēka attieksme pret Zemes riņķošanu ap Sauli, Zemes formu. Ja cilvēks saka, ka Saule riņķo ap Zemi un Zeme nav apaļa, bet plakana, tad varam apšaubīt dotā cilvēka saprāta esamību un vērtību. Cilvēciskā saprāta konstatēšanas un vērtēšanas kritērijs kognitīvi un loģiski triviālo kritēriju grupā var būt arī cilvēka attieksme pret sociāli politiskajiem fenomeniem. Piemēram, attieksme pret LR un tās valstiskumu, kā arī dažādiem LR vietējiem politiskajiem procesiem. Teiksim, ja cilvēks saka, ka LR nav krimināli oligarhiskā valsts ar noziegumu brīvību, tad varam bez sirdsapziņas pārmetumiem apšaubīt dotā cilvēka saprāta esamību un vērtību. Tas pats attiecas uz tādu politisko procesu kā „Rīdzenes sarunas”. Ja cilvēks pret šīm „sarunām” un to „izmeklēšanu” izturas, tā teikt, nopietni un gaida konstruktīvu risinājumu, tad šim cilvēkam ir milzīgas problēmas ar veselo saprātu.

 3. Latvija tiek vadīta, restorānos, viesnīcās, pirtīs! Vāks! Kas ir ar Latvijas premjeru un prezidentu?! Klusē! Stulbums!

  • Tur -restorānos, viesnīcās, pirtīs – ir iecelti amatos un tur – restorānos, viesnīcās, pirtīs – arī var tik atcelti par mutes palaišanu…
   Kam vel nav skaidrs, kur ”vēlēja” kārtējo to biezpiena izstrādājumu pilī?

 4. Pareģe Pītija Vakar, 23:19

  Komisijas priekšsēdētāja tikai aizskrēja pārliecināties, ka viņas lēmums “patiesībā nekas nav tā, kā izkatās” ir pareizs. Tas nekas, ka komisija vēl nekādu izmeklēšanu nav veikusi… Zeme, atveries!
  P.sk. Un kam nav skaidrs, kurs ”vada” šo komisiju, ja Sudraba skrien skaidroties ar atsūtīto kalpu…

 5. Pareģe Pītija Vakar, 23:19

  Komisijas priekšsēdētāja tikai aizskrēja pārliecināties, ka viņas lēmums “patiesībā nekas nav tā, kā izkatās” ir pareizs. Tas nekas, ka komisija vēl nekādu izmeklēšanu nav veikusi… Zeme, atveries!
  P.sk. Un kam nav skaidrs, kurs ”vada” šo komisiju, ja Sudraba skrien skaidroties ar atsūtīto kalpu…

 6. Pareģe Pītija Vakar, 23:19

  Komisijas priekšsēdētāja tikai aizskrēja pārliecināties, ka viņas lēmums “patiesībā nekas nav tā, kā izkatās” ir pareizs. Tas nekas, ka komisija vēl nekādu izmeklēšanu nav veikusi… Zeme, atveries!
  P.sk. Un kam nav skaidrs, kurs ”vada” šo komisiju, ja Sudraba skrien skaidroties ar atsūtīto kalpu…

 7. ko labu iepaikoja un kas apmaksāja rēķinu?

 8. Sudraba arī sākusi bīdīt lietas.

 9. Sudraba spļauj virsū pārējiem komisijas locekļiem un slepeni tiekas ar oligarhu uzticamības personām. Bet pārējie tikai plāta rokas! Kas tā ir par Saeimas komisiju, kas visas sabiedrības acu priekšā “spēlē teātri”?

  • Pats ta no apsplaudiitajiem va vnk lidzjutejs ?
   No kadas chinas ta saakot 2 cilvejiem nebutu ljauts “bez visiem citiem locekljiem” mieriigi aprunaties ???
   Pie kam NEPAVISAM NE SLEPENI 😀

 10. Tā teikt iefiltrējās ienaidnieka nometnē…..

 11. no sirds Pu†lerlandei Atbildēt

  biedrene Serebrova skaidrību par neformālām oligarhu sarunām viesnīcā centusies gūt neformālā sarunā restorānā!

 12. jābauda ko garšīgu kopā ar Ameriku, Šleseru un Lembergu un tad viss būs labi. Tips? 20,/’

 13. … Arprats … !!!

  … Lidz ar so atklajumu, Sudrabu jadiskvalifice talakai darbibai saja komiteja … !!!!

 14. viss ir pilnīgi pretējs tam, kā tiek uzrādīts sarunās,” teikusi Sudraba.

Draugiem Facebook Twitter Google+