×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2014
Drukāt

Sūdzas par Krievijas kanāliem
 (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis piedalās Saeimas sēdē.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija pieļauj iespēju izveidot īpašu darba grupu, kas pētītu problēmas, kas saistītas ar Krievijas televīzijas kanālu ietekmi Latvijā.

Darba grupā varētu būt iekļauti mediju un drošības eksperti. Ieceri par tās izveidi pauda komisijas deputāts Dzintars Ābiķis (“Vienotība”), kurš atzina: “Vācijā nacionālsociālisma propaganda ir aizliegta, taču Krievijas televīzijas kanālos mēs redzam staļinisma propagandu un to nostāja radikalizējas.” Viņš piebilda, ka situācija ir nopietna, jo caur Krievijas kanāliem plūstošā informācija var ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus. Krievijas mediju ietekmes apspriešana komisijā notika tāpēc, ka tajā vairākkārt ar zvaniem un vēstulēm vērsušies Latvijas iedzīvotāji, norādot uz Krievijas televīzijas kanālu saturu. Sēdē par Krievijas mediju ietekmi savu viedokli izteica Austrumeiropas Politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors, kurš norādīja – Krievijai raksturīgs, ka mediji tiek izmantoti ārpolitikas veidošanai un savas vēstures interpretācijas skaidrošanai. Tie ir valsts kanāli kā, piemēram, “Pervij Kanal”, “RTR Planeta” un Maskavas pašvaldībai piederošais “TV Centr”. No Krievijas kanāliem jūtama nicīga attieksme pret Latviju un arī pret Eiropas Savienību, kas parasti tiek kariķēta. Pašlaik Krievijā, reorganizējot vairākus plašsaziņas līdzekļus, tiek veidots mediju uzņēmums “Golos Rosii”, ko vadīs Kremlim tuvs žurnālists Dmitrijs Kiseļevs. “Krievijas kanālus nevaram skatīt tikai kā biznesa projektus, tie ir Krievijas ārpolitikas sastāvdaļa,” teica A. Kudors, piebilstot, ka analīze bieži tiek sapludināta ar emocionāliem vēstījumiem. Viņš gan izteicās, ka demokrātiskā valstī šos kanālus nevar “aizslēgt”.

Komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sēdē sacīja, ka Krievijas kanāli uztur spriedzi un veic nesankcionētu iejaukšanos saliedētības procesos mūsu valstī. Tikmēr komisijas deputāts Boriss Cilevičs izteica repliku, ka esot vairāki Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumi, kas apliecinot, ka vārda brīvība attiecas arī uz plašākai sabiedrībai nepieņemamu uzskatu paušanu, un jautāja A. Kudoram, vai Krievija vienīgā grēkojot ar “maigās varas” lietošanu. A. Kudors atbildēja, ka Ķīnai arī esot savi mediju kanāli citās valodās, taču to ietekme ir minimāla, bet Krievijas televīzijas kanāli ar informācijas atspoguļošanu grēkojot vairāk. “Ja notikumus Kijevas Neatkarības laukumā atspoguļo Krievijas kanāli, tad tie izvēlas parādīt to pusi, kas par Krievijas darbībām izsakās pozitīvi, bet pārējos – kariķētā veidā,” kā piemēru minēja pētnieks. Kā pozitīvo piemēru viņš izcēla liberāli orientēto telekanālu “Doždj”.

Lielākā televīzijas apraides tirgus spēlētāja “Lattelecom” juridiskās daļas vadītājs Toms Meisītis uz sēdi bija sagatavojis pārskatu, kas rāda, ka “Lattelecom” piedāvājuma pakās Krievijas kanālu īpatsvars nav nozīmīgs. Tāpat viņš teica, ka Krievijas izcelsmes vai vietējos krievu valodā translējošos kanālos cilvēki lielākoties skatoties izklaidējošus raidījumus. Sēdes noslēgumā T. Meisītis skaidroja, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu krietni dārgāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Esam godīgi. Pat JG naktī mūsu teleprogrammās nebija īpaši ko skatīt. Nu nevajag tādu PR taisīt – ļoti lēti
  🙁 izskatās. Nepatīk – neskaties. Naids pret Latviju – ne vairāk ka mūsu kanālos pret viņiem. Bet ES nav ko kariķēt, visi jau smejās un raud no ES.

 2. Latvieši nav uzņēmuši nevienu vēsturiski patriotisku filmu ,kas izglītotu tautu,liktu tautai izprast savu
  vēsturi.Ekrāns pārpildīts ar tukšām reklāmām,politologu murgiem un visādiem ,,ugunsgrēkiem,,.

 3. Cilveeki skataas to kas viniem patiik un interesee,vai tie ir Krievijas vai citi kanali.Internetaa var skatiities visas pasaules TV un par velti,pie kam loti labaa kvalitatee.Taa suumeesanaas ir pilniigi lieka un nevajadziiga,jo cilveeks pats izlems ko skatiities,jo iespeejas ir praktiski neierobezotas.Viss ir atkariigs nocilveeku finansu iespeejaam,nevis no politisko partiju velmeem.

  • It kā pareizi tu runā, tikai uz vienu jautājumu jāatbild, proti, vai tad krievs patukšo tērē miljardus savai propagandai, ja tas viss tāpat ir lasams un skatams tīklos? Pa tukšo strāda agitprops, Fsb, tērējot milzīgus līdzekļus?

 4. Esmu par to lai Latvijā vispār nav kanāli krievu valodā, arī programmas, tikai atsevišķi kanāli kur ir tikai pieļaujami krievu filmas/seriāli. Ārvalstīs tas tikai būtu normāli, nezinu kpc te Latvijā velk līdzi PSRS.

  • Kas Jums liek skatītīties Krievijas kanālus !Skatataties ko saprotat un ko gribat . Visus tak ar varu nepiespiedīsiet skatīties Ugunsgrēku un tās pļrkstosās galvas . Mūža ieslodzījums Saeimā nav nācis Ābiķim par labu. Lai pievērstu uzmanību , sāk gaudot uz mēnesi.

 5. Ja nebūtu Krievijas TV kanālu un tajos rādīto filmu, kultūras raidījumu, pa televizoru nebūtu ko skatīties, jo Latvijas televīzijas kanālu piedāvājums ļoti nabadzīgs. Jautājumā par tā saukto propagandu – arī Latvijas televīzijās, kad uzstājas mūsu “politiķi”, viņi propagandē savas absurdās idejas, skandina tukšas frāzes, tā ka abās pusēs viens un tas pats.

 6. Krievi neskatās Latvijas kanālus un dzīvo ar Krievijas propogandu. Gan Lattelecom, gan Viasat laimīgi, ka var piedāvāt šos kanālus, jo tā ir viņu milzīgā peļņa. Latviešu tauta viņiem neinteresē.

 7. Tur jau nav ko pētīt-propoganda 20 gadu garumā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Absurds.Kura.pēc skaita,būs šī viedā komisija?
  Ko šī komisija gatava piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem?Ugunsgreku?
  Kāds ar varu spiež skatīties tieši Krievijas TV kanālus?
  Ar ko ASV un Europā iepirktie TV ekskluzīvie kanāli atšķiras no Krievijas TV?Katrs deķīti uz saviem sāniem velk?Bet “šedevru”pietiek abās pusēs.
  Kaut kā pieklusuši un izplēnējuši Latvijas vēstures un sākotnējo valstsvīru atspoguļotāji.Arhīvi sadeguši?Līdz ar čekas maisiem noslepenoti?
  Valsts TV arī jāuztur valstij.Toties tā pakešu TV jāiznīcina kā iepuvis produkts.

 9. 5-partejiskais nelietis…veel joprojām pie varas,nonsenss…..

 10. Krievijas kanālus principā neskatos, bet tie ir iekļauti paketē, patīk tas vai nepatīk! Lattelekomam vajadzētu pārskatīt piedāvājumu paketes, domāju neesmu vienīgais.

 11. Krievi vairs nenem vera krievijas kanalus,vini visi lielaka dala ir Latvijas valsts patrioti,vienigi var ietekmet tos kuri nezin latvieshu valodu.

  • POL — ty to nosapņoji –par krievijas TV kanāliem — sen bija laiks jau gadus 10 atpakaļ tam visam pārvilkt treknu svītru !

Draugiem Facebook Twitter Google+