×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Sudraba: tautas kustība varētu pāraugt politiskā partijā un startēt vēlēšanās (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Inguna Sudraba

Tautas kustība varētu ar laiku izveidoties par politisku partiju un startēt Saeimas vēlēšanās, – LNT raidījumā “900 sekundes” šorīt sacīja bijusī valsts kontroliere, tautas kustības iniciatore Inguna Sudraba.

“Neskrienu laikam pa priekšu, lai teiktu, ka uz nākamās Saeimas vēlēšanām jau būs partija,” sacīja Sudraba un piebilda, ka ir pret to, ka cilvēki iesaistās jaunajā kustībā un vēlāk, iespējams, partijā, lai iekļūtu esošajā sistēmā.

Viņa sacīja, ka jau tagad viņai esot daudz domubiedru, kas vēlas un ir gatavi mainīt Latvijā esošos modeļus un vadības sistēmu. Nākamā gada janvārī, februārī jau varētu konkrētāk runāt par konkrētiem cilvēkiem un to, kāda būs kustība un vai tā būs politisks spēks. Līdz tam turpināsies sarunas ar cilvēkiem.

Uz jautājumu, vai būtu gatava uzņemties jaunās valdības vadīšanu un veidošanu, Sudraba sacīja, ka nav apsvērusi šādu ideju, taču neredzot cilvēkus pašreizējā valdībā, ar kuriem varētu strādāt kopā. “es nebaidos no atbildības, bet tikai tādā gadījumā, ja Saeima ir gatava pieņemt lēmumus, atkāpjoties no savām interesēm, savtīguma, amatiem un tamlīdzīgi,” sacīja Sudraba.

Kā ziņots, Sudraba vakar speciāli sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka šādu lēmumu pieņēmusi, jo vēlas, lai tiktu celta pavisam cita Latvija, lai katrs cilvēks tajā būtu laimīgs un katrs rastu savu piepildījumu. Viņa esot gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus “ceļā uz laimīgu Latviju”.

Kustībai patlaban nav nosaukuma. Pašai Sudrabai šis nosaukums esot “Latvija – manas mājas”.

Viņa norādīja, ka līdz šim esošie modeļi un sistēma ir novedusi pie kārtības, ka vara tiek veidota atsevišķiem cilvēkiem tikai varas pēc. Taču viņa aicināja apzināties, ka vara ir tautai un tā ir kustība, kurā tauta atmostas. “Cilvēki negrib dzīvot, kā dzīvoja līdz šim. Es esmu izdarījusi savu izvēli – es gribu būt kopā ar tautu, es esmu gatava vienot tautu,” sacīja Sudraba.

Vienlaikus Sudraba noliedza, ka grasās iesaistīties politikā, jo viņu neapmierina līdzšinējā varas sistēma valstī. Tāpat arī viņai neesot mērķis nopelnīt, jo tā pasauli nevar izmainīt. “Tā nav partija, es nedibinu partiju un negatavojos būt par kādas partijas vadītāju,” pauda Sudraba.

Viņa aicināja izjust katru kā brīvu cilvēku, saprast, kas ir katra aicinājums.

Bijusī valsts kontroliere atsaucās uz pagājušās nedēļas traģiskajiem notikumiem Zolitūdē, pēc kā daudziem cilvēkiem atvērušās acis par notiekošo valstī. Arī viņa aizdomājusies, kāpēc tauta Latvijā nedzīvo kā savās mājās, – kas ir tas svešais un nepareizais, ko iedzīvotāji šeit dara. “Gribas, lai atveras acis un mēs redzam, ka dzīvojam pēc pasaules uzspiestās gribas,” sacīja Sudraba. Viņasprāt, veikala “Maxima” sabrukšana parādīja Latvijas sabiedrībai ceļu, kā iziet no vides, kādā patlaban tā atrodas.

Nākamais solis tautas kustības virzienā būšot pēc tam, kad jau būs daudz vairāk cilvēku pieslēgušies, aktivizējušies, lai sanāktu uz kopīgu sarunu. Viņa gan pagaidām atteicās prognozēt, par ko tālāk varētu pāraugt tautas kustība, taču svarīgākais esot, ka vara Latvijā piederēs tautai, nevis politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ka pievienoties jusu biedribai,ES no Jeabpils.

 2. Katra jaunas partijas veidošana nozīmē latviskās sabiedrības šķelšanu. Patreiz koalīcijā ir 4 latviskās partijas, kamēr opzīcijā 1 krievu partija. Ja Repše un Sudraba nodibinās savas partijas, tas nozīmē, ka
  latviskā sabiedrība tiks sašķelta vēl vairāk un tas ir izdevīgi vienīgi krieviskajai partijai SC. Krievi šinī jautājumā ir gudrāki, jo viņi konsolidējās un atbrīvojās no mazajām partijām, kurām nav izredžu Saeimas vēlēšanās. Mēs gan turpinām tuvredzīgi cept jaunas partijas, jo nekā jauna jau tur nebūs.

 3. Sudrabai uzticēties nevar.Ik gadu apmeklē jauno vilni kopā ar Krievijas specdienesta pārstāvi, tiekas ar Vešņakovu, tagad uzaicina uz pārrunām vecos komunistus un gāzes spiedējus. Forša kompānija. Ka tik netop SC meitas uzņēmums.

 4. Vai ta nevari savest kārtībā morālo šai jaunkundzei!? Dabū vismaz kādu ņēmāju, jo meita jau ģībst uz līdzenas vietas.

 5. Ušakova atteikšanās no atbildības ir vienkārsi nekaunīga,kā var neatbildēt par savu saimniecību. UŠAKOVS ir šakaņas priekšsedis lidz ar to ši partijai ir jāuzņemas atbildiba par sava biedra nevaribu un neizdaribu.Ušakovs ie pievīlis savus veletājus.Viņam jāatkāpjas.

 6. vai tiešāmnauda var visu .Šķiet miljonāru iespējas neierobežotas ja arī Sudraba nenoturējās

 7. Ja viņai ir kaut drusku godaprāts sapratīs ka nedrīkst šķelt jau tā sadrumstaloto latviešu elektorātu

 8. Mums nevajag mainīt valsts modeli, mums vajag attīstīt valsti visos virzienos. Modeļu mainīšana, tā ir komunistu preragatīva. Dabīgi, ka tādam darbam vienmēr atradīsies ceļabiedri un kādu laiciņu padzīvos kritizējot iepriekšējos. Valsts kotrolierim šajā jomā ir milzīga pieredze.

 9. Viņa nav ***? Ģībt jau gība!

 10. Līdz šim Sudraba ir strādājusi “kontrolējošās” iestādēs, kad tu regulāri vari kritizēt citus un sabiedrība tevi tādēļ ciena. Pilnīgi cita situācija ir tad, ja tevi vērtē pēc padarītiem reāliem darbiem un kritizē tevi pašu, tomēr neticu ,ka Sudraba ir tas cilvēks, kas šinī situācijā “gāzīs kalnus”. Viņa jau arī tagad nedomā reāli strādāt, bet tikai organizēt… organizēt tautas kustību…

 11. Pēc vakardienas murgojuma īstas ticības tev vairāk nav.Varbūt nolūki tev vislabākie,bet politiķe gan tu neesi.

 12. Vai tikai tā nebūs jauna oligarhu partīja ar Krūmiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+