×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Sudrabas partiju pamet Liene Cipule; viņai varētu sekot citi biedri (papildināts) (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadīto partiju “No sirds Latvijai” pametusi viena no Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta līderēm, Latvijas Ārstu biedrības prezidenta padomniece Liene Cipule, un tuvākajās dienās viņas piemēram varētu sekot arī citi partijas biedri, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Cipule atzinusi, ka lēmums izstāties no parijas “No sirds Latvijai” tapa ilgi – vispirms tas ir saistīts ar nesaprotamiem ziedojumiem, par kuriem esmu uzrakstījusi oficiālu vēstuli partijas revīzijas komisijai, kā arī ar nepietiekami demokrātisku lēmumu pieņemšanas procesu.

Viņa vairākkārt esot vērsusies pie partijas valdes ar aicinājumu iestāties par demokrātiskākiem procesiem partijā, tomēr atbalstu nav saņēmusi. Cipule arī esot vēlējusies saņemt skaidrojumus par atsevišķiem deputātu kandidātiem, kuri ir vēlēšanu sarakstos, kā arī gūt skaidrību par koalīcijas veidošanu gadījumā, ja partija nokļūst Saeimā, tomēr vēlamās atbildes neesot saņemtas.

“Šādā situācijā, kad man nedod attiecīgos paskaidrojumus, es nevaru uzņemties atbildību par to, ko dara partija. No manas puses būtu negodīgi turpināt startēt vēlēšanās,” teica Cipule.

Viņa arī apgalvoja, ka izstāšanās no partijas nav viņas kampaņa vai vēlēšanās diskreditēt partiju. “Es ļoti centos sakārtot man nepieņemamos un nesaprotamos procesus, pirms pieņēmu lēmumu par izstāšanos, un varu apliecināt, ka runāju gan ar valdi, gan ar biedriem, mēģinot rast risinājumu, bet diemžēl tas neizdevās. Es saņēmu diezgan nepatīkamu spiedienu no valdes locekļiem, un tas šajā situācijā man ir nepieņemams,” sacīja Cipule.

Rīt viņa bija plānojusi doties uz CVK, lai atsauktu savu kandidatūru Saeimas vēlēšanās, tomēr Saeimas vēlēšanu likums neparedz šādu iespēju. Cipule nezināja teikt, kā rīkosies tālāk. “Man nebija iespējas palikt partijā, tāpēc bija jāizvēlas kaut kāda aktīvāka rīcība. Es ļoti cerēju, ka varēšu atsaukt savu kandidatūru, jo es negribētu turpināt startu šajā sarakstā,” norādīja Cipule.

Viņa arī piebilda, ka zina vēl vairākus cilvēkus, kuri no partijas stāsies ārā. Vārdus gan viņa neminēja. “Es zinu vairākus cilvēkus, kuri stāsies ārā neatkarīgi no tā, ka es esmu izstājusies, – viņu lēmumi nav saistīti ar manām aktivitātēm,” apgalvoja Cipule.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” Cipule sacīja, ka kopā ar viņu no partijas izstājušies vēl trīs cilvēki. Trešdien varētu tikt izplatīts šo partijas biedru kopīgs paziņojums. Tāpat Cipule minēja, ka gadījumā, ja tiks ievēlēta 12.Saeimā, deputāta mandātu viņa noliks, un turpinās darbu Latvijas Ārstu biedrībā.

Tikmēr partijas preses pārstāvis Mārtiņš Pozņaks noraidīja izskanējušo informāciju, ka partiju varētu pamest arī citi biedri. Viņš uzsver, ka pēdējo dienu laikā “No sirds Latvijai” pievienojušies 27 jauni biedri.

Savukārt partijas līdere un bijusī valsts kontroliere Sudraba paudusi viedokli, ka Cipules aiziešana no partijas “No sirds Latvijai” ir mēģinājumi iedragāt un diskreditēt to. Viņasprāt, “mēģinājumi ar dažādu netīru metožu palīdzību iedragāt un diskreditēt partiju “No sirds Latvijai” līdz Saeimas vēlēšanām kļūs tikai intensīvāki un rafinētāki”.

“Var prognozēt, ka šie vēl ir tikai “ziediņi” un laikā līdz vēlēšanu dienai mēģinājumi iedragāt un diskreditēt partiju “No sirds Latvijai” kļūs tikai intensīvāki un apjomīgāki. Taču esmu pārliecināta, ka vēlētājs spēs tos atpazīt un novērtēt šo “ziņu” izplatītāju un šajā kampaņā iesaistīto cilvēku motīvus,” uzskata partijas vadītāja.

Kā ziņots, plānots, ka Sudrabas vadītās partijas “No sirds Latvijai” līderi 12.Saeimas vēlēšanām būs Sudraba, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs, pašlaik Latvijas Universitātes lektors Gunārs Kūtris, uzņēmējs Aivars Meija, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Silvija Šimfa un bijušais Uzņēmuma reģistra galvenais notārs, pašlaik Latvijas Universitātes katedras vadītājs Ringolds Balodis.

Saeimas vēlēšanās “No sirds Latvijai” startēs ar 13.numuru.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. nezinu, kas Liene Cipule, tak labi, ja visi Sudrabas par†iju pamestu!

  2. Partija, acimredzot, vel nav nobriedusi lai piedalītos vēlēšanās. Man arī nav skaidrs par kādu neatkarīgu Latvijas valsti domā “No sirds Latvijai” vadoņi
. Ka tik nav domāta tāda pat, par kādu sapņo komponists I.Kalniņš. Bet tādā gadījumā acimredzams likuma pārkāpums. Tā izskatās ka partijas biedri pamatoti ceļ traci – negrib lai ar viņiem manipulē negodīgās cīņās, mēģinājumos mainīt Latvijas orientāciju. Ka tik šo reiz nenotiek arī manipulācijas ar mums visiem.

  3. vienīgi šādi gājieni nenārāda,ka viņa pati ir labāka,kur bija agrāk?

  4. nezinu, wtf ir Liene Cipule, bet ceru, ka viņai sekos visi citi biedri!

  5. Gustavs Vaza, odnako Atbildēt

    Kuģis iet pa burbuli, vēl lāga neuzbūvēts?

  6. Es arī saku,labāk agrāk,nekā vēlāk.Fars ,ritīgais fars,lai kāds noticētu Sudrabai un ŠĻuseram!!!!

  7. Pareizi labāk attapties ātrāk nekķā vēlāk vai nekad, man liekas, ka pat muļķim skaidrs, ka Sudrabas grupējums ir ,kā SC Nr.2, kuru patiesā vadība ir kremlis.

Draugiem Facebook Twitter Google+