×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: Sudrabai izglītoti kandidāti (37)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītā ”No sirds Latvijai” ir jaunpienācēja cīņās par tikšanu Saeimā. Tās rindās nav agrāko Saeimas deputātu, toties sastopami vairāki pašvaldību pārstāvji, no kuriem pazīstamākais ir Jūrmalas pilsētas domes deputāts Romāns Mežeckis. Tāpat minams ”nr. 1” Vidzemes sarakstā bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris. Kopumā pietiktu ar vienas rokas pirkstiem, lai ”No sirds Latvijai” kandidātu sarakstā saskaitītu masu medijos iepriekš pamanītas personālijas. Toties interesanti, ka partijai ir vislielākais augstākās izglītības procents, ja salīdzina ar citiem šobrīd Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) iesniegtajiem sarakstiem. No 105 partijas kandidātiem 93,3% ir augstākā izglītība (”Vienotībai” ir 93%). Nākamā lieta, kas krīt acīs, ir pastiprinātā ”No sirds Latvijai” Saeimas pretendentu nākšana no skolotāju un pasniedzēju, tāpat ar sociālajiem dienestiem un jurisprudenci saistītām aprindām. Sarakstā ir vairāki LU un RTU pasniedzēji, daudzi skolotāji un Nerīgas mācību iestāžu vadītāji. Rodas iespaids, ka partijas padomdevējus vadījusi cerība, ka tie, kuri pie šiem cilvēkiem mācās, par viņiem varētu arī nobalsot. Strādājošo rindās ir daudz ”konsultantu” un ”projektu vadītāju”. Starp kandidātiem mana tikai divus pensionārus un divus bezdarbniekus. Viens no pēdējiem ir Jānis Grigalis, agrākais Valsts prezidenta kancelejas tulks suahili un angļu valodā. Kara institūtu Maskavā 1979. gadā beigušā vīra vārds presē bijis lasāms kopā ar rindkopu ”PSRS izlūkošanas dienesta virsnieks”, kaut pats viņš sevi mēdz pieteikt kā ”politisko procesu analītiķi”.

Gandrīz puse kandidātu ir rīdzinieki. Tāpat liels ir latviešu īpatsvars – 78%, un tikai daži krievi, ukraiņi un poļi, bet 13 ”No sirds Latvijai” pārstāvji savu tautību nav norādījuši. Visbiežāk tie ir cilvēki ar nelatviskiem uzvārdiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Īstenībā man kauns par Sudrabas kundzi.Lai nu labāk iet uz Gulbeni strādāt,no kurienes nākusi,tur varbūt ko vairāk izdarīs.Agrāk biju par viņu labākās domās, bet tagad redzu, ka tikai tāda krievu pakalpiņa lomu spēlē,gribēdama savu tautu apmuļķot.Sudraba ir bez mugurkaula.Spēs nodot pat savējos.Nekad par viņu tagad nebalsotu, kad redzu,kāda ir īstenībā.

 2. Sirdij patīkamas ziņas! Es jau sen ticēju Sudrabas fenomenam,bet strādājot Valsts Kontrolē- viņa deklarēja savus uzskatus un domas,bet tagad(ja Latvijas gudrākie prāti) nobalsos par” citādāku” Latviju, Sudraba spēs īstenot kopā ar gudriem un cienījamiem deputātiem savas idejas dzīvē! No visas sirds novēlu lai Sudrabas komandai izdodas un beidzot mūsu Latvija sāks pamazām atplaukt!!!

 3. Mēs jums ticam Sudrabas kundze.Mums izdosies.Visi šie komentāri ir tādas lapsu rejas…

 4. Veiksmi un uzvaru vēlēšanās!

 5. Pataloganatoms-morfīnists,vai?

  • Kāpēc mēs – latvieši tādi esam -tikko kāds grib kaut ko labu darīt -tā ” suņi” sāk riet- diez cik par to maksā? Vajag atbalstīt Sudrabu, jo cilvēks grib mainīt mūsu Latvijas iekārtu, bet tie kas aprej – miniet ko tieši Jūs esiet izmainījuši Latvijas dzīvē

 6. Krauklits sez ozola Atbildēt

  Nav dzirdets, ka Sudrabas sirdspuksti skanetu par tadu Latviju kadu gribam redzet bet par tadu par kuru musu okupanti un vinu lidzskrejeji, par kuru Putins ar savu Kremli varetu jusmoties.

 7. Sudraba pamatīgi izgāzusies. Tādu politisko atkritumu spaini salasīt reti kam izdodas. Vēl tur Romaņuks no Tautas Kontroles sīkpartijas… ārprāts!!!!

 8. Izglītoti kandidāti … Tātad zags vēl izmanīgāk un gudrāk …

 9. Es un mani paziņas nebalsos par Sudrtabu! Tā kā, lai Kremļa čekisti var iet uz ateju!

 10. Balsošu par Sudrabu!

  Jāmlē tādi politiķi, ka kalp SAVAI tauato, nevis Briselei (V) vai Kremlim (SC)

 11. LAI TURAS….

 12. tas mežeckis, grigules ex-virs, nav gadiijumaa korumpeets? sudraba???:))) nezini, ja??

 13. Ne latvisks,ne krievisks uzvārds neparāda tā īpašnieka lojalitāti pret Latvijas valsti. Mums bija ar latviskiem uzvārdiem tādas “izcīlības”kā arvīds Janovičs Pelše,kurš ar sirdi un dvēseli kalpoja komunisma ideoloģijai.Pat jāņogas bija jāsauc par melnajām upenēm un Rīgu ierosināja nosaukt par Gagarinu. Vēl bija Vilis Lācis un vēl vesels bars nodevēju. Bet Brīvības pieminekli no uzspridzināšanas izglāba persona ar krievisku uzvārdu-Vera Muhina. Tā lūk!
  Un augstākā izglītība vēl pati par sevi neko neliecina par personības garīgo kvalitāti. Attiecīgais papīrs/dokuments/ var būt nopirkts vai arī mācoties tikai uz apmierinoši. Jābūt augstākai akadēmiskai izglītībaijo tā iemāca” sakatīt aiz kokiem mežu”,nevis kaut kāda divgadīga programmiņa apmuļļāta un lielās,ka ir 2 vai pat 4 augstākās izglītības.Bet tas viss ir tikai ilūzijas par augsti attīstītu garīgo un emocionālo inteliģentību.

 14. Nekas no visa iecerētā nesanāks..sudraba- vilciens aizgājis.ritošā daļa tukša..lokomotīve vēl to nav apjēgusi,bet tauta jau gana izglītota un mācīta ar zagleriem,repšēm,buldozeriem ,godmaņiem un citiem glābējiem..

 15. putinam ir augstakā izglītība un ir arī sirds. krievu teroristam strelkovam ir augstākā izglītība un ir arī sirds. breivīkam ir augstākā izglītība un ir arī sirds. Bet viņiem trūkst humānisma!

 16. Ku r nu vairs izglītotāki:)pārbēguši viens otrs nop SC UN NO BIJUŠAJĀM ŠĀDĀM TĀDĀM PARTIJĀM ,no kurām kandidēja vienmēr—bet iekšā netika—skraiduļi!!!!!!:):):)tādi kā pati,manuprāt!!!!–negodīgi!!!!

 17. Kātad izglītoyi:)) Šluseram,kad uzsaka darboties saimā pat nebija viedējā izglītia,jādoma,ka tada ir jau nopircis netikai vidējo,arī augstāko. Galva protams viņam stādā,bet diemžel uz savu macinu,par tautu viņam uzspļaut un nekad nebalsosu par to partiju kur būs šlusers un viņam līdžīgie oligarhi,arī sudraba tāda pati vienir.NEIES CAURI ŠIS TRIKS AR SUDRABU,CILVĒKI JUMS BLĒŽIEM VAIRS NETIC!!!!!!!

 18. Tas, ka jaunizveidotajai partijai piesaistīti cilvēki ar augstāko izglītību ir labi, taču pats galvenais – uz kuru pusi skatās partijas līderi, uz austrumiem vai uz rietumiem. Piekrītu komentētājam Kārlim(05.2014.06:24).

 19. Padomājiet – ko sirds vai kājas īkšķa nags var dot Latvijai? Ko Latvijai var dot Sudrabas lielās acis? Ko Latvijai var dot Sudrabas deguns? Ko Latvijai var dot Sudrabas anālā atvere?

  • Jūs neesiet ārsts, bet rupeklis, kurš ar grūtībām pabeidzis palīgskolu. Nepatīkami lasīt komentāru, kurus raksta narkotikas kaifā.

 20. Piekritu Kārlim un Grantiņam!!! No tā, ko esmu dzirdējusi tiešraidēs ( Dombura studijā)un lasījusi laikrakstos intervijās, tad IZGLĪTĪBAI maza loma, lai vadītu valsti vai darbotos Saeimā!??? Labi valsts vadīšanu var veikt VIENĪGI cilvēki ar IZPRATNI un PRASMI vadīt!!!! Sudrabas komandā pārsvarā ir šaura profila ļaudis…,pašlabuma meklētāji!!! Nezinu, vai kompetents ir pat Gunārs KŪTRIS…

 21. Puse ar augstāko ir slikti – bet čalis ar vidējo profesionālo vismaz ir ar arodu. Atšķirībā no 2/3 saštancēto bakalauru. Tā lūk.

  Es labāk par metinātāju nekā mediju ekspertu no ISMAs.

 22. Sudrabu! Tieši izglītības trūkuma dēļ esam tur kur esam. Protams papīrs vēl neko nenozīmē, bet liecina par tendenci, piemēram ir partijas ar kur tikai puse ir ar augstāko…. nu ko var teikt par tiem?!

  • Tie, kas pieķerti korupcijā un shēmošanā, arī ir ar augstāko izglītibu. Daudz savu čomu, daudz iespēju. Izglītība nav rādītājs. Protams, nav runa par analfabētiem vai tādiem, kuri nespēj iemācīties valsts valodu.
   Cilvēka vērtību sistēmai ir nozīme.

 23. Tas tomēr kaut ko liecina. Nu nevar 9 klases beidzis, vai augstskolas diplomu nopircis cilvēciņš būt deputāts Saeimā!

 24. ir “Nerīga”

 25. Sudrabas partija ir SC piektās kolonas kolēģi, partijas mērķis – sašķelt latviešu vēlētājus un naivākos ievilkt savās rindās. Un atrodas taču tādi…

 26. Varbūt spēlēsim spēli, kur neizliekamies, ka augstākā izglītība – pie tā, kas pie mums skaitās augstākā izglītība (raugos uz kaudzi privāto kantoru, kas, tehniski, štancē bakalaurus), nav rādītājs izglītotībai. Vai spējām. Vai intelektam.

  Sudrabas sarakstā figurē RISEBA, Sociālo tehnoloģiju augstskola, Baltijas Krievu institūts/Baltijas Starptautiskā Akadēmija, Turība un tamlīdzīgas iestādes.

  • Un tu visās tajās esi mācījies un zini, ka tās ir sliktākās? Vai nevarēji pavilkt? Ir taču atkarīgs no studenta tomēr. Ir gadījies, ka LU beidzis un nav par ko ar viņu runāt utj.

 27. Piekritu(!!!) koment. Kaarlim un L.Grantinam.

 28. Liekas, ka “No sirds Latvijai” ir kārtējā ekskomunistu partija, kas nodibināta, lai “bijušie” saglabātu varu
  savās rokās, kā tas viņiem izdevies visus šos 20 gadus. Nekādas reformas no viņiem negaidiet! Labākā gadījumā viņu sabiedrotie būs Brigmaņa un Lemberga partijas, bet sliktākā – SC. Ja gribat dzirdēt skaistas frāzes un brāļošanos ar lielo Austrumu kaimiņu – nu tad balsojiet par šiem “izglītotajiem”!

 29. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Izglītoti noziedznieki… . Loģiskākais šīs partijas nosaukums būtu: “No sirds Maskavai”. Novēlēsim šiem kūtrveidīgajiem padibenēm gludu ceļu uz Elli !

Draugiem Facebook Twitter Google+