Apbrīno

“Sudrabkāzas” ar “Labvēlīgo tipu” 16

Foto – Karlīna Vītoliņa

23. septembrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē “Cēsis” grupa “Labvēlīgais tips” uzsāk koncertšovus “Sudrabkāzas”, kas šogad tiek rīkoti par godu grupas ceturtdaļgadsimta jubilejai un 27. oktobrī ar grandiozu šovu noslēgsies “Arēnā Rīga”.

Grupas dalībnieki sola, ka koncertos skanēs “Labvēlīgā tipa” populārākie un klausītāju iemīļotākie hiti, sākot ar dziesmām “Alumīnija cūka”, “Čiekurs egles dēls”, “Naukšēnu disko”, “Pīrādziņ, nāc ārā!”, “Omnibuss”, “Frāzes”, kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā albuma “Kaste”, kas dienasgaismu ieraudzīja jau tradicionāli 1. aprīlī.

Visos desmit koncertos “Labvēlīgais tips” uzstāsies savā tradicionālajā sastāvā: ar atraktīvo Andri Freidenfeldu priekšgalā, pie taustiņiem vienmēr smaidošais Normunds Jakušonoks, mazliet nopietnais ģitārists Ģirts Lūsis, trombonists Kaspars Tīmanis, trompetists Oskars Ozoliņš, sitaminstrumentu pavēlnieks Ainis Zavackis, kā arī Artūrs Kutepovs, Pēteris Liepiņš, Haralds Stenclavs.

“Kāzas, kurās jebkurš var būt līgava vai līgavainis; kāzas, kur kaislīgā mīlas nakts jau sen pagātnē. Tomēr mīlestība nerūs, vedējtēvs nelūst, bet tortes rozes – nekūst, jo tās ir no sudraba. Sudrabkāzas – nācija pret “Labvēlīgo tipu”!” uz koncerttūri ar īpašu uzsaukumu aicina grupas solists Andris Freidenfelds jeb Fredis, precizējot, ka “nācija pret “Labvēlīgo tipu”” neesot jāsaprot kā kautiņš vai cīņa, bet gan: “Pie skatuves stāv nācija un skatās mūsu koncertu!”

Par īpašajiem koncertšovu viesiem pagaidām mūziķi vēl nestāsta, bet atklāj, ka 27. oktobrī, kad “Labvēlīgais tips” uzstāsies “Arēnā Rīga”, pavisam noteikti tiek gaidīta ierastā atrakcija, kad pielūdzējas uz skatuves metīs krūšturus, kā jau tas pienākas kārtīgā šovā. “Varbūt šogad būs mazliet citādi: vajadzēs tos nevis vienkārši mest uz skatuves, bet gan mest mērķī, jo kārtīgās kāzās jau ir visādas atrakcijas, tostarp arī mērķī mešana. Kura dāma trāpīs [mērķī], tai būs īpaša balva,” piebilst Fredis.

“Labvēlīgais tips” pilnā sastāvā ir gatavs ieraut savus klausītājus trakulīgā prieka virpulī. Varētu teikt arī tā – ballīte būs! Grupas koncertiem raksturīgi gaumīgi joki un pozitīva, nedaudz vieglprātīga atmosfēra. Auditorijas atsaucība “Labvēlīgā tipa” koncertos neļauj māksliniekiem gulēt uz lauriem, bet katru reizi piedāvāt ko jaunu un kvalitatīvu – tā, lai publika nebūtu vīlusies. Pārsteigumi un labs garastāvoklis garantēts arī šajos koncertos, un galu galā – Fredim vienmēr ir ko teikt!

Šajā jubilejas reizē var atcerēties, ka grupu “Labvēlīgais tips” tālajā 1992. gadā dibināja solists Andris Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk joks, nekā nopietns pasākums. Viņi uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. “Labvēlīgā tipa” debijas albums “Alumīnija cūka” klajā nāca 1995. gada 1. aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši 1. aprīlī.

 

23. IX 15.00 un 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

30. IX 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

7. X 15.00 un 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

13. X 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

14. X 19.00 Jelgavas Kultūras namā

20. X 19.00 Alūksnes Kultūras centrā

21. X 19.00 Valmieras Kultūras centrā

27. X 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 15 līdz 25; “Arēnas Rīga” koncertā: no EUR 15,6 līdz 30,6.

LA.lv