×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Sudrabas pēkšņās rokādes (27)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Šajā laikā aprit viens gads kopš partijas "No sirds Latvijai" dibināšanas un pusgads, kopš tā darbojas Saeimā. Tādēļ kopsapulces noslēgumā "NSL" izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Gunārs Kūtris ar ziediem sveica partijas un "NSL" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ingunu Sudrabu.

Politiskās organizācijas “No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba par pārsteigumu daudziem saviem sekotājiem sestdien partijas kopsapulcē atteicās no kandidēšanas uz prezidenta amatu. Tādēļ viņas vietā uz valsts galvas amatu “NSL” virzīs bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Gunāru Kūtri.

Pirms kongresa partijas vadības sejās bija manāms satraukums, jo pirms pasākuma bija izskanējušas baumas, ka “NSL” kopsapulce varētu arī nenotikt kvoruma trūkuma dēļ. Tomēr bažas izrādījās veltas – viesnīcas “Mercure” konferenču zāle pamazām piepildījās ar partijas biedriem un ar nelielu nokavēšanos kopsapulce varēja sākties. Ieradās 129 delegāti.

I. Sudraba savu uzrunu biedriem sāka ar ģeopolitiskās situācijas vērtējumu. Interesanti, ka “NSL” līdere Ukrainā notiekošo devēja par “pilsoņu karu”, nevis kā citādi. Viņa arī pārmeta, ka mūsu politiķi izmanto “Krievijas faktoru” par attaisnojumu ikvienai bezdarbībai.

Turpinājumā bijusī valsts kontroliere pievērsās nelietderīgiem tēriņiem valsts pārvaldē: “No vienas puses, valstij nav līdzekļu pedagogu atalgojumam, veselības aprūpei, sociālās nevienlīdzības mazināšanai, bet ir nauda dažādiem neefektīvi vadītiem projektiem un nesaprātīgi lielām atsevišķu ierēdņu algām.” Sudraba arī kritizēja Latvijas drošības dienestu varu, piešķirot un atņemot pielaides augstām amatpersonām: “Ja tā turpināsies, tad arī Ministru prezidenta kandidātu drīz nosauks nevis Valsts prezidents, bet zināmie un nezināmie drošības dienesti.”

Lielākā daļa kopsapulces laika tika veltīta, lai apstiprinātu teju 80 dažādus tehniskus grozījumus partijas statūtos. Tajos lielākoties tika skarti dažādi iekšējās organizācijas jautājumi, piemēram, biedru uzņemšanas un izslēgšanas kārtība, priekšvēlēšanu sarakstu sastādīšanas principi, valdes pilnvaru apmērs un tamlīdzīgi. Vairākumā partiju šādos gadījumos delegāti vienkārši automātiski un paklausīgi nobalso par valdes piedāvātiem grozījumiem, bet “Sudrabas partijas” pārstāvji patiešām diskutēja par dažādiem risinājumiem un balsojumos domas dalījās.

Rezolūcija par Valsts prezidenta kandidātu intrigas uzturēšanai tika atstāta pašām sapulces beigām. “Šajos ģeopolitiskajos apstākļos vajadzīgs prezidents – valsts līderis, nevis marionete, kas raudzīsies, lai gadsimta projekts “Rail Baltica” un dažādi nozīmīgi valsts uzņēmumi nonāk “pareizo draugu rokās”. Prezidents, ar kura viedokli rēķināsies un ņems vērā,” deklarēja Sudraba, kura sākotnēji pati tika minēta kā ticamākā kandidāte augstajam amatam. Tomēr vairāki delegāti savās runās norādīja, ka Sudraba esot nepieciešama partijai, un aicināja prezidenta amatam virzīt kādu citu partijas biedru. Uzklausot šos viedokļus, Sudraba paziņoja, ka atsauc savu kandidatūru un lūdza atbalstīt Gunāru Kūtri. Delegāti šo lēmumu sveica ar aplausiem.

Gan Sudraba, gan Kūtris pēc kongresa apgalvoja, ka nekāda iepriekšēja sarunāšana neesot bijusi. Sudraba savu lēmumu atteikties esot pieņēmusi kopsapulces laikā: “No rīta, ienākot šajā telpā, man vēl nebija viedokļa par savu kandidēšanu. Vēlējos sajust biedru domas un kopsapulces atmosfēru un uz šiem novērojumiem arī balstīju savu lēmumu.”

Debatēs vairāki delegāti pauda bažas par pārlieku mazo partijas biedru skaitu. Cilvēku trūkums varot apdraudēt partijas veiksmīgu startu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Tamdēļ izskanēja aicinājums, ka katram no 255 “NSL” biedriem gada laikā būtu jāpiesaista partijai vismaz viens jauns biedrs. Līdzšinējā statistika gan uzrāda, ka “NSL” jaunus biedrus piesaista apmēram tādā pašā tempā kā zaudē vecos – pirmajā darbības gadā partijā iestājies 51 cilvēks, bet 48 izstājušies vai izslēgti. Tostarp arī vairāki valdes locekļi, tādēļ sestdien kongresā tika ievēlēti viņu pēcteči. Valdē turpinās darboties Inguna Sudraba, Diāna Novicka, Gunārs Kūtris, Raimonds Nipers, Aivars Meija, bet klāt nāks Jānis Neimanis, Ineta Stabulniece, Guntis Rolis, Inese Vārslavāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Paldies Ģirtam Zvirbulim par rakstu, kurš no citiem patīkami atšķiras ar patiesumu. Paldies par jauko foto! Komentēt komentārus nav jēgas! Tie viszinīši nekad no savas pārliecības neatteiksies.

 2. Arī baidās no SAB pārbaudēm,laikam nav tīra sirdsapziņa!

 3. Simpatizē Sudrabas kundzes atklātā valoda, īpaši prieks, ka viņa norāda uz valsts naudas tērēšanu. Tieši tas pats notiek arī pašvaldībās – tērē priekš saviem ierēdņiem gan pa kreisi, gan pa labi, bet priekš tautas – piga! Dod, Dievs, piedzīvot to laiku, kad nāks atmaksa pār šo ierēdņu galvām, kuri ar valsts un pašvaldības naudu izrīkojas kā ar savējo – ka tik pašiem labi, bet par pārējiem, kuri ievēlējuši šos mēslus, nav vērts uztraukties…

 4. kādai vienkārši nu galīgi “nespīd” ar vajadzīgo pielaidi valsts noslēpumiem… Tas arī viss. Jautājums līdz ar to – kas ir NSL?

 5. Ļoti simpātisks iespaids gan par partiju gan tās līderiem.Sudrabas kundze kļūst arvin skaistāka.Kūtra kungs būtu laba kandidatūra,ja vien koalīcijas skauģi viņu nenoraks.Lai partijai veicas,Latvijā varbūt beidzot dominēs godīgums

 6. pec komentariem spriezot Sudrabas kundze virzas pareizi-vismaz vienaldzigie ir sarosijusies…un vispar-nekludas jau tikai tas,kas neko nedara

 7. Sudraba, Āboltiņa un Kalniete jāpiesaka Skroderdienu izrādei .Pietiktu ,ja režisors pateiktu – sakiet viena par otru ko domājiet . Blaumaņa teksts nobālētu

 8. Kā maizi ēd – tā dziesmu dzied…

 9. Sudraba ļoti labi saprot, ka viņa nedabūtu pielaidi valsts noslēpumiem, jo viņai bija cieša saskare ar Krieviju, kad viņa bija Latvijas valsts kontrolē. Tā lidmašīna ar kuru lidoja uz Maskavu , piederēja Krievijas aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldei, ko tautā saīsināti sauc par GRU. Vēl Sudrabai bija tikšanās ar Stepašinu. Šis vīrs iepriekš bija FDD vadītajs. Mēs no dzīves zinām, ka nav bijušo VDK vai FDD virsnieku, kaut viņi strāda civilā dienestā. Viņi turpina savas saistības ar šiem dienestiem līdz kapa malai.

 10. Dumja un aprobežota vai Kremļa kalpone. Varbūt abējādi.

 11. 255 cilvēki (!) – Sudrabas kabatas partija

 12. Sudrabas kundze paziņoja, ka “Šajos ģeopolitiskajos apstākļos vajadzīgs prezidents – valsts līderis, nevis marionete…” un tādēļ atsauca savu kandidatūru par labu Kūtrim. Secinājums – šī kundzīte negribot atzina, ka pati ir tikai marionete, kuru vada režisori no zināmas ģeržavas.

 13. Kūtris ir LVA Fonda prezidenta Jāņa Ivara Kasparsona vietnieks.

 14. Nelaba dūša metās, kad ieraugu to ” sudrabaino” maskavas draugaļu.

 15. Ha ha ha! Šitā partijele jau no paša sākuma ne,az īsti nezināja, cik tajā biedru, kurš tad kustībā, kurš tad partijā. Nekādas skaidrības. Cik zināms, tad daudzi, kuri izstājušies, nemaz nav informēti, ka valde viņu izstāšanos ir ieprotokolējusi. Te nu gan darbs dažām labām instancēm.

  • Un pats tāds “zinātājs”,ka tikai neesi izslēgtais? Gan jau ka izbijušais karjerists! Pretīgs melis te anonīmi pauž sapuvušu viedokli

 16. Latgaļu zēns Kiutris būs prezidents. Bet latgaliete Sudobra būs Ministru prezidente! Zemgalieši (sākot ar noziedznieku Kulmani un beidzot ar Kluksti) ir bijuši slikti prezidenti.

  • Vispirms atkārto skolā gūtās ģeogrāfijas zināšanas, kaut vai kartē paskaties! NAV Gulbene Latgalē, bet gan Vidzemē, tātad Sudrabas kundze nekādi nevar būt latgaliete. Un pat ja viņa arī būtu no vistālākā Latgales nostūra, tas viņas kā cilvēka vērtību nekādi neietekmē. Visi latgalieši, ko pazīstu, ir sirsnīgi, atklāti, jauki un visbeidzot GODĪGI cilvēki. Bet, runājot par Sudrabas kundzi, nekad nepiekritīšu tiem, kuri gāž pār viņu tos samazgu spaiņus. Nu nav viņa ne Maskavas ieliktene, ne krievu draugaļa. bet tas jau ir cilvēka dabā – visiem spēkiem censties gremdēt to, kurš ir par tevi gudrāks un spēcīgāks.

 17. Gunārs Kūtris nevar vienkārši DAUDZU apsvērumu dēļ būt Latvijas valsts prezidents!? Viņš ir MAINĪJIS SAVU SEJU nevēlamā virzienā!!! VAI tad Sudrabas kundze mainās??? NĒ!!! UN ARĪ NEMAINĪSIES!!!

 18. Māsa anna (čekista draugaļa) taķš zina, ka nedabūs pielaidi.

Draugiem Facebook Twitter Google+