Latvijā
Politika

Sudrabas partija kritizē Vējoni sīkpartiju jautājumā; kongresa beigu daļa – aiz slēgtām durvīm 16

Partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētāja Inguna Sudraba. Foto – LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa mudinājums vēlēšanās neizšķiest balsis par sīkpartijām nav korekts, uzskata partijas “No sirds Latvijai” (NSL) valdes locekle Diāna Novicka.

Uzrunājot partijas biedrus NSL kongresa atklāšanā, Novicka sacīja, ka cilvēki, kuri iestājas politiskās partijās, grib paust savu viedokli un rūpējas par valsti. “Katram ir jābalso no sirds un par idejām, kurām viņi tic,” norādīja Novicka.

“Prezidenta kungs, ko jūs ar to domājat?” retoriski vaicāja Novicka, atgādinot prezidenta pausto, kā arī to, ka pērn 18.novembrī Vējonis uzsvēra, ka Latvijai vajadzīgi jauni un spēcīgi līderi.

Politiķe sacīja, ka daudzi no partijas biedriem devās uz kongresu ar pārdomām, kāda būs partija, un to, kāda būs Latvija. Novicka aicināja partijas biedrus ieguldīt daudz spēka, lai NSL idejas tiktu saklausītas.

Partijas līdere Inguna Sudraba kongresa atklāšanā teica, ka delegātu skaits “ir pietiekams”, lai kongress varētu notikt.

Kā ziņots, Vējonis Latvijas Radio izteicās, ka nākamgad rudenī balsojot Saeimas vēlēšanās, vēlētājiem būtu jāpiedomā, lai viņu balsis pārmērīgi netiek sadalītas starp mazām partijām, kurām varbūt nemaz nav iespēju iekļūt parlamentā.

Vējonis uzskata, ka īpaši latviski runājošajā elektorātā tā ir gana būtiska problēma, ka balsis ļoti sadalās starp dažādām sīkām politiskajām simpātijām, no kā cita starpā iegūstot ilgstoši Latvijā populārākā partija “Saskaņa”. Prezidents aicināja latviskos vēlētājus balsojumā būt konsolidētākiem.

Partijas “No sirds Latvijai” kongresa otrā daļa šodien tika sarīkota aiz slēgtām durvīm, un politiskā spēka biedri tajā spriež par rezolūcijām.

Kongresa sākums bija atklāts, un to varēja vērot plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. Kongresa pirmajā daļā bija partijas līderu runas, Revīzijas un Ētikas komisijas atskaite, kā arī debates.

Saistītie raksti

Pēc tam kongresa vadītājs norādīja, ka pēc pusdienām kongress turpināsies bez plašsaziņas līdzekļu klātbūtnes. Slēgtajā daļā paredzētas diskusijas grupās par kongresa rezolūciju un priekšlikumiem rezolūcijas īstenošanai.

Jautājumos, kas saistīti ar partiju kongresu norisi, piemēro Biedrību un nodibinājumu likumu. Šajā likumā ir teikts, ka biedru sapulces notiek atklāti, tomēr biedru sapulce arī var pieņemt motivētu lēmumu par citādu sapulces norises kārtību.

Parasti politisko spēku kongresi norisinās atklāti.

LA.lv